Magnēts
Sestdiena, 2024.gada 13.jūlijs / Margarita, Margrieta
Jurmalas Rogainings 2020

19.10.2024.
Jūrmalas Rogainings

(3 un 6h), 4h (velo)
Nolikums


Pievienojies mums

Mēs piedalāmiesOrientēšanās pieredzes apmaiņa Itālijā

Kad visi meži Latvijā pavasarī izskrieti, jādodas atklāt tos citur! Šoreiz uz saulaino Itāliju.  

Šopavasar Magnēts tika uzaicināts piedalīties Eiropas Savienības līdzfinansētā projektā ORI-YOEU (ORIenteering for YOuth in the EU). Šī projekta mērķis ir dalīties ar treneru pieredzi kā iesaistīt un attīstīt orientēšanās iemaņas bērniem vecumā no 6 līdz 14 gadiem, kuri orientēšanās ziņā sper savus pirmos soļus.
Pirmo nometni šī projekta ietvaros Magnēts rīkoja Rīgā Lieldienās, uzņemot ciemos itāļu orientēšanās kluba Nirvana Verde trenerus un audzēkņus.

Turpinot dalību šajā Erasmus+ projektā, jūnija sākumā Magnēta komanda devās uz Toskānu Itālijā, lai kopā ar citiem klubiem no Rumānijas un Beļģijas, kā arī šī paša projekta ietvaros Lieldienās Rīgā jau satiktajiem draugiem no itāļu kluba Nirvana Verde uzlabotu savas orientēšanās iemaņas.

Ar nelielu nokavēšanos Nacionālā aviolīnija mūs nogādāja Pizā. Tur mūs sagaidīja siltā Toskānas saule. Pirms došanās uz nometnes vietu, izmantojām izdevību klātienē aplūkot slaveno tūrisma objektu - slīpo Pizas torni, kas, kā bērni secina, dabā izskatījās slīpāks nekā uz fotogrāfijām. Tūristu tiešām te netrūka!

Kad esam izmēģinājuši visvisādas foto iespējas ar Pizas torni fonā, tālāk devāmies ar vilcienu uz San Vincenzo un, no turienes, jau uz kempingu, kas izvēlēts kā nometnes vieta.

Tā kā ierodamies ar kavēšanos, pirmais treniņš ir beidzies bez mums, taču izmantojam iespējas ielēkt baseinos un vēlāk vakarā iepazīties ar pārējiem dalībniekiem. Prieks, protams, par atkalredzēšanos ar itāļu draugiem, ko bijām satikuši jau pavasarī Rīgā!

Tikpat liels prieks par itāļu saldējumu gelato!

Otrās nometnes dienā plānots tikai pēcpusdienas treniņš, un tā un rīts lielākoties tiek pavadīts baseinā, spēlējot «kartupeļus» ūdens versijā.

Trijos pēcpusdienā tiekamies uz treniņu, kas sākas ar Trail -O pamatu apgūšanu, un mācāmies atpazīt kontrolpunktu novietojumu. Treniņu turpinām ar nākošo orientēšanās uzdevumu - sprinta skrējienu pa kempinga teritoriju, sadaloties pa pāriem, kur viens dalībnieks skrien vadībā un otrs no aizmugures ar karti dod norādes par kontrolpunktu atrašanās vietu.

Šis treniņš bija visai viegls mūsu audzēkņiem, kā arī deva iespēju iepazīties ar beļģu, rumāņu, kā arī itāļu vienaudžiem.

Kad uzdevumi veiksmīgi pabeigti, mūs uzaicināja uz kopīgu tikšanos pie Nirvana Verde namiņa. Sarunas tika papildinātas ar nelielām uzkodām itāļu gaumē – aperitivo italiano. Vēlāk vakarā visas aktivitātes tika apturētas, jo notika UEFA čempionu līgas fināla spēles, kam visi sekoja līdzi lielajos ekrānos: Milānas Inter pret Manchester City. Diemžēl Itāļiem nesekmīgi...

Svētdienas rīts iesākās ar rīta treniņu piejūras mežā Pineta di Rimigliano, kas krietni atšķiras no mūsu mežiem, pie kādiem esam pieraduši skriet Latvijā. Gar jūru stiepās necaurejamu krūmu biezoknis, savukārt pašā mežā ir laba skrienamība un redzamība, kā arī daudz taku un ceļu.

Tika dots uzdevums komandām pa trim saplānot un sadalīt distanci trīs daļās. Bija jāizdomā pareizā stratēģija, kā ātrāk apmeklēt kontrolpunktus. Jaunieši jau bija sapazinušies un lieliski sazinājās savā starpā, plānojot distanci.

Gaidot visus finišā, atbalstījām viens otru un, vēlāk, kopīgi uzspēlējām spēles. Noslēgumā kopīgas uzkodas, bildes un apskāvieni ar vēlmi satikties nākošajās nometnēs Polijā, tad Beļģijā un augusta beigās arī Latvijā!

Svētdienas pēcpusdienu turpinājām trenēties paši, veicot garu pārgājienu gar jūru un pa Toskānas laukiem – karstumā tas šķita itin izaicinoši, bet spirdzinošais jūras vējš palīdzēja veiksmīgi tikt galā ar laika apstākļu izaicinājumiem.

Pirmdienas rītā devāmies uz vilcienu, kas nogādāja mūs uz Pizu, un tad jau lidosta, Air Baltic un pēcpusdienā visi esam laimīgi nonākuši atpakaļ Latvijā!

Toskānas sauli un orientēšanos baudīt bijām devušās mēs - Henriete, Dārta, Madlēna, Annija, Felicita, Alise un Emīlija. Ar mums kopā bija treneri Sindija un Roberts un Alises mamma Dace.

 

© www.magnets.lv | Dace

Vārds:
Komentārs:
Atjautības uzdevums:  ir 
 
       ..atpakaļ


© 2007 - 2024, Magnets.lv | Izstrāde un uzturēšana: WebIzstrade.lv


Bildes un video


BAUSKAS ROGAININGS 2018

RĪGAS ČEMPIONĀTS 2018

BĒRNU SKOLIŅA

VASARAS MAGNĒTS 2017


Atbalstītāji

Sportident
Sodra
IK Auseklis  
Latvijas leļļu teātris   Tempur Rīgas meži

Sadarbības partneri
Jelgava Meridins Noskrien Ziemu