Magnēts
Sestdiena, 2024.gada 13.jūlijs / Margarita, Margrieta
Jurmalas Rogainings 2020

19.10.2024.
Jūrmalas Rogainings

(3 un 6h), 4h (velo)
Nolikums


Pievienojies mums

Mēs piedalāmiesJauni izaicinājumi, jaunas iespējas...

Jauni notikumi, jaunas iespējas! Sadarbojamies Erasmus+ projekta ietvaros ar jaunajiem orientieristiem, viņu treneriem un vecākiem no 5 valstīm: Itālijas, Rumānijas, Spānijas, Beļgijas un Polijas.

Šogad, Magnēts, kā orientēšanās pasaulē atpazīstams zīmols, kurš nodarbojas ar orientēšanās apmācībām visu vecuma interesentiem, tika uzaicināts piedalīties Eiropas Savienības līdzfinansētā projektā ORI-YOEU (ORIenteering for YOuth in the EU). Projekta mērķis ir dalīties ar treneru pieredzi kā iesaistīt un attīstīt orientēšanās iemaņas bērniem vecumā no 6 līdz 14 gadiem, kuri orientēšanās ziņā sper savus pirmos soļus. Projektā piedalās seši dažādi klubi no sešām Eiropas valstīm: Itālijas, Spānijas, Rumānijas, Beļģijas, Polijas un mēs – Latvijas. Treneri un projektu vadītāji no katra kluba izveidojuši kopīgu mājas lapu, kurā ievieto dažādu treniņu metodes par bērnu apmācību un, daļu no tām, centīsies pielietot praksē treniņnometņu laikā. https://www.oriyo.eu/

Pirmā nometne, projekta ietvaros, notika Rīgā 8.04 -10.04. Uz šo Rīgas treniņnometni ieradās itāļu klubs Nirvana Verde ar saviem audzēkņiem un treneriem, kā mēs smējāmies - atveda savu sauli un siltumu arī mums!

Pirmā kopīgā aktivitāte bija foto orientēšanās vecpilsētā. Mūsu nolūks bija iepazīstināt mūsu itāļu draugus ar Rīgas vecpilsētu. Izdevās lieliski. Katram tika izsniegta vecpilsētas karte, atbilžu karte ar bildēm un atbilžu lapa ar uzdevumu, kas jāveic. Laika limits uzdevuma izpildei tika dots divas stundas. Pēc rogaininga principa varēja izvēlēties kurus un kādā secībā punktus apmeklēt. Lielākais pārbaudījums bija nevis aiziet līdz noteiktajam kontrolpunktam, bet gan atrast objektu/bildi, ko meklēt attiecīgajā Vecrīgas vietā. Sadalījāmies trijās komandās, kur jaunākie dalībnieki varēja rādīt savu prasmi orientēties pilsētā un bija vadošie kontrolpunktu meklētāji. Kāds atrada visus kontrolpunktus, kāds tikai daļu, bet pirmais treniņš noslēdzās ar nelielu nogurumu, bet smaidu visu sejās. Kā tūristi sajutāmies arī mēs, azartiski apmeklējot kartē atzīmētos kontrolpunktus un cenšoties atpazīt fotogrāfijās attēlotās vietas. Liels paldies Jurim Cebulim par iespēju izmantot vecpilsētas karti.

   

Dienas otrais treniņš norisinājās Mežaparkā - orientēšanās un spēles.

Lielai tiesai mūsu audzēkņiem izpalika pirmais treniņš, jo lielākā daļa no rīta piedalījās sacensībās ”Rīgas kausi” Baldonē. Mūsu itāļu bērniem šīs sacensības būtu par sarežģītām. Sagaidījām jauniešus atgriežoties no sacensībām un bijām jau daudz kuplākā skaitā. Uzsākām, protams, ar jautrām iepazīšanās spēlēm, lai mazinātu savstarpējo spriedzi. Priecēja ne tikai tas, ka mūsu jaunieši ir atvērti, bet arī tas ka netraucēja arī valodas barjera. Pirmais nedaudz nopietnāks uzdevums bija “līnijas” izskriešana ar kontrolpunktiem. Vajadzēja atcerēties kontrolpunktu atrašanās vietas. Itāļu treneris izskrēja līdzi arī kādam no mūsu audzēkņiem, lai paraudzītos un novērtētu prasmes. Atziņa no trenera puses – mūsējiem t.i. itāļu bērniem vēl daudz jāmācās!

Kamēr jaunieši pildīja orientēšanās uzdevumu, vecāki varēja izmēģināt SportIdent spēli, kas nemaz nebija tik viegla kā varbūt no malas liktos. Varēja izmēģināt izskriet vairākas distances 5 dažādās grūtības pakāpēs. Speciālistiem, raugoties no malas, labi ir redzams spēles dalībnieka sagatavotības līmenis. Vēlāk jau šo spēli veica arī bērni. Treniņa noslēgumā jau atkal kopīgas spēles un smiekli. Šis treniņš bija kā neliela atslodze pēc sacensībām “Rīgas kausi” mūsu audzēkņiem, kā arī veiksmīga iepazīšanās iespēja ar itāļu vienaudžiem.

Otrā nometnes diena iesākās ar Lieldienu skrējienu Brīvdabas muzeja teritorijā.

        

Treniņš norisinājās pēc rogaininga principa Brīvdabas muzeja teritorijā. Uzdevums bija apmeklēt visus kontrolpunktus sev izvēlētā secībā, kā arī atcerēties kas bija attēlots katrā no kontrolpunktiem, lai trenētu papildus orientieristiem tik nepieciešamo redzes atmiņu. Mūsu jaunajiem censoņiem bija nedaudz vieglāk, jo bijām jau orientējušies šajā teritorijā, bet tāpat bija jāizdomā pareizā stratēģija, kā ātrāk apmeklēt visus kontrolpunktus. Pēc skrējiena veicām nelielu ekskursiju pa Brīvdabas muzeju. Iepazinām dažas Lieldienu tautas tradīcijas. Vakarpusē, vēlās kopīgās pusdienās, apspriedām projekta plānus, dalījāmies savā darba pieredzē un, protams, neizpalika arī jautras spēles .

Pēdējā nometnes diena aizsākās ar orientēšanās “Lieldienu balvas” sprintu Purvciemā. Pirmās dienas bija veltītas treniņiem un lai savstarpēji tuvāk iepazītos. Vēlējāmies arī radīt nelielu ieskatu kā norisinās sacensības Latvijā. Kā arī sprinta sacensības pilsētvidē ir teorētiski vienkāršākas kā sacensības meža vidē, tādēļ sekmīgs iznākums reāli ir iespējams iesācējam. Jaunieši jau bija sapazinušies un itin labi komunicēja savā starpā, bija jāatgādina gan itāļiem, gan mūsu audzēkņiem sprinta specifiku un tad jau starts sacensībās. Gaidot visus finišā atbalstījām viens otru un beigās uzspēlējām spēles. Bildes un apskāvieni ar domu satikties nu jau nometnē Itālijā.

Mūsu itāļu draugi pēc sacensībām devās iepazīt Rīgas skaistākās vietas un iecienītākos tūrisma apskates objektus.

Siltā, jautrā un interesantā nometnīte aizvadīta, bet priekšā vēl gana interesanti un aizraujoši šīsvasaras notikumi - nometnes Itālijā, Beļgijā, Polijā un vēlāk rudenī vai ziemā arī Spānijā.

P.S. Ļoti iespējams, ka mums būs jārīko vēl viena treniņnometnīte augusta beigās. Tas tādēļ, ka labās atsauksmes par iepriekšminēto nometnīti ir sasniegušas arī citus projekta dalībniekus. Pateicamies mūsu bērnu vecākiem, treneriem, sadarbības partneriem un veiksmi visiem!

© www.magnets.lv | Sindija

Vārds:
Komentārs:
Atjautības uzdevums:  ir 
 
       ..atpakaļ


© 2007 - 2024, Magnets.lv | Izstrāde un uzturēšana: WebIzstrade.lv


Bildes un video


BAUSKAS ROGAININGS 2018

RĪGAS ČEMPIONĀTS 2018

BĒRNU SKOLIŅA

VASARAS MAGNĒTS 2017


Atbalstītāji

Sportident
Sodra
IK Auseklis  
Latvijas leļļu teātris   Tempur Rīgas meži

Sadarbības partneri
Jelgava Meridins Noskrien Ziemu