Magnēts
Daugavas Mesaimnieks
Svētdiena, 2021.gada 24.janvāris / Krišs, Eglons, Ksenija

ATCELTS !!!
Jūrmalas Rogainings
(3 un 6h), 4h (velo)


31.07.2021.
Rogainings Bauska TASTE
Bauskas pils (2, 3, 6h)

27.09.2020.
Tautas Rogainings
Silakrogs (3 un 6h)
Bildes  I  Rezultāti 3h  I  Rezultāti 6h  I 
Rezultāti 1/2 Maratons


Pievienojies mums

AfišaSaulainā Rīgas orientēšanās nedēļa

Emocijām bagātā Rīgas orientēšanās nedēļa 2018 noslēgusies. Rīkotāju komanda pateicas gan dalībniekiem, gan skatītājiem sacensībās un pie ekrāniem. Centāmies būt interesanti un aizraujoši, par to lieliski gādāja mūsu elites sportisti un ne tikai. Piedāvājam nelielu atskatu par Rīgas orientēšanās nedēļu 2018 un tās galveno sacensību Rīgas kausi norisi. Lai izdodas sezona!

Rīgas Orientēšanās nedēļa šogad pulcēja dalībniekus no 15 valstīm – Dānijas, Norvēģijas, Somijas, Krievijas, Igaunijas, Baltkrievijas, Lietuvas, Ukrainas, Polijas, Beģijas, Portugāles, Vācijas, Izraēlas, Lielbritānijas un Latvijas.

 

Nedēļas garumā norisinājās aizrautīgas cīņas starp visu vecumu un sagatavotības orientieristiem vispirms salīdzinoši vienkāršākās un demokrātiskākās sacensībās kādas ir tautas orientēšanās sacensības Magnēts - trīs lieliski apvidi: Rīgas kausu gadu iepriekš skrietais Vecāķu apkārtnē, Jūrmalā Lielupē un visiecienītākais - Latvijas Etnogrāfiskais brīvdabas muzejā ar 700 dalĪbniekiem!  Un nedēļas izskaņā, sestdien un svētdien, ar ļoti aizraujošās, azartiskās un skatāmās sacensībās Rīgas kausi, kuras varēja vērot ne tikai klātbūtnē, bet arī ar interneta starpniecību savos datoros, planšetēs un telefonos. GPS sekošana, intervijas, tiešraides no meža trasēm, ekspertu komentāri bija skatāmi un klausāmi lielajā ekrānā sacensību centrā. Dažādi paredzējumi, vērtējumi, azarts un emocijas ne mirkli nepameta sacensību arēnu un, jādomā, arī pie savu tālrāžu ekrāniem. Arī šogad sacensību organizatori bija nodrošinājuši arī iespēju sekot līdzi tiešraideI LMT Straume kanālā, kas ir liels solis orientēšanās atpazīstamības attīstīšanā.

  

Šoreiz Rīgas kausu distanču plānojuma stratēģija elites grupās bija pirmās dienas distanci veidot samērā vienkāršu, lai dalībniekus pārāk neizretinātu, savukārt otrajā dienā piedāvāt tehniski sarežģītāku distanci, lai nodrošinātu intrigu līdz pat sacensību beigām, kas arī izdevās.

 

Pēc pirmās dienas startiem vīru elitē līderpozīciju ieņēma pagājušā gada “Rīgas Kausu” uzvarētājs Artjoms Rekuņenko (Azimuts OK-Sm BJSS), par vienu sekundi apsteidzot otrās vietas ieguvēju igauni Timo Silds, kurš Latvijā pārstāv orientēšanās klubu “Alūksne”. Trešajā vietā, minūti aiz Artjoma Rekuņenko finišēja Andris Jubelis (Mežmalas/Madona).

Otrās dienas iedzīšanas sacensībās galvenie favorīti šogad iztika bez lielām kļūdām. Pārliecinoši distances sākumu veica A. Rekuņenko un T. Silds, kuri startēja vienas sekundes ietvaros, taču distances otrajā pusē spēcīgāks bija igauņu sportists, kurš spēja atrauties no visiem tuvākajiem sekotājiem un izcīnīt pārliecinošu uzvaru sacensību kopvērtējumā. Otrajā vietā, 44 sekundes aiz uzvarētāja, finišēja A. Jubelis, bet no ceturtās uz trešo vietu pakāpās kluba “Ozons” sportists Dāvis Dišlers. A. Rekuņenko finišēja 4. vietā, piektā vieta uzvarētāja T. Silda brālim Lauri Sildam (Alūksne OK), bet sešinieku noslēdza krievu sportists Konstantīns Serebraņitskijs.

Arī dāmu elitē uzvarētājas liktenis izšķīrās tikai pašās beigās. Pirmajā sacensību dienā līderpozīcijā izvirzījās 2017. gada “Rīgas Kausu” uzvarētāja S. Grosberga, taču tikai 19 sekundes aiz viņas finišēja Inga Dambe (pārstāv somu klubu “Paimion Rasti”), bet 29 sekundes vairāk distancē pavadīja Laura Vīķe (Kāpa OK).

Iedzīšanā, līdzīgi kā vīru konkurencē, S. Grosberga un I. Dambe gandrīz visu distances pirmo daļu veica kopā, taču pēc izkliedes punktiem S. Grosberga izrādījās ātrāka un finišu sasniedza vairāk kā pusminūti pirms I. Dambes, izcīnot uzvaru "Rīgas Kausos" jau otro gadu pēc kārtas. Trešo vietu divu dienu kopvērtējumā saglabāja L. Vīķe. Ceturtā vieta Iritai Puķītei (Kāpa OK), piektā igauņu sportiste Annika Rihma, bet sestajā vietā Līga Valdmane (ZVOC-VBSS).

Pēc sacensībām bija patīkami uzklausīt no ārvalstu sportistiem labos vārdus par teicamo sacensību organizāciju. Protams kā vienmēr vēl ir kur piestrādāt.
Paldies ka piedalījāties, paldies ka palīdzējāt radīt orientēšanās svētkus, bet mums rīkotājiem bija prieks censties! Spraigās pavasara cīņas nu ir galā, tiksimies Rīgas orientēšanās nedēļā 2019!

 

Pateicamies mūsu atbalstītājiem un sadarbības partneriem - Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamentam, SIA Rīgas meži, Tõnis Erm un Sportrec, Saimonam Harstonam un jsh.Radio, Video centram, LMT Straume, Latnet, komentētāju komandai - Andrim Rupajam, Jānim Krūmiņam un Mārtiņam Sirmajam, kurš veiksmīgi debitēja šajā arodā, mūsu video grupai Anda Sipjāgina vadībā un izturīgajiem bildētājiem - Vijai Šilterei un Valdim Paeglim. Īpašs paldies kluba Auseklis lielajiem un mazajiem palīgiem.

Rīgas kausu 2018. rezultāti, spliti, grafiki, GPS sekošana, Routegadget, bildes un video skatāmi ŠEIT

© www.magnets.lv | Henrijs Freimanis

Vārds:
Komentārs:
Atjautības uzdevums:  ir 
 
       ..atpakaļ


© 2007 - 2021, Magnets.lv | Izstrāde un uzturēšana: WebIzstrade.lv


Bildes un video


BAUSKAS ROGAININGS 2018

RĪGAS ČEMPIONĀTS 2018

BĒRNU SKOLIŅA

VASARAS MAGNĒTS 2017


Atbalstītāji

Sportident
Sodra
Sodra
IK Auseklis  
Latvijas leļļu teātris   Tempur Rīgas meži

Sadarbības partneri
Jelgava Meridins Noskrien Ziemu