Magnēts
Daugavas Mesaimnieks
Ceturdiena, 2021.gada 21.janvāris / Agne, Agnese, Agnija

ATCELTS !!!
Jūrmalas Rogainings
(3 un 6h), 4h (velo)


31.07.2021.
Rogainings Bauska TASTE
Bauskas pils (2, 3, 6h)

27.09.2020.
Tautas Rogainings
Silakrogs (3 un 6h)
Bildes  I  Rezultāti 3h  I  Rezultāti 6h  I 
Rezultāti 1/2 Maratons


Pievienojies mums

AfišaInčukalna nometnes atskats

Kamēr lielākie censoņi no kluba pavadīja nedēļu trenējoties Polijā, pārējiem bija atvērtas Inčukalna pamatskolas durvis. Tur no 26. līdz 30. oktobrim notika ikgadējā Ausekļa rudens nometne, kas sevī iekļāva gan ne mazāk interesantus treniņus, gan tradicionālo pārgājienu. Kā tas viss notika, lasiet Elīnas rakstā!

Pirmā diena ne ar ko nepārsteidza – ierašanās pirms pulksten 11:00. Tika apsveikta Anna aizgājušajā jubilejā ar kūku, un sadalītas guļvietas. Lielākie puiši mitinājās vienā gaiteņa galā, pie treneru klases. Turpat blakus, pa gaiteni uz priekšu gulēja mazie zēni mazās un arī vidējās meitenes. Savukārt, otrā gaiteņa galā naktis pavadīja lielās meitenes. Pēc nelielas sapulces, kas notika pēc iekārtošanās darbiem, sekoja pusdienas un tad jau pirmais treniņš. Tā laikā aptuveni trešdaļa devās skriet, trešdaļa iejutās skolotāju lomā, nodod zināšanas mazākajiem, kas sastādīja atlikušo trešdaļu. Pēc diezgan mierīgas mācīšanas bija vakariņas, pēc kurām bija gaidāms zāles treniņš. Un tad ap deviņiem vakarā baseins.

Otrās dienas rīts sākās ar rīta rosmi apkārt parkam. Tam sekoja brokastis un pusvienpadsmitos pirmais treniņš kartē. Šoreiz bija tikai reljefa karte. Ar uzdevumu visi tika galā, lai gan tas nebija no vieglākajiem. Otrais treniņš bija mierīga pusotra stunda, kas tika pavadīta zālē. Sākumā iesildīšanās, lēkāšana, staipīšanās un tad spēles. Pēc tam sekoja baseins un jau 22:00 bija jābūt gultās, gataviem gulēšanai.

Nākamā jeb trešā diena iesākās ar ziņu, ka vakarā būs ilgi gaidītais ”nakts pārgājiens”. Šoreiz tas nenotika naktī, bet gan vakarā, un to organizēja četru cilvēku komanda, kas to nekad iepriekš nebija darījusi. Iemesls tam bija tas, ka pavisam vecākie un profesionālākie pameta nometni BJC dēļ.
Tātad pirmā treniņa laikā tika paņemti 11 cilvēki, kuri to aizvadīja treneres Baibas pavadībā. Pārējie skrienot vai ejot (atkarībā no vecuma) devās uz Rāmkalniem, kur bija iespēja pabraukāties ar rodeļiem. Savukārt, pie Baibas notika ļoti interesants virzienu treniņš. Tika noteikts attālums un virziens, kurā jādodas, beigās nonākot uz konkrēta objekta. Šādi varēja noskaidrot, cik ļoti precīzi katrs māk iet virzienā, neskatoties kartē. Pēc pusdienām sekoja pastnieki, kas norisinājās turpat parkā. Un jau īsi pēc pieciem varēja sākties nakts pārgājiens. Tas, protams, ka atšķīrās no cietiem, lai gan bija jādomā gan atbildes uz jautājumiem, gan komandas nosaukums un devīze. Taču, papildus citiem gadiem bija nepieciešams gan meklēt čiekurus, gan domāt dziesmu, iesaistot atslēgas vārdus, gan izmantojot vienu euro nopirkt pēc iespējas vairāk produktus veikalā. Vēlāk, aptaujājot pārgājiena dalībniekus, varēja secināt, ka aptuveni visi bija apmierināti gan ar pārgājienu, gan ar paveikto tajā. Pēc tā sekoja baseins, kura laikā ieradās Dāvis un Fricis, kas iepriekšējās dienas bija pavadījuši Polijā. Nākamajā dienā pievienojās arī Ričiņš.

Ceturtās dienas rītā, ceļoties ierastajos 8:00, bija jūtams pagurums un bēdas, ka nākamajā dienā jau jābrauc prom. Toties pirmais treniņš bija atmiņas treniņš. Tas izpaudās tā, ka pie katra kontrolpunkta ir neliels kartes gabals jeb ”koridors” uz nākamo punktu, kas bija jāiegaumē. Diemžēl, neliela starpgadījuma dēļ, ne visi izgāja distanci līdz galam, tomēr neviens arī īpaši nesūdzējās. Toties otrais treniņš solījās būt notikumiem pārbagāts. Proti, Inčukalna kartes virzūrstigu tīkls veido kvartālus. Līdz ar to katram dalībniekam tika iedots savs kvartāls, kurš bija jāizstaigā un jānopēta – ir kaut kas mainījies vai nē. Tas viss bija jāatzīmē kartē, pat katra sakne! Un vēlāk vakarā varēja baudīt telpu orientēšanos.

Piektdienas rīts ausa skaidrs un dzestrs. Jau kopš pašas celšanās varēja dzirdēt matraču izpūšanās skaņas un redzēt citas kārtošanās pazīmes – bija jādodas mājās. Tomēr atlikusi bija vien nometnes meistarība. Kapteiņi bija Fricis, Dāvis, Pauls un Ričiņš. Līdz pat kapteiņu etapam, neviens nemācēja noteikt līderus, jo tie mainījās visu laiku. Tomēr viss izšķīrās pēdējā skrējienā, kura laikā Fricis finišēja kā pirmais. Viņam sekoja Pauls, Dāvis un tad arī Ričiņš. Tad tika apēstas pēdējās pusdienas un apbalvošana, pēc kuras jau arī varēja gaidīt savus vecākus ierodamies pakaļ. 
 
© www.magnets.lv | Elīna Krēmere

Vārds:
Komentārs:
Atjautības uzdevums:  ir 
 
       ..atpakaļ


© 2007 - 2021, Magnets.lv | Izstrāde un uzturēšana: WebIzstrade.lv


Bildes un video


BAUSKAS ROGAININGS 2018

RĪGAS ČEMPIONĀTS 2018

BĒRNU SKOLIŅA

VASARAS MAGNĒTS 2017


Atbalstītāji

Sportident
Sodra
Sodra
IK Auseklis  
Latvijas leļļu teātris   Tempur Rīgas meži

Sadarbības partneri
Jelgava Meridins Noskrien Ziemu