Magnēts
Ceturdiena, 2021.gada 28.janvāris / Spodris, Kārlis

ATCELTS !!!
Jūrmalas Rogainings
(3 un 6h), 4h (velo)


31.07.2021.
Rogainings Bauska TASTE
Bauskas pils (2, 3, 6h)

27.09.2020.
Tautas Rogainings
Silakrogs (3 un 6h)
Bildes  I  Rezultāti 3h  I  Rezultāti 6h  I 
Rezultāti 1/2 Maratons


Pievienojies mums

AfišaxRace velo. 7. oktobris, Zaķumuiža

xRace velo ir orientēšanas sacensības, kuras tiek organizētas starp komandām 3 dalībnieku sastāvā. Tās var būt sieviešu, vīriešu vai jaukta tipa komandas. Piecpadsmit minūtes pirms starta  tiek izsniegta karte ar visiem pieejamiem punktiem noteiktajā teritorijā. Dalībniekiem jāizveido sava stratēģija, saplānojot distanci tā, lai noteiktajā laikā ierastos finišā, kā arī, lai tiktu savākts maksimālais punktu skaits, apmeklējot kontrolpunktus. Pavadītais laiks distancē ir plānots 4 stundas, distances garums ir atkarīgs no komandas izveidotas stratēģijas. Tas šķiet vienlīdz izaicinoši un aizraujoši gan pieredzējušiem velo braucējiem un orientēšanas stratēģiem, gan pa spēkam arī tiem, kuriem mīl aktīvi pavadīt nedēļas nogali savu draugu vai radinieku lokā, jo katra komanda noteiks savu attālumu, ātrumu un sarežģītības pakāpi. Prāts šeit sacentīsies ar ātrumu, pieredze ar veiksmi – liela nozīme būs pārdomātai stratēģijai, pareizajiem lēmumiem un stipram komandas garam, kas palīdzēs ne tikai ietaupīt spēkus, bet arī uzvarēt.

 xRace velo. 7. oktobris, Zaķumuiža.

Apraksts.

Teritorija: Apmēram 60 km2. No tiem aptuveni 10 km2 ir aizliegtās teritorijas- nikni privātīpašumi.

Divas upes (Lielā Jugla un Tumšupe) nosacīti sadala sacensību apvidu 3 apgabalos. 

Ceļi: Pilnīgi viennozīmīgi, ka šajās sacensībās dalībnieki izmantos arī šosejas un grants ceļus (šobrīd arī tie ir kā asfalts). ESIET ĻOTI UZMANĪGI ŠĶĒRSOJOT CEĻUS UN ŠOSEJAS UN BRAUCOT PA TĀM!!!

Mežā- regulārs meža ceļu un stigu tīkls. Apdzīvotu vietu tuvumā ļoti blīvs, pārējā teritorijā vidēji blīvs. Pamatā diezgan liels smilšaino ceļu un stigu īpatsvars, bet, pateicoties rudens lietavām un sēņotāju paranormālajai aktivitātei, liela daļa smilšaino stigu un ceļu ir pārvērtušies par ātrgaitas maģistrālēm (braukšana ir gandrīz kā pa asfaltu). Grūti braucamu ceļu un stigu ir palicis ļoti maz. Mazie meža celiņi pārsvarā ir ātri un vidēji ātri braucami (vienīgais traucēklis ir saknes).

Arī uz meža ceļu krustojumiem pārliecinieties par savu drošību (sēņotāji!). Pa meža celiņiem, iespēju robežās, brauciet tikai pa ceļa labo pusi, jo īpaši slikti pārredzamās vietās- sacensībās ir iespējama divvirzienu satiksme.

Upes un grāvji: Lielā Jugla- sacensību apvidū platums apmēram 10-15 metri, dziļums 1-2,5 metri.

Tumšupe- sacensību apvidū platums apmēram 5-8 metri, dziļums 0,5-1,5 metri ar smilšainu, daudzviet mīkstu (grimstošu) gultni. Upes paliene gk. stipri purvaina, daudz attekas un vecupes.

Lielās Juglas forsēšana ir pieļaujama tikai un vienīgi pa kartē uzrādītiem tiltiem, Tumšupes- pa tiltiem vai vietā, kas kartē nav atzīmēta kā aizliegtā teritorija. Arī mazās upītes, piem. Urga, un lielie grāvji nav nekādas “dāvaniņas”, vēl jo vairāk vietās, kur savus apartamentus ir izveidojuši bebri.

Mežs un reljefs: Pārsvarā ļoti jauks parkveida mežs ar skaistām priežu jaunaudzītēm. Tiesa gan, daudzviet ir parādījušies arī jauni izcirtumi. Reljefs- pārsvarā vidēja lieluma kāpu grēdas. Ir sastopami arī atsevišķi pilnīgi plakani reģioni. Vietām ir arī samērā mitrs, pārpurvojies mežs ar grāvjiem, aizaugušiem izcirtumiem un pamežu, kā arī pāris nepārbrienami purvi (turp doties nevajadzētu). Dodoties uz dažiem KP, būs arī iespēja redzēt civilizāciju- gk. dārziņu rajonus. Bijušās armijas pilsētas īpaši apmeklēt nevajadzēs- šoreiz akcentu liekot uz skaistiem meža celiņiem, nevis drupām, gruvešiem un piedrazotām vietām. Bijušie bunkuri tāpat ir kļuvusi par pagātni- viens ir appludināts un aizbērts, otra augšējajos stāvos ir izvietota Latvijas Nacionālās bibliotēkas grāmatu krātuve (repozitārijs).

Karte: Speciālā MTB-O karte. Formāts- A3+ (33x48cm). Mērogu uzzināsiet tikai 15 minūtes pirms starta, apskatoties kartēs. Augstumlīknes ik pēc 2,5 metriem. 

Distance: 4 stundas. Kur un kā nu katram patīk. Maksimālā distance- 50 KP un vismaz 75 km.

Komanda: 3 cilvēki. Nebūtu slikti, ja viens no komandas mācētu orientēties:). Vairāki orientēties pratēji varētu noderēt tikai tām komandām, kas mēģinās savākt visus KP (komandai ar 2-3 orientieristiem ieguvums būs ne vairāk kā 5 minūtes).

 

Vairāk informācijas sacensību oficiālajā mājas lapā- www.xrace.lv

 

© www.magnets.lv | Mārtins Lasmanis

Vārds:
Komentārs:
Atjautības uzdevums:  ir 
 
       

Vārds: Mārtiņš/ VeloMagnēts
IP: 46.109.241.214 @ 28.09.2012 | 15:17:42
Komentārs: Šeit var palasīt par Toma Veita un Latvijas MTB čempiones Leldes Ardavas iespaidiem stipri līdzīgā pasākumā Igauņu zemē- http://fisherteam.lv/?p=1753..atpakaļ


© 2007 - 2021, Magnets.lv | Izstrāde un uzturēšana: WebIzstrade.lv


Bildes un video


BAUSKAS ROGAININGS 2018

RĪGAS ČEMPIONĀTS 2018

BĒRNU SKOLIŅA

VASARAS MAGNĒTS 2017


Atbalstītāji

Sportident
Sodra
Sodra
IK Auseklis  
Latvijas leļļu teātris   Tempur Rīgas meži

Sadarbības partneri
Jelgava Meridins Noskrien Ziemu