Magnēts
Piektdiena, 2021.gada 22.janvāris / Austris

ATCELTS !!!
Jūrmalas Rogainings
(3 un 6h), 4h (velo)


31.07.2021.
Rogainings Bauska TASTE
Bauskas pils (2, 3, 6h)

27.09.2020.
Tautas Rogainings
Silakrogs (3 un 6h)
Bildes  I  Rezultāti 3h  I  Rezultāti 6h  I 
Rezultāti 1/2 Maratons


Pievienojies mums

Afišapk

Trešais PK posms PAPILDINĀTS PAPILDINĀTS

Šodienas vidējās distances noskrietas un sportisti jau gatavojās rītdienas iedzīšanas sacensībām.

Atgādinu, ka pirmais posms notika Skandināvijas valstīs, Nordic Orienteering Tour ietvaros, tajā piedalījās tikai Mārtiņš Sirmais. Otrais posms bija Pasaules Čempionāts Francijā un tur sacentās pilna Latvijas izlase. Pēc ša PK posma būs atlicis tikai pēdējais Šveicē. Šobrīd PK kopvērtējumā augstākajās vietās no Latvijas sportistiem ir Mārtiņš Sirmais 38. vietā un Aija Skrastiņa 30. pozīcijā. Abi izlases līderi pēdējos PK posmos nepiedalīsies.

Pasaules kausa posms Čehijā sastāv no divām sacensībām, kuras abas dos ieskaites punktus PK kopvērtējumā. Sestdien Pasaules labākie sportisti sacenstīsies vidējā distancē, pēc kuras rezultātiem svētdien dosies mežā iedzīšanas garajā distancē.

Uz Čehiju ir aizbraukuši un šodien jau modeli noskrējuši 4 sportisti - Edgars Bertuks, Andris Jubelis, Artūrs Pauliņš un Laura Vīķe. Izdevās sazināties ar Artūru Pauliņu, kurš pastāstīja kā jūtās komanda, kāds ir sagaidāmais apvidus un kādi ir mērķi šīm sacensībām.

Artūram ar ilggadējo cīņu biedru jauniešu un junioru izlasēs Andri Jubeli abiem mērķis ir iekļūt top40. Artūrs īsti nezināja par Edgara plāniem, bet Laurai prognozēja vietu top30 un PK punktus kā labu sasniegumu.

Jubeļa gatavošanos šim pasākumam esot nedaudz pabojājusi infekcija kājā, arī Bertuks neesot labākajā sportiskajā formā, bet pats un Laura jūtoties gana labi.

Mežs esot viltīgs - lai gan kartē izskatoties vienkāršs, redzamību un skrienamību apgrūtina kritušie zari uz zemes un dažādas pakāpes "zaļie". Cik varēja noprast no vecās sacensību apvidus kartes, lielākie izaicinājumi varētu būt garo etapu izvēlēs kā arī precīzajā orientēšanās starp smilšakmeņu bluķiem un klintīm.

Šis PK posms solās būt aizraujošs arī skatītājiem, jo ir apsolīta gan GPS sekošana, gan LIVE video pārraide no sacensībām internetā. Visu, ko vajag, lai izbaudītu aizraujošās sacensības, var atrast šajā worldofo.com rakstā.

PAPILDINĀTS

Šodienas vidējā distance bija fiziski smaga un ar lielisku apvidu vidējai distancei. Īsi etapi starp klinšu bluķiem un dažādas caurejamības mežu tipiem mijās ar vidēji gariem etapiem, kur galvenais akcents bija likts uz sportistu prasmi plānot etapu, ņemot vērā reljefu.

pk

Karte ar 1. un 2. vietas ieguvēju ceļiem no worldofo.com

Labāko rezultātu no LV uzrādīja Edgars Bertuks zaudējot uzvarētājam tikai 3:35 un ierindojoties 23. vietā. 

Uzskatu, ka izdevās ļoti labs starts, ņemot vērā viduvējo fizisko kondīciju un nelielo treniņapjomu kopš atgriezos no Pasaules čempionāta.

Pietrūka spēka un atlētiskuma skrienot kalnos, kas būtiski ietekmējs vidējo ātrumu distancē.

Kļūdījos maz. Divas lielākās kļūdas kopā saskaitot man maksāja 1' un kopā nevaru salasīt vairāk par 2'.
Rezultātu blīvums ļoti augsts un arī 1' būtu devusi daudz labāku starta pozīciju (protsms arī esošā pozīcija ir ĻOTI izdevīga)

Atšķirībā no pēdējā laika startiem izdevās labi sakoncentrēties startam, protams bija dažas paviršības, bet esmu ar savu veikumu apmierināts.

Pieklājīgs, bet bez īpaša spožuma, skrējiens izvērtās Andrim Jubelim, kurš finišēja 62.vietā.

Nostartēju ciešami. Protams, gribējās iekļūt labāko 40niekā, bet tas neizdevās.

Kopā distancē pieļāvu nedaudz vairāk par 2 minūtēm kļūdās. kas, iespējams, tad dotu vietu pie 40nieka, bet kopumā biju pārāk lēns. Jutos labi, bet skrēju pārāk piesardzīgi. Lai būtu labāks rezultāts, bija "jākapā". Apvidus diezgan kalnains, jo visu distanci bija tikai augšā-lejā, bet pietiekami tehnisks, tāpēc centos skriet bez lielām kļūdām, kas šoreiz neatmaksājās, vajadzēja vairāk riskēt. Cerams to varēšu rītdien.

Kopumā tikai ciešami ņemot vērā visus apstākļus.

Neveiksmīgi distanci veica Arturs Pauliņš un palika tikai 82.vietā, uzvarētājam Pasi Ikonen no Somijas zaudējot 13 minūtes.

Fiziski esmu bedrē, un līdz ar to nevarēju noskriet bez kļūdām.

Mūsu vienīgā orientieriste šajās sacensībās sieviešu elitē Laura Vīķe pieļāva kļūdas un galu galā ierindojās 46.vietā. Līdz kārotajam top30 pietrūka 5:13.

Distance interesanta un prasīja koncentrēšanos visā tās garumā. Viss bija labi līdz sataisīju kļūdas uz 3 kp pēc kārtas sākot no 10. Sacensību organizācija ļoti laba. Pozēt TV varēja vairākas (daudzas) reizes mežā.

Rezultāti ir ļoti blīvi un rītdienas garajā distancē ir iespējams krietni uzlabot(vai sabojāt) savu pozīciju. Kā parasti iedzīšanas distancēs - stiprākie nervi uzvar. Un skatītājiem ir jautri. Lielisku TV pārraidi un GPS sekošanu varēs skatīties arī rīt.

Laura

Foto Ivo Haban 

PAPILDINĀTS

Garās distances iedzīšanā ļoti izdevīgā pozīcijā startēja Edgars Bertuks, tuvu bija daudzi citi spēcīgi konkurenti. Jau pirmais etaps bija 2.5km garš un tas nodrošināja skrējēju grupu izveidošanos, kuras vēlāk tika šķeltas un formētas no jauna ar trīs "taurenīšu" palīdzību. Ilgi Edgars turējās labā pozīcijā, bet, šķiet, ka beigu paātrinājumam spēka pēc 16.7 km garās distances vairs nebija palicis un tuvākie konkurenti aizskrēja prom. Galu galā 27. vieta, kas arī ir labs sasniegums un dod PK punktus. Abi pārējie mūsu elites vīri pieveica smago distanci. Artūrs Pauliņš, lai gan startēja kā viens no beidzamajiem, izpelnījās tv operatora ilgstošu uzmanību startā, startējot gluži kā sprinta sacensībās. Artūrs noskrēja labāk, nekā dienu iepriekš, bet Andris Jubelis - sliktāk. Līdz ar to pēc 2:05 un 2:08 skriešanas abi mūsu jaunie talanti rezultātos bija gandrīz blakus - 67. vietā Jubelis un 69. Pauliņš. Pavisam abu dienu distances ar ieskaititītiem rezultātiem pabeidza 75 orientieristi.

Neesmu gan sazinājies ar sportistiem, bet šķiet, ka Laura Vīķe atkal pieļāva vairākas kļūdas un iedzīšanā savu pozīciju uzlaboja tikai par vienu pozīciju, uz 45. vietu no 58. finišējušajām.

Nākamnedēļ Šveices PK posmā neviens no Latvijas nestartēs, līdz ar to starptautisko sacensību sezona mūsu izlasei ir beigusies.

© www.magnets.lv | Jānis Tamužs

Vārds:
Komentārs:
Atjautības uzdevums:  ir 
 
       ..atpakaļ


© 2007 - 2021, Magnets.lv | Izstrāde un uzturēšana: WebIzstrade.lv


Bildes un video


BAUSKAS ROGAININGS 2018

RĪGAS ČEMPIONĀTS 2018

BĒRNU SKOLIŅA

VASARAS MAGNĒTS 2017


Atbalstītāji

Sportident
Sodra
Sodra
IK Auseklis  
Latvijas leļļu teātris   Tempur Rīgas meži

Sadarbības partneri
Jelgava Meridins Noskrien Ziemu