Magnēts
Ceturdiena, 2024.gada 25.aprīlis / Līksma, Bārbala
Jurmalas Rogainings 2020

19.10.2024.
Jūrmalas Rogainings

(3 un 6h), 4h (velo)
Nolikums


Pievienojies mums

Mēs piedalāmiesKā pierādīt, ka kontrolpunkts ir apmeklēts?
Sacensībās "Magnēts" tiek pielietota atzīmēšanās sistēma SPORTident. Tā ir elektroniska atzīmēšanās sistēma, kas īpašā atzīmēšanās kartītē ievada informāciju par katru apmeklēto kontrolpunktu un laiku, kad tas noticis.


Kas ir SPORTident?
SPORTident ir orientēšanās sportam veidota atzīmēšanās sistēma, kas radīta, lai atpazītu skrējēju apmeklētos kontrolpunktus un uzkrātu apmeklējumu laikus katrā punktā sacensību laikā. Katrs skrējējs izmanto SPORTident elektroniskās atzīmēšanās kartiņu (att. blakus), kura sazinās ar kontrolpunktos izvietotajām elektroniskām kontroles ierīcēm (att. zemāk). Atzīmēšanās nodrošina ievadītās informācijas saglabāšanos, fiksējot kontrolpunkta numuru, skrējēja starta numuru un laiku, kurā notikusi atzīmēšanās. Dati tiek saglabāti gan skrējēja SPORTident kartiņās, gan kontrolpunktos izvietotajās elektroniskajās kontroles ierīcēs.

Kādas ir SPORTident priekšrocības?
Vislielākā priekšrocība ir iespēja iegūt etapu laikus visiem dalībniekiem. Kontroles kodu pārbaude notiek automātiski, bez lieka darba. Programmatūra ļauj pārliecināties, vai kontrolpunkti ir apmeklēti pareizā secībā. Rezultātu lapiņas ar etapu laikiem ir pieejamas katram skrējējam tūlīt pēc finiša. Katrā atzīmēšanās reizē signāls pierāda, ka atzīmēšanās ir notikusi (ir gan skaņas, gan gaismas signāls).

Kas nepieciešams, lai izmantotu SPORTident?
Skrējējam ir nepieciešama viena SPORTident kontroles karte. Tā ir speciāli izstrādāta kā šaura plātnīte ar tievāku galu, kas piestiprināms pie pirksta. SPORTident izmantošana ir ļoti vienkārša. Lai atzīmētos, nepieciešamas aptuveni 0.3 sekundes. Kad atzīmēšanās process ir pabeigts, atskan signāls (pīkstiens un sarkana lampiņa), kas norāda, ka SPORTident karte var tikt izņemta no atzīmēšanās ierīces.

Galvenie soļi kā izmantot SPORTident kartiņu “Magnēta” sacensībās:

Iztīrīt SPORTident karti
Pirms karte tiek izmantota, dati no iepriekšējām sacensībām ir jāizdzēš. To dara, ievietojot karti ierīcē “Clear” (No angļu “nodzēst”) Šis solis ilgst 3 vai 4 sekundes. Sagaidiet.

Pārbaude / Starts
Kad dalībnieks ir sagatavojies, viņš var startēt jebkurā brīvi izvēlētā laikā. Atzīmēšanās karte ir jāievieto ierīcē “Check/Start”, (no angļu “Pārbaudīt/startēt”) un … uz priekšu. Nogaidiet signālu no ierīces! Ja signāls nav, atgriezieties iztīrīt karti vēlreiz.

Atzīmēšanās
Kontrolpunktos ir izvietotas atzīmēšanās sistēmas, kurās jāievieto atzīmēšanās karte un atkal jāsagaida signāls (svarīgi!). Drīkst atzīmēties “liekos” punktos, bet apmeklējuma secībai jābūt pareizai (ja nejauši atrasts cits savas distances punkts, to sistēma uzskata par svešu, ja tas nav vajadzīgajā secībā.
Ja atzīmējoties signāls neskan un nemirgo, ierīce tad ir bojāta un jāatzīmējas ar blakus esošo kompostieri uz savas orientēšanās kartes jebkurā vietā. Dažkārt šai atzīmei uz kartes ir uzdrukāti īpaši laukumiņi.

Finišs
Uz finiša līnijas jāatzīmējas ierīcē “Finish”.
Neaizmirstiet to! Ar finiša atzīmi skrējiens ir beidzies, mierīgā gaitā jādodas uz:

Kartes nolasīšanu
Pēc finiša Jūsu skrējiena dati tiek nolasīti un apstrādāti. Arī pēc datu nolasīšanas tie vēl joprojām glabājas atzīmēšanās kartē. Tos neskaidrību gadījumā var nolasīt atkārtoti. Līdz ar kartes nolasīšanu tiek izdrukāts un dalībnieks saņem rezultātu lapiņu ar etapu laikiem.
Īrētās SPORTident kartes tiek paturētas pie tiesnešiem

Sacensību „Magnēts” organizatori aicina izbaudīt visas priekšrocības, ko sniedz SPORTident atzīmēšanās sistēma.

SPORTident kartes iegādes iespējas

Piedāvājam iegādāties SI-5 SPORTident kartiņas
Līdz 2005. gada beigām - 14Ls
Nomaksāt 3 reizēs pa 5Ls = 15Ls

Ir iespējams iegādāties arī SI-6 SPORTident kartiņas. Tās ir ātrākas, uzkrāj informāciju par vairāk
kontrolpunktiem un darbojas 24 stundu režīmā (var pielietot rogaininga sacensībās)

SPORTident īre 0.30Ls vienā reizē ar izpirkuma tiesībām 18Ls vērtībā līdz 2006. gada jaunajai sezonai.
(Pēdējais termiņš 2006. gada marts, pēc pilnas nomaksas īpašumā saņemsiet SPORTident karti. Pēc 2006. gada marta izpirkuma tiesības tiek zaudētas)

Privāto SPORTident karti var izmantot atkārtoti cits dalībnieks tajās pašās sacensībās.

Atzīmēšanās ar kompostieriem

Dažās tautas sacensībās mēdz izmantot arī atzīmēšanās sistēmu ar kompostieriem un kontroles kartiņām. Kompostieri tiek uzmontēti uz kontrolpunkta rāmja, reizēm piesieti pie tuvākā koka. Parasti tiek lietoti sarkana plastikāta kompostieri, kur vienā pusē izkārtotas noteiktu zīmējumu veidojošas adatiņas, bet pretim novietoti atbilstoši robiņi. Dalībnieks ievieto īpašu kontroles kartiņu ar sagrafētām rūtiņām starp kompostiera "žokļiem" tā, lai atspiedums izveidotos tajā rūtiņā, kas apzīmē apmeklēto punktu. Ja paredzams, ka konrolpunktā nepieciešams atzīmēties vairākiem dalībniekiem reizē, tajā izvieto vismaz divus kompostierus. Tad adatiņu zīmējums visos kompostieros ir vienāds un var atzīmēties ar jebkuru.

Finiša brīdī dalībnieks nodod kontroles kartiņu tiesnesim, kas pārbauda atzīmju atbilstību.


© 2007 - 2024, Magnets.lv | Izstrāde un uzturēšana: WebIzstrade.lv


Bildes un video


BAUSKAS ROGAININGS 2018

RĪGAS ČEMPIONĀTS 2018

BĒRNU SKOLIŅA

VASARAS MAGNĒTS 2017


Atbalstītāji

Sportident
Sodra
IK Auseklis  
Latvijas leļļu teātris   Tempur Rīgas meži

Sadarbības partneri
Jelgava Meridins Noskrien Ziemu