Latvijas MTBO daudzdienas 2016se 2016.06.18. 11:29
Latvia MTBO 3-days 2016Smiltene, 17.-19.06.2016.
Results - Sprints / Sprintcreated by OE2010 © Stephan Krämer SportSoftware 2015

 
WE (23)6,1 km22 C
PlStnoNameClubNatTimeDiff.
164Olga Shipilova-VinogradovaSpecialized RussiaRUS28:560:00
261Svetlana PoverinaOrienta-Gold-teamRUS29:35+0:39
369OLYA MIKHAYLOVAMOSKOMPASORIENTARUS30:15+1:19
471Gabriele AndrasiunieneLTU MTBO TeamLTU30:41+1:45
573Viktorija MichnovičLTU MTBO TeamLTU30:52+1:56
677Karolina Mickevičiūtė-JuodišienėFortūna OKLTU32:02+3:06
763Anastasiya SvirRussiaRUS32:23+3:27
865Algirda ZaliauskaiteLTU MTBO TeamLTU32:30+3:34
966Asta SimkonieneOK MedeinaLTU33:22+4:26
984Patricija BabrauskaitėLTU MTBO TeamLTU33:22+4:26
1167Ingrīda ŠmiteAuseklis IKLAT34:12+5:16
1268Aiga StrazdiņaCPSS/Meridiāns/PārgaujaLAT34:25+5:29
1370Anna SemenovaOrienta-KuncevoRUS35:06+6:10
1485Diana Salikhova100x24.RURUS35:35+6:39
1574Dina ZobenaPurva Bridējs OKLAT35:38+6:42
1678Mārīte KnētaMona OKLAT36:38+7:42
1776Ieva KrūmiņaPurva Bridējs OKLAT40:29+11:33
1880Marje VenelaineSK Saue TammedEST43:07+14:11
1982Vaida ReinartaiteFortuna OKLTU44:30+15:34
2072Maria MedvedevaOrienta-KuncevoRUS52:52+23:56
2175Olga NaryshkinaKamvolBLR56:48+27:52
2281Indra LangeSUBARU AD REM Auto komandaLAT1:01:23+32:27
 
79Giedre RubazevicieneFortuna OKLTUmp
 
 
 
ME (32)6,8 km25 C
PlStnoNameClubNatTimeDiff.
12Jonas MaišelisPerkūnas OKLTU24:160:00
21Anton FoliforovVladimir regionRUS24:57+0:41
35Margus HallikOK LUS / SakasEST25:10+0:54
417Edgars BričonoksKāpa OKLAT26:32+2:16
531Marek KarmSK100EST26:45+2:29
615Dmitri MironovKamvolBLR26:55+2:39
74Anders BlomsterOK TrianFIN27:11+2:55
820Mārtiņš LindeOzonsLAT27:16+3:00
98Priit PoopuuJOKAEST27:35+3:19
1011Svajunas AmbrazasS-SportasLTU27:44+3:28
116Regimantas KavaliauskasOK TelšiaiLTU28:08+3:52
129Petras AndrasiunasSK S-SportasLTU28:19+4:03
1321Aivis ZetmanisAzimuts OK- Sm BJSSLAT28:29+4:13
1432Toms VeitsPurva Bridējs OKLAT28:32+4:16
1528Alar ViitmaaOk LeholaEST28:35+4:19
1638Julius JuodisiusFortuna OKLTU28:37+4:21
1735Edgars KrūmiņšAlūksne OKLAT28:42+4:26
1834Audrius PlatakisTelšiai OKLTU28:52+4:36
1930Sergey Apatenkov100x24.RURUS28:53+4:37
207EDUARD TOMASHEVSKIYKopa OK, KlaipedaLTU29:12+4:56
2125Egidijus PilybasNeringos SMLTU29:21+5:05
2236Nojus KalvaitisIOSK BūdakalnisLTU30:26+6:10
2316Eduards RēnsA2LAT30:59+6:43
2413Arbo RaeRAEEST31:08+6:52
2527Timofei GeraskoNovosibirskRUS31:13+6:57
2629Rimmo RõõmMadonas BJSS/OK AronaEST33:04+8:48
2724Egor MiterevOrienta-KuncevoRUS33:40+9:24
2822Piotr KukhtoBaklanBLR33:45+9:29
2914Alexander MinchukovMTBO Team KamvolBLR34:58+10:42
3018Tautvydas ŽilinskasIOSK BūdakalnisLTU36:39+12:23
3123Ignas AmbrazasS-SportasLTU37:05+12:49
3219Mihail NaryshkinKamvolBLR51:28+27:12
 
 
 
W14 (7)3,1 km11 C
PlStnoNameClubNatTimeDiff.
1198Aleksandra StoianovaOrienta-Gold-teamRUS13:200:00
2200Ekaterina EkatovaOrienta-KuncevoRUS16:13+2:53
3199Anastasia VESTFALSKAYAMOSKOMPASORIENTARUS18:48+5:28
4201Ernestīne KnētaCPSS/Meridiāns/PārgaujaLAT28:07+14:47
5197Birgit RõõmOK IlvesEST33:31+20:11
6101Anna MedvedevaOrienta-KuncevoRUS46:16+32:56
 
202Anastasia ZhurkinaOrienta-Gold-teamRUSmp
 
 
 
M14 (13)3,8 km14 C
PlStnoNameClubNatTimeDiff.
1191Dmitry RAKOVITSAMOSKOMPASORIENTARUS16:470:00
2150Augusts VeldeOK AzuolasLTU18:44+1:57
3193Ronalds LūkinsMeža sportsLAT20:51+4:04
4194Evgeny MedvedevOrienta-KuncevoRUS22:36+5:49
5195Joris MeyerNeringos SMLTU23:20+6:33
6186Kristiāns LipskisSēlijas MežsLAT24:36+7:49
7189Augustas BaranauskasNeringos SMLTU24:46+7:59
8196Aleksei ShilkinOrienta-KuncevoRUS26:32+9:45
9188Stepan BoleznovOrienta-KuncevoRUS28:39+11:52
10190Georgi RumyantsevOrienta-KuncevoRUS33:33+16:46
11185Yury SolopovOrienta-KuncevoRUS34:35+17:48
 
192Alexey BolotovOrienta-KuncevoRUSmp
187Liutauras SambarysNeringos SMLTUmp
 
 
 
W18 (6)4,5 km17 C
PlStnoNameClubNatTimeDiff.
1179Austėja KalvaitytėIOSK BūdakalnisLTU27:110:00
2175Alena Aksenova Vesta Saint-PetersburgRUS30:15+3:04
3181Egle RubazeviciuteFortuna OKLTU30:54+3:43
4178Lika ChakuaVladimir regionRUS32:41+5:30
5180Ekaterina PurtcezovaVladimir regionRUS32:45+5:34
6177Maria MeskinaOrienta-KuncevoRUS33:44+6:33
 
 
 
M18 (9)5,0 km19 C
PlStnoNameClubNatTimeDiff.
1140Andrey ProzorovOrienta-KuncevoRUS23:550:00
2139Kirill KinalIndiv.RUSRUS25:43+1:48
3145TROFIM MERKULOVMOSKOMPASORIENTARUS26:12+2:17
4146Martynas JurgaitisS-SPORTAS SKLTU28:24+4:29
5144Viesturs VeitsA2LAT29:39+5:44
6137Andres RõõmMadonas BJSS/OK AronaEST29:42+5:47
7143Dmitry SHVEDOVMOSKOMPASORIENTARUS32:31+8:36
8138GEORGIY PERENESENKOMOSKOMPASORIENTARUS32:47+8:52
9147Artemiy HussnainOrienta-KuncevoRUS50:32+26:37
 
 
 
W21A (2)4,5 km17 C
PlStnoNameClubNatTimeDiff.
1173Laine LupkinaCPSS/Meridiāns/PārgaujaLAT27:160:00
2174Milla TurpiainenHyvinkään Rasti HyRaFIN42:30+15:14
 
 
 
M21A (6)5,0 km19 C
PlStnoNameClubNatTimeDiff.
1103Danil BuzovkinMOSKOMPASORIENTARUS22:110:00
2107Toms DuboviksIndividuāliLAT23:55+1:44
3106Otto Pēteris PirtnieksAuseklis IKLAT25:29+3:18
437Boris ElfimovOrienta-KuncevoRUS30:42+8:31
5108Mart PaisMetsaratturid MTBOEST33:49+11:38
 
105Kestutis AntanaviciusOK TelsiaiLTUmp
 
 
 
W40 (5)4,5 km17 C
PlStnoNameClubNatTimeDiff.
1167Aleksandra KondratevaKamvolBLR36:470:00
2164Anastasia MeskinaOrienta-KuncevoRUS39:15+2:28
3168Ilze LūkinaMeža sportsLAT39:58+3:11
4170Egle MauriceFortuna OKLTU40:08+3:21
5169Blomster Anne-MajOK TrianFIN46:19+9:32
 
 
 
M40 (22)5,0 km19 C
PlStnoNameClubNatTimeDiff.
1113Maxim ZhurkinOrienta-Gold-teamRUS22:430:00
2135Remigijus MasilionisFortūna/ Radio-O.ltLTU24:38+1:55
3116Darius KalvaitisIOSK BūdakalnisLTU24:56+2:13
4123Ivo LupkinsCPSS/Meridiāns/PārgaujaLAT24:57+2:14
5122Ģirts JankovskisOzonsLAT25:36+2:53
6127Vaidas JurgaitisS-SPORTAS SKLTU25:41+2:58
7132Māris HeinolsZVOC-VBSSLAT25:46+3:03
8118Mait MändmetsRAEEST25:49+3:06
9114Raitis MuiznieksAuseklis IKLAT27:20+4:37
10126Uldis VelpsAzimuts OK- Sm BJSSLAT27:45+5:02
11128Lindfors MaxOK TrianFIN29:56+7:13
12115Arvydas ŽvirblisFortūna OKLTU30:14+7:31
13133Didzis ZariņšApPasauleLAT30:34+7:51
14124Matīss VeldeAntaris TeamLTU30:55+8:12
15119Jurgis RubazeviciusFortuna OKLTU31:15+8:32
16117Reinis NīmanisOgre OK/SCLAT32:50+10:07
17120Cezijus KomarovasSakas SKLTU32:54+10:11
18129Tomas KlicnerS-SPORTAS SKLTU35:18+12:35
19121Saulius JurgelevičiusElektrėnų KKLTU37:58+15:15
20134Kaspars LipskisSēlijas MežsLAT38:23+15:40
21131Ģirts StrujevičsOzonsLAT39:59+17:16
 
125Mārcis JākobsonsOzonsLATmp
 
 
 
M50 (10)5,0 km19 C
PlStnoNameClubNatTimeDiff.
1161Olli SavikkoTarpian SuuntaFIN26:340:00
2154Janne TurpiainenHyvinkään Rasti HyRaFIN26:41+0:07
3160Igors JamčuksArenaLAT27:11+0:37
4157Gints EzeriņšCPSS/Meridiāns/PārgaujaLAT29:03+2:29
5151Karolis MickevičiusOK SaulėLTU29:14+2:40
6155Didzis ČākursNaukšēniLAT30:15+3:41
7159Andis PirktiņšKO OKLAT31:11+4:37
8152Mindaugas StrumskisPerkūnas OKLTU36:28+9:54
9153Audrius JurgelevičiusElektrėnų KKLTU39:46+13:12
 
156Valdis KokorišsMona OKLATmp
 
 
 
W50 (2)4,5 km17 C
PlStnoNameClubNatTimeDiff.
1183Galina MiterevaOrienta-KuncevoRUS43:550:00
2184Alena LebiadzevaCO BSUBLR50:14+6:19
 
 
 
W60 (1)3,1 km11 C
PlStnoNameClubNatTimeDiff.
1204RUTA STANEVICIENEIndiv.LTULTU20:360:00
 
 
 
W21B (1)3,1 km11 C
PlStnoNameClubNatTimeDiff.
1203Merle RohtlaMetsaratturid MTBOEST21:560:00