Latvijas MTBO daudzdienas 2016ce 2016.06.16. 13:57
Latvia MTBO 3-days 2016Smiltene, 17.-19.06.2016.
Start list by classes - Sprints / Sprintcreated by OE2010 © Stephan Krämer SportSoftware 2015

 
WE (24)
StnoChipnoNameYBClubNatStart
61Svetlana Poverina93Orienta-Gold-teamRUS19:00:00
63Anastasiya Svir90RussiaRUS19:02:00
658629929Algirda Zaliauskaite94LTU MTBO TeamLTU19:04:00
678000118Ingrīda Šmite71Auseklis IKLAT19:06:00
68Aiga Strazdiņa78CPSS/Meridiāns/PārgaujaLAT19:08:00
69OLYA MIKHAYLOVA97MOSKOMPASORIENTARUS19:10:00
70Anna Semenova97Orienta-KuncevoRUS19:12:00
80Marje Venelaine75SK Saue TammedEST19:14:00
71Gabriele Andrasiuniene92LTU MTBO TeamLTU19:16:00
74Dina Zobena75Purva Bridējs OKLAT19:18:00
82Vaida Reinartaite75Fortuna OKLTU19:20:00
81Indra Lange73SUBARU AD REM Auto komandaLAT19:22:00
778010101Karolina Mickevičiūtė-Juodišienė85Fortūna OKLTU19:24:00
79Giedre Rubazeviciene69Fortuna OKLTU19:26:00
78Mārīte Knēta74Mona OKLAT19:28:00
85Diana Salikhova84100x24.RURUS19:30:00
73Viktorija Michnovič97LTU MTBO TeamLTU19:32:00
83Sukholovskaya Uliana98SARATOVRUS19:34:00
72Maria Medvedeva77Orienta-KuncevoRUS19:36:00
76Ieva Krūmiņa93Purva Bridējs OKLAT19:38:00
84Patricija Babrauskaitė96LTU MTBO TeamLTU19:40:00
75Olga Naryshkina72KamvolBLR19:42:00
66Asta Simkoniene77OK MedeinaLTU19:44:00
86VacantVacant19:46:00
 
 
ME (35)
StnoChipnoNameYBClubNatStart
1Anton Foliforov87Vladimir regionRUS19:00:00
28629922Jonas Maišelis92Perkūnas OKLTU19:02:00
48629610Anders Blomster94OK TrianFIN19:04:00
5Margus Hallik78OK LUS / SakasEST19:06:00
68631282Regimantas Kavaliauskas82OK TelšiaiLTU19:08:00
7EDUARD TOMASHEVSKIY82Kopa OK, KlaipedaLTU19:10:00
8Priit Poopuu80JOKAEST19:12:00
9Petras Andrasiunas83SK S-SportasLTU19:14:00
12Vytenis Miliunas94Neringos SMLTU19:16:00
24Egor Miterev87Orienta-KuncevoRUS19:18:00
358628695Edgars Krūmiņš86Alūksne OKLAT19:20:00
32Toms Veits78Purva Bridējs OKLAT19:22:00
15Dmitri Mironov80KamvolBLR19:24:00
11Svajunas Ambrazas67S-SportasLTU19:26:00
21Aivis Zetmanis79Azimuts OK- Sm BJSSLAT19:28:00
388001234Julius Juodisius85Fortuna OKLTU19:30:00
16Eduards Rēns80A2LAT19:32:00
238061117Ignas Ambrazas99S-SportasLTU19:34:00
14Alexander Minchukov73MTBO Team KamvolBLR19:36:00
208629230Mārtiņš Linde85OzonsLAT19:38:00
29Rimmo Rõõm96Madonas BJSS/OK AronaEST19:40:00
37Boris Elfimov61Orienta-KuncevoRUS19:42:00
19Mihail Naryshkin75KamvolBLR19:44:00
188629900Tautvydas Žilinskas71IOSK BūdakalnisLTU19:46:00
17Edgars Bričonoks91Kāpa OKLAT19:48:00
22Piotr Kukhto81BaklanBLR19:50:00
30Sergey Apatenkov80100x24.RURUS19:52:00
25Egidijus Pilybas82Neringos SMLTU19:54:00
138070370Arbo Rae70RAEEST19:56:00
27Timofei Gerasko72NovosibirskRUS19:58:00
28Alar Viitmaa70Ok LeholaEST20:00:00
348633653Audrius Platakis86Telšiai OKLTU20:02:00
39VacantVacant20:04:00
36Nojus Kalvaitis97IOSK BūdakalnisLTU20:06:00
31Marek Karm90SK100EST20:08:00
 
 
W14 (6)
StnoChipnoNameYBClubNatStart
202Anastasia Zhurkina02Orienta-Gold-teamRUS19:41:00
201Ernestīne Knēta05CPSS/Meridiāns/PārgaujaLAT19:43:00
199Anastasia VESTFALSKAYA02MOSKOMPASORIENTARUS19:45:00
200Ekaterina Ekatova02Orienta-KuncevoRUS19:47:00
197Birgit Rõõm04OK IlvesEST19:49:00
198Aleksandra Stoianova02Orienta-Gold-teamRUS19:51:00
 
 
M14 (13)
StnoChipnoNameYBClubNatStart
196Aleksei Shilkin02Orienta-KuncevoRUS19:55:00
189Augustas Baranauskas03Neringos SMLTU19:57:00
188Stepan Boleznov04Orienta-KuncevoRUS19:59:00
150Augusts VeldeOK AzuolasLTU20:01:00
195Joris Meyer03Neringos SMLTU20:03:00
194Evgeny Medvedev04Orienta-KuncevoRUS20:05:00
193Ronalds Lūkins02Meža sportsLAT20:07:00
185Yury Solopov03Orienta-KuncevoRUS20:09:00
187Liutauras Sambarys03Neringos SMLTU20:11:00
191Dmitry RAKOVITSA03MOSKOMPASORIENTARUS20:13:00
192Alexey Bolotov02Orienta-KuncevoRUS20:15:00
186Kristiāns Lipskis04Sēlijas MežsLAT20:17:00
190Georgi Rumyantsev05Orienta-KuncevoRUS20:19:00
 
 
W18 (7)
StnoChipnoNameYBClubNatStart
176VacantVacant19:19:00
180Ekaterina Purtcezova01Vladimir regionRUS19:21:00
175Alena Aksenova Vesta Saint-PetersburgRUS19:23:00
181Egle Rubazeviciute99Fortuna OKLTU19:25:00
178Lika Chakua01Vladimir regionRUS19:27:00
177Maria Meskina01Orienta-KuncevoRUS19:29:00
179Austėja Kalvaitytė99IOSK BūdakalnisLTU19:31:00
 
 
M18 (11)
StnoChipnoNameYBClubNatStart
146Martynas Jurgaitis00S-SPORTAS SKLTU20:13:00
147Artemiy Hussnain01Orienta-KuncevoRUS20:15:00
144Viesturs Veits99A2LAT20:17:00
138GEORGIY PERENESENKO00MOSKOMPASORIENTARUS20:19:00
139kirill kinal00Ind.LAT20:21:00
140Andrey Prozorov99Orienta-KuncevoRUS20:23:00
145TROFIM MERKULOV01MOSKOMPASORIENTARUS20:25:00
142Petr Paleev99Orienta-KuncevoRUS20:27:00
141Evgeniy SHUBIN01MOSKOMPASORIENTARUS20:29:00
137Andres Rõõm99Madonas BJSS/OK AronaEST20:31:00
143Dmitry SHVEDOV01MOSKOMPASORIENTARUS20:33:00
 
 
W21A (3)
StnoChipnoNameYBClubNatStart
171VacantVacant19:33:00
173Laine Lupkina96CPSS/Meridiāns/PārgaujaLAT19:35:00
174Milla Turpiainen94Hyvinkään Rasti HyRaFIN19:37:00
 
 
M21A (10)
StnoChipnoNameYBClubNatStart
106Otto Pēteris Pirtnieks96Auseklis IKLAT20:35:00
110KHOKHLOV ANTON83SARATOVRUS20:37:00
109Ants-Kristjan Tamm97OK OkasEST20:39:00
105Kestutis Antanavicius83OK TelsiaiLTU20:41:00
104OSIPOV VLADIMIR89SARATOVRUS20:43:00
103Danil Buzovkin00MOSKOMPASORIENTARUS20:45:00
102Aigars Alksnis79CPSS/Meridiāns/PārgaujaLAT20:47:00
1078627782Toms Duboviks89IndividuāliLAT20:49:00
108Mart Pais76Metsaratturid MTBOEST20:51:00
101VacantVacant20:53:00
 
 
W40 (7)
StnoChipnoNameYBClubNatStart
163VacantVacant19:01:00
165Sukholovskaya Olga68SARATOVRUS19:03:00
168Ilze Lūkina67Meža sportsLAT19:05:00
169Blomster Anne-Maj67OK TrianFIN19:07:00
164Anastasia Meskina71Orienta-KuncevoRUS19:09:00
170Egle Maurice69Fortuna OKLTU19:11:00
167Aleksandra Kondrateva74KamvolBLR19:13:00
 
 
M40 (24)
StnoChipnoNameYBClubNatStart
112VacantVacant19:01:00
120Cezijus Komarovas70Sakas SKLTU19:03:00
1308250472TOMAS PLEČKAITIS72Takas OSKLTU19:05:00
125Mārcis Jākobsons70OzonsLAT19:07:00
118Mait Mändmets74RAEEST19:09:00
134Kaspars Lipskis71Sēlijas MežsLAT19:11:00
1298633641Tomas Klicner69S-SPORTAS SKLTU19:13:00
1148629085Raitis Muiznieks68Auseklis IKLAT19:15:00
119Jurgis Rubazevicius69Fortuna OKLTU19:17:00
127Vaidas Jurgaitis71S-SPORTAS SKLTU19:19:00
117Reinis Nīmanis71Ogre OK/SCLAT19:21:00
1228100008Ģirts Jankovskis70OzonsLAT19:23:00
132Māris Heinols73ZVOC-VBSSLAT19:25:00
113Maxim Zhurkin71Orienta-Gold-teamRUS19:27:00
133Didzis Zariņš70ApPasauleLAT19:29:00
128Lindfors Max67OK TrianFIN19:31:00
123Ivo Lupkins69CPSS/Meridiāns/PārgaujaLAT19:33:00
124Matīss VeldeAntaris TeamLTU19:35:00
121Saulius Jurgelevičius67Elektrėnų KKLTU19:37:00
131Ģirts Strujevičs72OzonsLAT19:39:00
1358625752Remigijus Masilionis70Fortūna/ Radio-O.ltLTU19:41:00
115Arvydas Žvirblis73Fortūna OKLTU19:43:00
1268380072Uldis Velps71Azimuts OK- Sm BJSSLAT19:45:00
116Darius Kalvaitis68IOSK BūdakalnisLTU19:47:00
 
 
M50 (12)
StnoChipnoNameYBClubNatStart
155Didzis Čākurs63NaukšēniLAT19:49:00
161Olli Savikko64Tarpian SuuntaFIN19:51:00
154Janne Turpiainen65Hyvinkään Rasti HyRaFIN19:53:00
159Andis Pirktiņš58KO OKLAT19:55:00
1518629927Karolis Mickevičius57OK SaulėLTU19:57:00
157Gints Ezeriņš65CPSS/Meridiāns/PārgaujaLAT19:59:00
1608629792Igors Jamčuks62ArenaLAT20:01:00
153Audrius Jurgelevičius62Elektrėnų KKLTU20:03:00
158Mati Kallemets47OK OkasEST20:05:00
156Valdis Kokorišs64Mona OKLAT20:07:00
1528629868Mindaugas Strumskis63Perkūnas OKLTU20:09:00
VacantVacant20:11:00
 
 
W50 (2)
StnoChipnoNameYBClubNatStart
184Alena LebiadzevaCO BSUBLR19:15:00
183Galina MiterevaOrienta-KuncevoRUS19:17:00
 
 
W60 (1)
StnoChipnoNameYBClubNatStart
204RUTA STANEVICIENEindiv.LTU19:53:00
 
 
W21B (1)
StnoChipnoNameYBClubNatStart
203Merle Rohtla81Metsaratturid MTBOEST19:39:00