Klubu Stafetessv 2010.08.29. 22:36
Resultscreated by OS2003 © Stephan Krämer 2008

   Pl Name                       Team                                   Time 


Klubu Stafetes  (54 Leg  1         

    1 Krūmiņš Jānis              Alnis Alfa 14                         36:43 
    2 Kūms Jānis                 OK ALŪKSNE 54                         36:51 
    3 Veits Toms                 Azimuts OK 7                          38:25 
    4 Tarasovs Anatolijs         RSP 8                                 38:30 
    5 Rešķis Atis                Saldus II 17                          40:04 
    6 Baltacis Kārlis            Carnikavas novads/Kāpa - 1 2          40:07 
    7 Bričonoks Edgars           Carnikavas novads/Kāpa - 2 18         40:15 
    8 Sārs Jānis                 Madonas BJSS 5                        40:18 
    9 Dude Artis                 Sprīdītis TSK 27                      40:24 
   10 Vīksne Didzis              Meridiāns 3 46                        42:07 
   11 Liniņš Ģirts               VIGA - 1 3                            42:14 
   12 Tamužs Jānis               Auseklis IK - 1 11                    42:30 
   13 Kaminskis Valters          Meridiāns 4 47                        43:39 
   14 Zērnis Oskars              Saldus I 1                            43:54 
   15 Bērziņš Kristaps           TAKA 1 16                             44:17 
   16 Spalviņš Nauris.           Meridiāns 2 45                        44:19 
   17 Krastiņš Jurģis            VIGA - 2 20                           44:27 
   18 Ozoliņš Daniils            Auseklis IK - 2 22                    44:30 
   19 Žilko Juris                Auseklis IK - 3 23                    44:31 
   20 Naglis Jānis               Meridiāns 1 10                        44:35 
   21 Lupiķis Ainārs             Saulkrasti/Kāpa - 3 9                 44:44 
   22 Puriņš Egīls               Mona Y 13                             44:51 
   23 Skrubis Ainārs             OK Ziemeļkurzeme 2 31                 44:52 
   24 Klāsons Vilnis             Ogre OK 4                             46:06 
   24 Sproģis Žeņa               Saldus III 21                         46:06 
   26 Polis Guntars              Auseklis IK - 6 29                    46:08 
   27 Puriņš Agris               OK Ziemeļkurzeme 6 40                 46:12 
   28 Mireckis Andris            OK Ziemeļkurzeme 1 12                 46:13 
   29 Tambovcevs Aleksandrs      Rīgas satiksme 44                     46:41 
   30 Staņa Kaspars              A2 15                                 47:17 
   31 Kalniņš Almants            OK Ziemeļkurzeme 4 38                 47:18 
   32 Voiceščuks Uģis            Burkānciems & Co 42                   47:28 
   33 Soika Uvis                 VIGA - 3 34                           47:35 
   34 Suts Jurģis                ZVOC 1 6                              48:46 
   35 Ivanāns Andris             Alnis Omega 24                        49:53 
   36 Pētersons Gints            Auseklis IK - 5 28                    49:55 
   37 Bauers Janeks              OK KO 25                              50:07 
   38 Ūdris Emīls                Kāpa OK 4 19                          50:16 
   39 Freimanis Rūdolfs          COK Silva 1 32                        50:48 
   40 Miezītis Jānis             TAKA 2 30                             51:19 
   41 Zvanītājs Arvis            Auseklis IK - 4 26                    51:33 
   42 Ferdinands Francs          Auseklis IK - 7 49                    51:42 
   43 Dude Edgars                Dobele 2 41                           51:45 
   44 Pekuss Uldis               Mona Z 48                             52:32 
   45 Rozentāls Toms             ZVOC 2 36                             53:16 
   46 Gudzs Sergejs              Auseklis IK - 9 51                    53:28 
   47 Rupais Andris              VIGA - 4 35                           53:31 
   48 Zagorskis Jānis            Auseklis IK - 8 50                    53:32 
   49 Šusts Gatis                COK Silva 3 53                        55:05 
   50 Skripačevs Dmitrijs        OK Ziemeļkurzeme 5 39               1:01:59 
   51 Čudars Dainis              COK Silva 2 33                      1:07:14 
   52 Meiers Harijs              OK Ziemeļkurzeme 3 37               1:10:21 
   53 Meiers Rainers             TAKA 3 43                           1:15:59 
      Kalniņš Kristaps           Auseklis IK - 10 52                      mp 



Klubu Stafetes  (54 Leg  2-1         

    1 Ozoliņš Kristaps           Madonas BJSS 5                        30:34 
    2 Ostups Juris               Carnikavas novads/Kāpa - 1 2          32:17 
    3 Valtass Ivars              Saldus III 21                         33:50 
    4 Brucis Uldis               Saldus II 17                          34:01 
    5 Kļaviņš Ivars              RSP 8                                 34:30 
    6 Mālējs Andis               Meridiāns 4 47                        34:39 
    7 Reinsons Alvis             Auseklis IK - 1 11                    34:59 
    8 Magone Kristaps            Meridiāns 3 46                        35:14 
    9 Freidenfelds Valters       OK Ziemeļkurzeme 2 31                 36:50 
   10 Peilāns Indulis            Saulkrasti/Kāpa - 3 9                 37:02 
   11 Kārkliņš Daniels           ZVOC 1 6                              37:10 
   12 Zvirbulis Mikus            Ogre OK 4                             37:58 
   13 Brūvere Iveta              VIGA - 1 3                            40:54 
   14 Ozola Baiba                Mona Y 13                             41:22 
   15 Dzalbs Andris              Meridiāns 2 45                        41:29 
   16 Zīlišķe Amanda             Auseklis IK - 2 22                    41:47 
   17 Kabanovs Vladimirs         Auseklis IK - 3 23                    41:48 
   18 Daģis Salvis               Alnis Omega 24                        42:25 
   19 Lukjanovs Kārlis           Saldus I 1                            42:45 
   20 Bričonoks Paulis           Carnikavas novads/Kāpa - 2 18         42:46 
   21 Jansons Guntars            Burkānciems & Co 42                   42:56 
   22 Reinsons Raivis            Auseklis IK - 10 52                   43:41 
   23 Lapiņa Ilze                OK Ziemeļkurzeme 1 12                 44:13 
   24 Brūvele Liene              Azimuts OK 7                          44:20 
   25 Bužs Igors                 Meridiāns 1 10                        44:22 
   26 Nīmante Laura              ZVOC 2 36                             45:06 
   27 Veģere Ieva                VIGA - 4 35                           45:47 
   28 Dukulis Ilmārs             Alnis Alfa 14                         46:11 
   29 Veļķeris Vilnis            OK ALŪKSNE 54                         46:26 
   30 Buršs Mārtiņš              Auseklis IK - 7 49                    46:45 
   31 Zariņš Pēteris             Mona Z 48                             46:54 
   32 Freimane Lāsma             Sprīdītis TSK 27                      47:33 
   33 Virbule Līga               TAKA 1 16                             48:04 
   34 Baroniņa Agnese            Kāpa OK 4 19                          48:19 
   35 Mauliņa Ieva               A2 15                                 48:25 
   36 Žogla Gatis                OK Ziemeļkurzeme 3 37                 48:39 
   37 Lepiksone Jana             Auseklis IK - 4 26                    50:02 
   38 Tihane Aivars              Auseklis IK - 9 51                    52:34 
   39 Krumbergs Agris            Dobele 2 41                           53:41 
   40 Liepiņa Anita              COK Silva 1 32                        54:45 
   41 Plakans Andis              Auseklis IK - 6 29                    55:29 
   42 Baumane Aiva               TAKA 2 30                             55:35 
   43 Staģis Oskars              Auseklis IK - 5 28                    55:45 
   44 Ždanovs Uldis              OK KO 25                              56:43 
   45 Kalniņa Aiga               Auseklis IK - 8 50                  1:00:31 
   46 Rudzītis Aivars            Rīgas satiksme 44                   1:00:50 
   47 Jakovela Arta              VIGA - 2 20                         1:01:08 
   48 Kaulakalns Ilmārs          COK Silva 2 33                      1:06:11 
   49 Vēciņš Uldis               OK Ziemeļkurzeme 5 39               1:06:18 
   50 Jēkabsons Māris            OK Ziemeļkurzeme 4 38               1:12:13 
   51 Līce Lienīte               VIGA - 3 34                         1:12:53 
   52 Ķeris Artūrs               TAKA 3 43                           1:23:37 
   53 Vilks Edgars               OK Ziemeļkurzeme 6 40               1:45:54 
   54 Važa Atvars                COK Silva 3 53                      2:00:32

Klubu Stafetes  (54 Leg  2-2         

    1 Sārs Dāvis                 Madonas BJSS 5                        30:34 
    2 Sergejs Šadrins            Carnikavas novads/Kāpa - 1 2          32:17 
    3 Mankus Guntars             Saldus III 21                         33:50 
    4 Riekstiņš Toms             Saldus II 17                          34:01 
    5 Dišlers Dāvis              RSP 8                                 34:30 
    6 Dzalbs Emīls               Meridiāns 4 47                        34:39 
    7 Puriņš Mikus               Auseklis IK - 1 11                    34:59 
    8 Gruzde Ēriks               Meridiāns 3 46                        35:14 
    9 Leja Andris                OK Ziemeļkurzeme 2 31                 36:50 
   10 Blankenbergs Dāvis         Saulkrasti/Kāpa - 3 9                 37:02 
   11 Taube Emīls Henrijs        ZVOC 1 6                              37:10 
   12 Kivlenieks Andris          Ogre OK 4                             37:58 
   13 Abzalone Zanda             VIGA - 1 3                            40:54 
   14 Lācis Sandris              Mona Y 13                             41:22 
   15 Linde Valdis               Meridiāns 2 45                        41:29 
   16 Zaļaiskalna Beāta          Auseklis IK - 2 22                    41:47 
   17 Siliņš Ģirts               Auseklis IK - 3 23                    41:48 
   18 Griestiņš Gvido            Alnis Omega 24                        42:25 
   19 Andris Meļķerts            Saldus I 1                            42:45 
   20 Laveiķis Rolands           Carnikavas novads/Kāpa - 2 18         42:46 
   21 Skangale Ilze              Burkānciems & Co 42                   42:56 
   22 Buls Jānis                 Auseklis IK - 10 52                   43:41 
   23 Ozoliņa Ieva               OK Ziemeļkurzeme 1 12                 44:13 
   24 Gulbis Artūrs              Azimuts OK 7                          44:20 
   25 Kaņepe Dagnis              Meridiāns 1 10                        44:22 
   26 Rozentāle Eva              ZVOC 2 36                             45:06 
   27 Jaunzemis Juris            VIGA - 4 35                           45:47 
   28 Brasavs-Muižniek Zintis    Alnis Alfa 14                         46:11 
   29 Krēsliņa Daiga             OK ALŪKSNE 54                         46:26 
   30 Ansonskis Mārtiņš          Auseklis IK - 7 49                    46:45 
   31 Cebulis Juris              Mona Z 48                             46:54 
   32 Prikulis Ivars             Sprīdītis TSK 27                      47:33 
   33 Turks Jānis                TAKA 1 16                             48:04 
   34 Jergina Liene              Kāpa OK 4 19                          48:19 
   35 Zvaigzne Edmunds           A2 15                                 48:25 
   36 Brokāns Artūrs             OK Ziemeļkurzeme 3 37                 48:39 
   37 Ozoliņš Anatolijs          Auseklis IK - 4 26                    50:02 
   38 Voiceščuks Dāvis           Auseklis IK - 9 51                    52:34 
   39 Lukjanovs Valdis           Dobele 2 41                           53:41 
   40 Kirmuška Madara            COK Silva 1 32                        54:45 
   41 Lešinska Marija            Auseklis IK - 6 29                    55:29 
   42 Turka Odeta                TAKA 2 30                             55:35 
   43 Staģis Rihards             Auseklis IK - 5 28                    55:45 
   44 Bauere Irēna               OK KO 25                              56:43 
   45 Plēpe Aija                 Auseklis IK - 8 50                  1:00:31 
   46 Davidovs Valērijs          Rīgas satiksme 44                   1:00:50 
   47 Ārniece Ilze               VIGA - 2 20                         1:01:08 
   48 Freimanis Andris           COK Silva 2 33                      1:06:11 
   49 Leiškalne Ingūna           OK Ziemeļkurzeme 5 39               1:06:18 
   50 Žarovs Dmitrijs            OK Ziemeļkurzeme 4 38               1:12:13 
   51 Zariņa Līga                VIGA - 3 34                         1:12:53 
   52 Ivanova Sanita             TAKA 3 43                           1:23:37 
   53 Vilks Juris                OK Ziemeļkurzeme 6 40               1:45:54 
   54 Šneiders Andris            COK Silva 3 53                      2:00:32 



Klubu Stafetes  (54 Leg  3         

    1 Zērnis Rūdolfs             Saldus II 17                          32:17 
    2 Kivlenieks Andris          Ogre OK 4                             32:29 
    3 Āboliņš Valters            VIGA - 1 3                            33:31 
    4 Cāns Andris                Meridiāns 3 46                        33:54 
    5 Gailis Andris              Auseklis IK - 2 22                    33:58 
    6 Ļubinskis Valters          ZVOC 1 6                              34:12 
    7 Laķis Edgars               Auseklis IK - 1 11                    34:34 
    8 Dandens Toms               OK ALŪKSNE 54                         35:09 
    9 Putrālis Otārs             Azimuts OK 7                          35:54 
   10 Vīķe Laura                 Carnikavas novads/Kāpa - 1 2          36:10 
   11 Lucāns Nikolajs            Auseklis IK - 7 49                    37:07 
   12 Niedre Lauris              Auseklis IK - 4 26                    37:45 
   13 Ruģelis Māris              VIGA - 3 34                           38:47 
   14 Stiprais Klāvs             Madonas BJSS 5                        38:49 
   15 Vimba Mārtiņš              OK Ziemeļkurzeme 1 12                 38:55 
   16 Grasis Arnis               Auseklis IK - 3 23                    39:22 
   17 Gediņš Mārcis              Auseklis IK - 8 50                    39:31 
   18 Jansons Matiass            Meridiāns 4 47                        39:42 
   19 Kikučs Guntars             Saldus I 1                            39:59 
   20 Lapiņš Raimonds            A2 15                                 40:00 
   21 Dude Guntis                Sprīdītis TSK 27                      41:32 
   22 Brauns Jānis               OK Ziemeļkurzeme 4 38                 42:00 
   23 Midrijāne Anete            TAKA 2 30                             42:19 
   24 Līcis Imants               OK KO 25                              42:32 
   25 Magons Kārlis              Auseklis IK - 10 52                   43:03 
   26 Nāgelis Jānis              Mona Y 13                             43:18 
   27 Gulbis Balvis              Auseklis IK - 5 28                    43:44 
   28 Šlesers Juris              Rīgas satiksme 44                     43:47 
   29 Lepiksons Valdis           Auseklis IK - 6 29                    44:32 
   30 Lucāns Jānis               Burkānciems & Co 42                   45:19 
   31 Lukačovs Helmuts           COK Silva 1 32                        45:26 
   32 Puķīte Irita               Saulkrasti/Kāpa - 3 9                 45:42 
   33 Krūmiņa Linda              Alnis Omega 24                        46:36 
   34 Kārkliņš Reinis            Meridiāns 1 10                        46:48 
   35 Daģe Ilona                 Alnis Alfa 14                         46:51 
   36 Alksnis Uldis              Meridiāns 2 45                        47:11 
   37 Lācis Kārlis               VIGA - 4 35                           47:15 
   38 Pētersons Ingus            TAKA 1 16                             47:18 
   39 Veģeris Ainārs             VIGA - 2 20                           48:10 
   40 Šneiders Rihards           COK Silva 2 33                        49:53 
   41 Laķis Dzintars             Auseklis IK - 9 51                    52:35 
   42 Žogla Aivars               OK Ziemeļkurzeme 5 39                 53:31 
   43 Koleda Roberts             COK Silva 3 53                        53:34 
   44 Čaklis Imants              OK Ziemeļkurzeme 3 37                 53:51 
   45 Ansbergs Ansis             Saldus III 21                         54:07 
   46 Dūdele Kate                Carnikavas novads/Kāpa - 2 18         55:06 
   47 Robalde Ilze               OK Ziemeļkurzeme 2 31                 58:05 
   48 Lupiķis Guntars            Kāpa OK 4 19                        1:02:23 
   49 Buša Velga                 Mona Z 48                           1:07:09 
   50 Meijers Viesturs           OK Ziemeļkurzeme 6 40               1:17:36 
   51 Brālītis Alfreds           TAKA 3 43                           1:17:37 
      Ruka Kristīne              RSP 8                                    mp 
      Liepa Pēteris              ZVOC 2 36                                mp 
      Antons Elmārs              Dobele 2 41                              mp 



Klubu Stafetes  (54 Leg  4-1         

    1 Mihailova Krista           Auseklis IK - 1 11                    30:34 
    2 Linde Klāvs                Meridiāns 4 47                        31:45 
    3 Svilpe Elīna               Madonas BJSS 5                        32:35 
    4 Katlapa Linda              VIGA - 1 3                            33:08 
    5 Lagzdkalns Jānis           Auseklis IK - 2 22                    33:20 
    6 Zaļaiskalns Velga          TAKA 1 16                             33:34 
    7 Tauvens Andris             VIGA - 2 20                           34:35 
    8 Lūsa Vieda                 Meridiāns 3 46                        35:00 
    9 Krastiņš Ģirts             Ogre OK 4                             35:13 
   10 Šemelis Harijs             OK KO 25                              35:25 
   11 Knēta Mārīte               Mona Y 13                             36:21 
   12 Rusova Ance                ZVOC 1 6                              36:26 
   13 Vainovskis Emīls           Saldus I 1                            37:04 
   14 Dēvits Atis                Saldus II 17                          37:48 
   15 Šķesteris Mārtiņš          Meridiāns 1 10                        37:49 
   15 Lācers Harijs              COK Silva 1 32                        37:49 
   17 Alksne Dina                Burkānciems & Co 42                   37:57 
   18 Nulle Valdemārs            Azimuts OK 7                          38:07 
   19 Bričonoka Edīte            Carnikavas novads/Kāpa - 1 2          39:04 
   20 Nāgele Zane                Carnikavas novads/Kāpa - 2 18         39:12 
   21 Vilciņa Sanita             OK ALŪKSNE 54                         39:21 
   22 Pērkone Anna Madara        Saulkrasti/Kāpa - 3 9                 39:32 
   23 Bolšteins Aļģirds          Alnis Alfa 14                         41:01 
   24 Kukk Volli                 Kāpa OK 4 19                          41:21 
   25 Sirica Vita                VIGA - 4 35                           41:43 
   26 Ārniece Līga               RSP 8                                 42:11 
   27 Grimza Jānis               Meridiāns 2 45                        42:40 
   28 Ulmanis Valts              Auseklis IK - 3 23                    42:42 
   29 Grīnberga Zane             TAKA 2 30                             43:01 
   30 Mihailova Inta             Auseklis IK - 10 52                   43:31 
   31 Bane Sigita                Rīgas satiksme 44                     46:30 
   32 Vilks Ilze                 Auseklis IK - 4 26                    46:42 
   33 Tiltiņa Inta               Mona Z 48                             46:58 
   34 Geduševa Anete             ZVOC 2 36                             47:23 
   35 Mirecka Alvita             OK Ziemeļkurzeme 1 12                 48:04 
   36 Jansone Andra              A2 15                                 50:51 
   37 Šņuka Rota                 Auseklis IK - 6 29                    51:36 
   38 Segliņa Indra              Sprīdītis TSK 27                      52:00 
   39 Upmale Baiba               Dobele 2 41                           52:43 
   40 Purgaile Inese             Auseklis IK - 7 49                    53:24 
   41 Freimanis Ģirts            COK Silva 3 53                        54:51 
   42 Priedīte Iveta             Saldus III 21                         58:17 
   43 Vizule Zane                Auseklis IK - 5 28                    58:28 
   44 Gulbe Vineta               VIGA - 3 34                           58:57 
   45 Meiere Ieva                OK Ziemeļkurzeme 2 31               1:00:52 
   46 Šakare Inga                Auseklis IK - 8 50                  1:01:22 
   47 Selezņova Maija            Auseklis IK - 9 51                  1:18:06 
   48 Vilka Guna                 OK Ziemeļkurzeme 5 39               1:22:49 
   49 Krjukova Regīna            OK Ziemeļkurzeme 4 38               1:27:35 
   50 Orniņa Anna                OK Ziemeļkurzeme 3 37               1:42:16 
   51 Lukačovs Agnis             COK Silva 2 33                      1:47:04 
   52 Blaua Sabīne               OK Ziemeļkurzeme 6 40               2:04:22 
   53 Ķeza Jānis                 TAKA 3 43                           2:14:09 
      Titomers Endijs            Alnis Omega 24                           mp


Sekundārie  (54)    Leg  4-2         

    1 Freimane Madara            Auseklis IK - 1 111                   30:26 
    2 Buža Ilze                  Meridiāns 4 147                       31:47 
    3 Kārkliņa Elīna             Madonas BJSS 105                      32:34 
    4 Ābola Alīda                VIGA - 1 103                          33:09 
    5 Freimane Marita            Auseklis IK - 2 122                   33:21 
    6 Ivāns Pēteris              TAKA 1 116                            33:34 
    7 Grende Toms                VIGA - 2 120                          34:36 
    8 Buža Dace                  Meridiāns 3 146                       35:06 
    9 Grigulis Dzintars          Ogre OK 104                           35:14 
   10 Lanceniece Vita            OK KO 125                             35:25 
   11 Puriņa Ieva                Mona Y 113                            36:21 
   12 Tilta Sabīne               ZVOC 1 106                            36:26 
   13 Priedīte Inga              Saldus I 101                          37:03 
   14 Dišlers Guntis             COK Silva 1 132                       37:47 
   15 Glūdiņs Ritvars            Saldus II 117                         37:48 
   16 Šķestere Ieva              Meridiāns 1 110                       37:52 
   17 Pilābere Agrita            Burkānciems & Co 142                  37:58 
   18 Veita Kristīne             Azimuts OK 107                        38:08 
   19 Šadrina Madara             Carnikavas novads/Kāpa - 1 102        39:05 
   20 Rukšāne Ieva               Carnikavas novads/Kāpa - 2 118        39:12 
   21 Žīgure Inese               OK ALŪKSNE 154                        39:21 
   22 Peilāne Māra               Saulkrasti/Kāpa - 3 109               39:32 
   23 Brants Ivars               Alnis Alfa 114                        41:01 
   24 Kukka Ruta                 Kāpa OK 4 119                         41:21 
   25 Kojaloviča Zane            VIGA - 4 135                          41:43 
   26 Skuja Rihards              RSP 108                               42:11 
   27 Plakane Rūta               Auseklis IK - 3 123                   42:41 
   27 Knēts Jēkabs               Meridiāns 2 145                       42:41 
   29 Abersone Anna              TAKA 2 130                            43:01 
   30 Zariņš Kristaps            Auseklis IK - 10 152                  43:32 
   31 Bušs Miervaldis            Alnis Omega 124                       45:50 
   32 Daugaviete Ieva            Rīgas satiksme 144                    46:30 
   33 Bura Jolanta               Auseklis IK - 4 126                   46:42 
   34 Oša Iveta                  Mona Z 148                            47:00 
   35 Geduševa Agnese            ZVOC 2 136                            47:23 
   36 Haberkorne-Vimba Eva       OK Ziemeļkurzeme 1 112                48:05 
   37 Krūmiņš Ilgonis            A2 115                                50:51 
   38 Matuzels Kārlis            Auseklis IK - 6 129                   51:41 
   39 Krastiņa Inga              Sprīdītis TSK 127                     52:01 
   40 Narvaiša Ilze              Dobele 2 141                          52:44 
   41 Rusova Ilze                Auseklis IK - 7 149                   53:23 
   42 Šmigelskis Mārtiņš         COK Silva 3 153                       54:50 
   43 Brūna Rasa                 Saldus III 121                        58:16 
   44 Burša Agrita               Auseklis IK - 5 128                   58:28 
   45 Krastiņš Daumants          VIGA - 3 134                          58:58 
   46 Lipska Lolita              OK Ziemeļkurzeme 2 131              1:00:52 
   47 Alksne Līga                Auseklis IK - 8 150                 1:01:22 
   48 Zemmere Agnese             Auseklis IK - 9 151                 1:18:08 
   49 Vadone Ieva                OK Ziemeļkurzeme 5 139              1:22:40 
   50 Dreibe Inga                OK Ziemeļkurzeme 4 138              1:27:37 
   51 Dinsberga Ance             OK Ziemeļkurzeme 3 137              1:42:18 
   52 Muča Māris                 COK Silva 2 133                     1:47:05 
   53 Muzikante-Spēlma Keita     OK Ziemeļkurzeme 6 140              2:04:23 
   54 Marskis Mairis             TAKA 3 143                          2:14:10 



Klubu Stafetes  (54 Leg  5         

    1 Kaminskis Kārlis           Meridiāns 3 46                        18:33 
    2 Upītis Uldis               Saulkrasti/Kāpa - 3 9                 18:51 
    3 Abersons Kristaps          TAKA 1 16                             18:59 
    4 Slaviņš Rodrigo            VIGA - 1 3                            19:18 
    5 Blanka Līga                Kāpa OK 4 19                          20:44 
    6 Ķuzis Kārlis               Saldus II 17                          20:45 
    7 Ulmanis Haralds            Auseklis IK - 1 11                    21:18 
    8 Grimza Alvis               Meridiāns 2 45                        21:19 
    9 Rubins Reinis              OK ALŪKSNE 54                         21:23 
   10 Indriksons Kristaps        Madonas BJSS 5                        21:29 
   11 Caune Ilgvars              Azimuts OK 7                          21:39 
   12 Gailis Rihards             Auseklis IK - 4 26                    22:13 
   13 Hokkonena Signe            A2 15                                 23:01 
   14 Ozols Ernests              Auseklis IK - 7 49                    23:11 
   15 Vimba Rūdolfs Matīss       ZVOC 2 36                             23:20 
   16 Beļickis Edgars            OK KO 25                              23:26 
   17 Bruners Kristaps           Meridiāns 1 10                        23:31 
   18 Līcis Arno                 VIGA - 4 35                           23:46 
   19 Freimane Evija             COK Silva 1 32                        24:17 
   20 Bruce Ilze                 Saldus I 1                            24:48 
   21 Ustinovs Edgars            Ogre OK 4                             24:57 
   22 Ritums Ritvars             Alnis Omega 24                        25:16 
   23 Lapiņa Zelma               Carnikavas novads/Kāpa - 1 2          25:43 
   24 Svilāne Ruta               VIGA - 3 34                           26:09 
   25 Laķe Aiva                  COK Silva 2 33                        26:16 
   26 Černiševa Vaira            OK Ziemeļkurzeme 2 31                 26:18 
   27 Lietuviete Valentīne       Mona Y 13                             26:54 
   28 Nelsone Laura              Carnikavas novads/Kāpa - 2 18         26:55 
   29 Dzalba Sabīne              Meridiāns 4 47                        27:04 
   30 Ramats Raivo               Dobele 2 41                           27:24 
   31 Straume Toms               Auseklis IK - 6 29                    27:31 
   32 Alksne Elvita              ZVOC 1 6                              28:08 
   33 Lapiņa Laura Elīza         OK Ziemeļkurzeme 1 12                 28:17 
   34 Muzikants-Spēlma Daniels   OK Ziemeļkurzeme 6 40                 28:20 
   35 Gaumigs Gunārs             Mona Z 48                             28:52 
   36 Kraze Anfisa               Auseklis IK - 3 23                    28:54 
   37 Upītis Edvīns              Sprīdītis TSK 27                      28:59 
   38 Makarova Leonora           Rīgas satiksme 44                     29:51 
   39 Slaviņa Anna               VIGA - 2 20                           30:59 
   40 Sīka Sarma                 Burkānciems & Co 42                   31:18 
   41 Zjatkova Velta             Alnis Alfa 14                         31:44 
   42 Gulbe Elza                 Auseklis IK - 2 22                    34:34 
   43 Bruce Ausma                Saldus III 21                         34:58 
   44 Upmalis Zigurds            Auseklis IK - 9 51                    35:08 
   45 Ģērmanis Emīls             Auseklis IK - 5 28                    36:40 
   46 Zukule Lidija              Auseklis IK - 10 52                   39:38 
   47 Eris Dāgs                  RSP 8                                 41:14 
   48 Silgals Artūrs             OK Ziemeļkurzeme 4 38                 41:26 
   49 Freimane Anna              COK Silva 3 53                        42:12 
   50 Zeberliņa Māra             TAKA 3 43                             42:24 
   51 Kalniņa Ināra              OK Ziemeļkurzeme 3 37                 53:22 
   52 Leikarts Ojārs             TAKA 2 30                             55:54 
   53 Vēciņa Inese               OK Ziemeļkurzeme 5 39               1:10:24 
   54 Tatulovs Arturs            Auseklis IK - 8 50                  1:23:16 



Klubu Stafetes  (54 Leg  6-1         

    1 Leontjevs Ģirts            Madonas BJSS 5                        24:00 
    2 Brice Ieva                 Saldus II 17                          24:01 
    3 Martinsone Arta            Meridiāns 3 46                        24:12 
    4 Zaļaiskalns Annija         Auseklis IK - 1 11                    27:12 
    5 Grende Inga                VIGA - 1 3                            28:33 
    6 Nītiņa Krista              Meridiāns 1 10                        29:17 
    7 Kurlovičs Edgars           OK ALŪKSNE 54                         29:32 
    8 Boze Inese                 Meridiāns 2 45                        29:42 
    9 Laure Ilze                 Carnikavas novads/Kāpa - 1 2          30:21 
   10 Aparjode Kendija           Saulkrasti/Kāpa - 3 9                 31:07 
   11 Karlsone Evija             VIGA - 2 20                           31:16 
   12 Jansone Marta              Meridiāns 4 47                        31:49 
   13 Bīriņa Anda                Ogre OK 4                             32:11 
   14 Livdāne Daina              Alnis Omega 24                        32:15 
   15 Gaumiga Antra              Auseklis IK - 8 50                    32:22 
   16 Brice Madara               RSP 8                                 32:30 
   17 Tetere Aiva                OK KO 25                              33:52 
   18 Turka Mārīte               TAKA 1 16                             34:07 
   19 Lancmane Anita             Mona Z 48                             34:33 
   20 Biseniece Anita            Sprīdītis TSK 27                      34:37 
   21 Bolšteina Māra             Alnis Alfa 14                         34:46 
   22 Ozola Elza                 Auseklis IK - 7 49                    35:46 
   23 Mišina Monta               Auseklis IK - 2 22                    36:24 
   24 Sliksjānis Matīss          Azimuts OK 7                          36:32 
   25 Miķelsone Iveta            Mona Y 13                             36:35 
   26 Vārna Agnese               Kāpa OK 4 19                          37:39 
   27 Elksnīte Ilga              Dobele 2 41                           38:02 
   28 Leja Ojārs                 OK Ziemeļkurzeme 1 12                 38:52 
   29 Priedniece Aiga            Auseklis IK - 6 29                    38:54 
   30 Fernāte Lauma              Auseklis IK - 3 23                    38:57 
   31 Kokenberga Aiga            Burkānciems & Co 42                   39:09 
   32 Kasakovska Anita           VIGA - 4 35                           40:00 
   33 Krima Inga                 VIGA - 3 34                           40:04 
   34 Teikmanis Aivars           Auseklis IK - 4 26                    41:30 
   35 Bloka Edīte                OK Ziemeļkurzeme 3 37                 42:42 
   36 Abersone Inta              TAKA 3 43                             42:50 
   37 Linde Ināra                A2 15                                 44:40 
   38 Mikijanska Svetlana        Rīgas satiksme 44                     45:04 
   39 Freimane Gunita            Saldus III 21                         45:41 
   40 Lauva Vija                 COK Silva 1 32                        46:45 
   41 Zalte Reinis               ZVOC 2 36                             48:11 
   42 Bitmane Līga               Saldus I 1                            49:30 
   43 Ēce Kristīna               OK Ziemeļkurzeme 5 39                 50:41 
   44 Freimanis Evita            COK Silva 2 33                        51:14 
   45 Sila Dita Elīna            OK Ziemeļkurzeme 2 31                 51:15 
   46 Važa Renāte                COK Silva 3 53                        51:34 
   47 Leiboma Laura              Carnikavas novads/Kāpa - 2 18         52:05 
   48 Leja Sanita                OK Ziemeļkurzeme 6 40                 53:35 
   49 Reine Daiga                Auseklis IK - 10 52                 1:01:14 
   50 Heinols Atis               ZVOC 1 6                            1:02:28 
   51 Kilupa Ilona               OK Ziemeļkurzeme 4 38               1:02:53 
   52 Pētersons Reinis           TAKA 2 30                           1:15:33 
   53 Ulmane Valda               Auseklis IK - 9 51                  1:15:36 
   54 Šadurska Gerda             Auseklis IK - 5 28                  1:21:30 

Sekundārie  (54)    Leg  6-2         

    1 Gutāns Dinārs              Madonas BJSS 105                      24:00 
    2 Turka Janeta               Saldus II 117                         24:01 
    3 Grosberga Sandra           Meridiāns 3 146                       24:10 
    4 Gurtiņa Anete              Auseklis IK - 1 111                   27:13 
    5 Zariņš Juris               VIGA - 1 103                          28:20 
    6 Ķibilda Nora               Meridiāns 1 110                       29:15 
    7 Veļķeris Jānis             OK ALŪKSNE 154                        29:33 
    8 Zāģere Iveta               Meridiāns 2 145                       29:35 
    9 Užule Agnese               Carnikavas novads/Kāpa - 1 102        30:22 
   10 Puķīte Laura               Saulkrasti/Kāpa - 3 109               31:07 
   11 Zariņa Baiba               VIGA - 2 120                          31:17 
   12 Kārkliņa Agnese            Meridiāns 4 147                       31:49 
   13 Zacmane Ilona              Ogre OK 104                           32:13 
   14 Poriķe Inta                Alnis Omega 124                       32:14 
   15 Strahs Edgars              Auseklis IK - 8 150                   32:21 
   16 Ruka Diāna Marta           RSP 108                               32:30 
   17 Kokarēviča Renāte          OK KO 125                             33:52 
   18 Teteris Arvīds             TAKA 1 116                            34:09 
   19 Kleinberga Ingrīda         Mona Z 148                            34:32 
   20 Lukjanovs Visvaldis        Sprīdītis TSK 127                     34:36 
   21 Cabija Diāna               Alnis Alfa 114                        34:45 
   22 Ozola Zane                 Auseklis IK - 7 149                   35:47 
   23 Mišins Mundis              Auseklis IK - 2 122                   36:22 
   24 Ramanis Niks               Azimuts OK 107                        36:33 
   25 Puriņa Baiba               Mona Y 113                            36:35 
   26 Aparjods Kristers          Kāpa OK 4 119                         37:39 
   27 Narvaišs Nauris            Dobele 2 141                          38:01 
   28 Oļeņiks Juris              OK Ziemeļkurzeme 1 112                38:52 
   29 Lārmane Vija               Auseklis IK - 6 129                   38:54 
   30 Siliņš Arnis               Auseklis IK - 3 123                   38:58 
   31 Zepa Rūta                  Burkānciems & Co 142                  39:09 
   32 Blūmentāle Elizabete       VIGA - 4 135                          39:57 
   33 Priedeslaipa Dace          VIGA - 3 134                          40:04 
   34 Auce Kārlis                Auseklis IK - 4 126                   41:29 
   35 Šleiners Ivars             OK Ziemeļkurzeme 3 137                42:42 
   36 Brūna Rota                 TAKA 3 143                            42:50 
   37 Berners Edvīns             A2 115                                44:40 
   38 Suharevs Pāvels            Rīgas satiksme 144                    45:09 
   39 Mauliņa Inese              Saldus III 121                        45:41 
   40 Jēkabsone Marga            COK Silva 1 132                       46:45 
   41 Vīksna Rinalds             ZVOC 2 136                            48:10 
   42 Zērne Maira                Saldus I 101                          49:29 
   43 Kalniņa Ilva               OK Ziemeļkurzeme 5 139                50:41 
   44 Jansons Ervīns             COK Silva 2 133                       51:12 
   45 Černiševs Vadims           OK Ziemeļkurzeme 2 131                51:16 
   46 Lācare Inese               COK Silva 3 153                       51:35 
   47 Zušēvica Austra            Carnikavas novads/Kāpa - 2 118        52:08 
   48 Bernande Dzintra           OK Ziemeļkurzeme 6 140                53:34 
   49 Teikmane Zane              Auseklis IK - 10 152                1:01:14 
   50 Vītoliņš Matīss            ZVOC 1 106                          1:02:30 
   51 Vilka Anna                 OK Ziemeļkurzeme 4 138              1:02:53 
   52 Lapiņš Dāvis               TAKA 2 130                          1:15:32 
   53 Fīrere Ieva Nora           Auseklis IK - 9 151                 1:15:35 
   54 Teikmane Marija            Auseklis IK - 5 128                 1:21:31 

Klubu Stafetes  (53 Leg  7         

    1 Sirmais Mārtiņš            Auseklis IK - 1 11                    37:44 
    2 Roze Renārs                Ogre OK 4                             38:48 
    3 Pauliņš Artūrs             Azimuts OK 7                          39:58 
    4 Jubelis Andris             Madonas BJSS 5                        40:22 
    5 Dandens Atis               OK ALŪKSNE 54                         41:24 
    6 Laveiķis Andis             Carnikavas novads/Kāpa - 1 2          42:49 
    7 Žagars Ivars               VIGA - 1 3                            42:58 
    8 Jaunzems Kristaps          Saldus II 17                          43:16 
    9 Rencis Oskars              Meridiāns 3 46                        43:22 
   10 Leiboms Aigars             Meridiāns 4 47                        45:14 
   11 Peilāns Jānis              Saulkrasti/Kāpa - 3 9                 45:48 
   12 Krastiņš Austris           ZVOC 1 6                              46:24 
   13 Ulmanis Ints               Auseklis IK - 3 23                    46:37 
   14 Kārkliņš Kaspars           A2 15                                 47:00 
   15 Putniņš Reinis             Kāpa OK 4 19                          48:14 
   16 Gailis Zigmārs             Auseklis IK - 2 22                    48:32 
   17 Brūns Kalvis               RSP 8                                 49:28 
   18 Mamis Ģirts                Mona Y 13                             50:31 
   19 Mateičs Viktors            Saldus I 1                            50:33 
   20 Magone Dairis              Meridiāns 2 45                        50:57 
   21 Karpikovs Ritvars          Alnis Omega 24                        51:20 
   22 Šadrins Rūdolfs            Carnikavas novads/Kāpa - 2 18         52:08 
   23 Krieviņš Dainis            Auseklis IK - 4 26                    53:23 
   24 Vārna Aigars               OK Ziemeļkurzeme 1 12                 53:37 
   25 Segliņš Jānis              Sprīdītis TSK 27                      54:02 
   26 Freimanis Māris            COK Silva 1 32                        55:35 
   27 Jankovskis Ģirts           VIGA - 3 34                           56:23 
   28 Teteris Armands            OK KO 25                              56:33 
   29 Tilts Valdis               ZVOC 2 36                             56:34 
   30 Kojalovičs Kaspars         VIGA - 2 20                           58:05 
   31 Rusovs Gundars             VIGA - 4 35                           59:15 
   32 Putnis Aigars              Rīgas satiksme 44                     59:49 
   33 Kokenbergs Uģis            Burkānciems & Co 42                 1:00:11 
   34 Bethers Jānis              TAKA 1 16                           1:02:16 
   35 Knēts Juris                Meridiāns 1 10                      1:02:52 
   36 Gaumigs Andrejs            Mona Z 48                           1:03:51 
   37 Krumbergs Ģirts            Dobele 2 41                         1:03:59 
   38 Bricis Kalvis              Auseklis IK - 10 52                 1:05:36 
   39 Žogla Artūrs               OK Ziemeļkurzeme 4 38               1:05:49 
   40 Stūris Valērijs            Auseklis IK - 9 51                  1:06:17 
   41 Kilups Mareks              OK Ziemeļkurzeme 3 37               1:09:26 
   42 Sils Guntars               OK Ziemeļkurzeme 5 39               1:10:26 
   43 Akimovs Rihards            COK Silva 2 33                      1:10:40 
   44 Muižnieks Raitis           Auseklis IK - 7 49                  1:11:46 
   45 Grīnvalds Jānis            OK Ziemeļkurzeme 6 40               1:14:37 
   46 Šolmanis Egons             Auseklis IK - 8 50                  1:20:55 
   47 Rancāns Aldis              OK Ziemeļkurzeme 2 31               1:21:29 
   48 Ģērmanis Gints             Auseklis IK - 5 28                  1:21:31 
   49 Traniņa Dace               TAKA 3 43                           1:36:59 
   50 Freimanis Gundars          Saldus III 21                       1:51:28 
   51 Šteinbergs Juris           TAKA 2 30                           1:55:17 
      Jesko Žanis                Alnis Alfa 14                            mp 
      Lepiksons Alvis            Auseklis IK - 6 29                       mp