Results for Noskrien Ziemu 2020 5.posms - 08 mar 2020 - Provisional

Class Results

SP-1

Overall

10,25km 85m

Pos No. Name Club Time Behind
1st 722 Ineta Kravale Rīga 01:20:04  
2nd 721 Ieva Kozlovska Piejūras nūjotāju klubs 01:21:23 +00:01:19
3rd 727 Kristīne Kuka Lēdmane 01:21:26 +00:01:22
4th 815 Ieva Ustupa Plēsējas 01:21:29 +00:01:25
5th 841 Inita Žumbure Rīga 01:22:31 +00:02:27
6th 739 Gunta Liepiņa Kocēnu MTB 01:24:25 +00:04:21
7th 674 Daiga Bērziņa Mālpils nov. 01:24:27 +00:04:23
8th 666 Anita Andžāne Ogres nov. 01:24:57 +00:04:53
9th 710 Zane Kalniņa   01:25:59 +00:05:55
10th 712 Juliāna Karelova   01:26:00 +00:05:56
11th 745 Zinta Mača   01:26:50 +00:06:46
12th 703 Laila Iesalniece #ejuiet 01:27:26 +00:07:22
13th 755 Jevgeņija Millere Rīga 01:27:39 +00:07:35
14th 736 Sandra Lazdiņa - Gudeļonoka   01:28:18 +00:08:14
15th 734 Elita Lapsa   01:28:51 +00:08:47
16th 836 Anda Zariņa Grieži 01:28:52 +00:08:48
17th 733 Agrita Lapinska Ogre 01:28:55 +00:08:51
18th 694 Indra Gaivere Aizkraukle 01:28:57 +00:08:53
19th 511 Zane Dille Cēsis 01:29:09 +00:09:05
20th 677 Ilze Blūma Vecdaugava 01:29:21 +00:09:17
21st 794 Ilona Semjonova Lacerta Running Team 01:29:32 +00:09:28
22nd 782 Zane Rone Kājputni / Cēsis 01:30:04 +00:10:00
23rd 785 Arta Rozenberga Daba mūs sauc 01:30:26 +00:10:22
24th 698 Linda Gnedlere Vecpiebalgas nov. 01:30:31 +00:10:27
25th 916 Danute Ābelīte   01:30:36 +00:10:32
26th 701 Inna Gusarova Ādaži 01:30:40 +00:10:36
27th 830 Zaiga Zabarovska Kājputni / Cēsis 01:31:33 +00:11:29
28th 663 Karīna Aksenoka Pāvilosta 01:31:59 +00:11:55
29th 790 Ieva Rūsiņa Koknese 01:32:10 +00:12:06
30th 767 Aiga Pavasare Ādaži 01:32:31 +00:12:27
31st 728 Olga Kvasņina Ventspils 01:32:49 +00:12:45
32nd 750 Laura Mekša Lizums_BB Team 01:33:09 +00:13:05
33rd 686 Jolanta Djubina Būs Labi/Preiļi 01:33:16 +00:13:12
34th 826 Elita Vītola Plēsējas 01:33:36 +00:13:32
35th 764 Marika Pakalne Kokneses nov. 01:34:04 +00:14:00
36th= 930 Agnija Ādamsone   01:34:15 +00:14:11
36th= 801 Zane Skrastiņa Limbaži 01:34:15 +00:14:11
38th= 718 Dace Kleikalīde Koknese LVM 01:34:49 +00:14:45
38th= 723 Vija Kreile Koknese LVM 01:34:49 +00:14:45
40th 809 Elīna Šķipare Rīga 01:35:14 +00:15:10
41st 669 Sanita Babure Riga 01:35:19 +00:15:15
42nd 725 Silvija Kripēna Piejūras nūjotāju klubs 01:35:20 +00:15:16
43rd 759 Maija Naumenko Gausā Jūdze, Ogre 01:35:29 +00:15:25
44th 667 Inga Arbidāne Ādaži 01:35:54 +00:15:50
45th 681 Rita Bukovska Amatas novads 01:36:16 +00:16:12
46th 678 Vēsma Bojere Koknese 01:36:24 +00:16:20
47th 665 Evita Anča Saurieši 01:36:25 +00:16:21
48th 834 Marta Zamarīte Pāvilosta 01:36:39 +00:16:35
49th 753 Anda Mikāla Koknese 01:36:45 +00:16:41
50th 776 Līga Rakšte Maratona klubs/Rīga 01:36:57 +00:16:53
51st 713 Sanita Kaufelde   01:37:06 +00:17:02
52nd 747 Dace Marena Valmiera 01:37:15 +00:17:11
53rd 818 Madara Vanaga Jelgava 01:37:37 +00:17:33
54th 827 Aiga Voite Piejūras nūjotāju klubs 01:38:04 +00:18:00
55th= 811 Gita Tenisa KOKNESE 01:39:09 +00:19:05
55th= 760 Inese Neļķe Nūjo priekam / Rīga 01:39:09 +00:19:05
57th 817 Dace Vanaga Jelgava 01:39:32 +00:19:28
58th 832 Anta Zamarīte Pāvilosta 01:39:41 +00:19:37
59th 833 Līva Zamarīte Pāvilosta 01:39:42 +00:19:38
60th 840 Līga Zvīdriņa Lāčuki 01:40:02 +00:19:58
61st= 708 Edīte Jāņkalne Koknese 01:40:16 +00:20:12
61st= 754 Iveta Miklāva Koknese 01:40:16 +00:20:12
63rd 711 Iveta Kaminska Koknese 01:40:17 +00:20:13
64th 715 Laine Kīna Kocēni 01:41:44 +00:21:40
65th 810 Rūta Šulte Piejūras nūjotāju klubs 01:42:17 +00:22:13
66th 807 Irēna Šibeika Nūjo priekam/ Rīga 01:42:23 +00:22:19
67th 799 Rasa Siliņa Pļaviņas 01:42:31 +00:22:27
68th 798 Alise Siliņa AKCMV 01:42:32 +00:22:28
69th 831 Iveta Zaļkalne Pārgaujas 01:43:09 +00:23:05
70th 772 Klinta Puriņa Kājputni/Cēsis 01:44:35 +00:24:31
71st 672 Anita Barbane Nūjo priekam 01:44:41 +00:24:37
72nd 906 Gaida Tiltiņa   01:44:49 +00:24:45
73rd 679 Astra Breikša Nūjo priekam 01:44:51 +00:24:47
74th 793 Astrīda Semjonova Rīga 01:45:11 +00:25:07
75th 803 Māra Sproģe Cēsis 01:45:34 +00:25:30
76th= 762 Kitija Ozoliņa   01:45:36 +00:25:32
76th= 789 Aija Rūse   01:45:36 +00:25:32
78th= 837 Madara Zālīte Priekuļi 01:46:16 +00:26:12
78th= 766 Liene Pastuhova Kājputni/Cēsis 01:46:16 +00:26:12
80th 783 Lelde Ronimoisa Vāveres | Supervaroņi 01:46:53 +00:26:49
81st 812 Dina Tohva Engure 01:47:00 +00:26:56
82nd= 944 Valentīna Svilāne- Dūda   01:48:04 +00:28:00
82nd= 704 Dace Ikauniece Kājputni 01:48:04 +00:28:00
84th 706 Dina Jansone Koknese 01:48:50 +00:28:46
85th 786 Dārta Rozenvalde Berģi 01:48:52 +00:28:48
86th 780 Laura Riba Zaļo vārnu aizsardzība 01:48:53 +00:28:49
87th 823 Dainis Vingris Koknese 01:49:06 +00:29:02
88th 774 Anita Raciborska   01:49:47 +00:29:43
89th 414 Beate Tumaševska   01:49:56 +00:29:52
90th 792 Sanita Saulīte Ādaži 01:50:54 +00:30:50
91st= 724 Iveta Krieva :) 01:51:46 +00:31:42
91st= 695 Ieva Garanča Nūjo priekam 01:51:46 +00:31:42
93rd 825 Elita Vītola Rīga 01:52:37 +00:32:33
94th 341 Ģertrūde Poriņa Pārgaujas novads 01:52:38 +00:32:34
95th 797 Līga Sēja Ķekava 01:52:40 +00:32:36
96th 816 Andra Vanaga Ķekava 01:52:41 +00:32:37
97th 709 Vigda Jirgensone Nūjo priekam 01:53:37 +00:33:33
98th 806 Līga Šāvēja Ogre 01:55:44 +00:35:40
99th= 828 Kintija Voškāne Ikšķile nūjo/iet 01:56:06 +00:36:02
99th= 829 Laura Voškāne Ikšķile nūjo/iet 01:56:06 +00:36:02
101st 676 Silvija Bērziņa Rīga 01:56:37 +00:36:33
102nd 949 Inese Kapiņa   01:56:43 +00:36:39
103rd= 802 Egija Sniedzīte Aizkraukle 01:58:11 +00:38:07
103rd= 927 Kristīne Zaura   01:58:11 +00:38:07
105th 926 Everita Šimkevica   01:58:12 +00:38:08
106th 720 Iveta Kovnacka Rīga 02:02:52 +00:42:48
107th 702 Evija Homko Limbaži 02:16:19 +00:56:15

VP-1

Overall

10,25km 85m

Pos No. Name Club Time Behind
1st 756 Artūrs Millers Rīga 01:19:32  
2nd 784 Jānis Ronis Kājputni / Cēsis 01:21:50 +00:02:18
3rd 717 Aigars Kīns Kocēni 01:22:51 +00:03:19
4th 779 Juris Rāts Salaspils 01:24:10 +00:04:38
5th 923 Juris Mālnieks   01:24:16 +00:04:44
6th 81 Mārtiņš Dimiters Zemgales Ziņas 01:25:58 +00:06:26
7th 740 Agris Liepiņš Kocēnu MTB 01:27:04 +00:07:32
8th 700 Valdis Groza Lubāna 01:30:43 +00:11:11
9th 377 Valerijs Smirnovs Riga 01:36:32 +00:17:00
10th 835 Rainers Zamarītis Pāvilosta 01:36:38 +00:17:06
11th 716 Adrians Kīns Kocēni 01:41:35 +00:22:03
12th 726 Aivars Kronbergs TUKUMS 01:42:46 +00:23:14
13th 945 Konrāds Dūda   01:48:08 +00:28:36
14th 903 Ernests Skopāns Koknese 01:49:07 +00:29:35
15th 936 Francis Kozlovs   01:55:30 +00:35:58

SP-2

Overall

20,50km 170m

Pos No. Name Club Time Behind
1st 804 Santa Suta-zute SK Tērauds/Suunto 02:30:28  
2nd 788 Līga Rumba Piejūras nūjotāju klubs 02:31:39 +00:01:11
3rd 671 Nora Baranovska Piejūras nūjotāju klubs 02:34:21 +00:03:53
4th 796 Ingūna Sevostjanova 4S 02:35:20 +00:04:52
5th 778 Ilze Rāta 4S / Salaspils 02:35:44 +00:05:16
6th 752 Ieva Micpapa KĀJPUTNI/CĒSIS 02:36:07 +00:05:39
7th 683 Jeļena Dadzīte Piejūras nūjotāju klubs 02:36:32 +00:06:04
8th 813 Levita Tuleiko Piejūras nūjotāju klubs 02:36:47 +00:06:19
9th 682 Vineta Cimdiņa Aizkraukle 02:36:50 +00:06:22
10th 714 Sintija Kaufelde Piejūras nūjotāju klubs 02:37:20 +00:06:52
11th 675 Dana Bērziņa Mālpils / Kvist 02:41:46 +00:11:18
12th 775 Iveta Radiņa - Liepkaula SK Tērauds/Suunto 02:43:08 +00:12:40
13th 838 Anda Zeltiņa Piejūras nūjotāju klubs 02:43:47 +00:13:19
14th 735 Helēna Lazdiņa Piejūras nūjotāju klubs 02:43:52 +00:13:24
15th 690 Iveta Epnere Rīga 02:45:46 +00:15:18
16th 751 Agita Melle Piejūras nūjotāju klubs 02:46:24 +00:15:56
17th= 769 Denisa Preimane Swedbank 02:47:19 +00:16:51
17th= 800 Sindija Skangale Swedbank 02:47:19 +00:16:51
17th= 673 Inga Beizaka Swedbank 02:47:19 +00:16:51
20th 699 Aida Graudiņa GAUSĀ JŪDZE 02:52:03 +00:21:35
21st 730 Ilona Ķikute Piejūras nūjotāju klubs 02:54:50 +00:24:22
22nd 737 Agnese Leiburga Zemgales Ziņas 02:57:24 +00:26:56
23rd 705 Ināra Ikauniece Kājputni 02:57:26 +00:26:58
24th 795 Ingūna Semjonova Zemgales Ziņas 02:57:36 +00:27:08
25th 742 Jolanta Lībiete Ozolnieki 02:57:44 +00:27:16
26th 768 Inese Petzāle KĀJPUTNI 02:58:04 +00:27:36
27th 821 Ilva Vingre   02:59:11 +00:28:43
28th 757 Kristīna Muciņa Piejūras nūjotāju klubs 02:59:25 +00:28:57
29th 697 Jekaterina Girucka   03:00:38 +00:30:10
30th 743 Sanita Ločmele Wunder Latvia 03:00:56 +00:30:28
31st 707 Rita Jansone Piejūras nūjotāju klubs 03:01:26 +00:30:58
32nd 763 Marita Ozoliņa Nūjo priekam 03:05:47 +00:35:19
33rd 771 Aija Puriņa Kājputni/Cēsis 03:07:01 +00:36:33
34th 684 Ruta Dīce Klapkalnciems Gausā Jūdze 03:07:21 +00:36:53
35th 814 Olga Tutiņina Rīga 03:08:59 +00:38:31
36th 680 Ilze Brokane Limbaži 03:09:22 +00:38:54
37th 688 Inga Dzene SCHWENK Latvija 03:11:51 +00:41:23
38th 765 Ilona Palsāne Piejūras nūjotāju klubs 03:12:30 +00:42:02
39th 761 Vivita Ošiņa Rīga 03:13:29 +00:43:01
40th 744 Santa Logina Zemgales Ziņas 03:14:03 +00:43:35
41st 731 Līga Laganovska Lēdmane 03:14:23 +00:43:55

VP-2

Overall

20,50km 170m

Pos No. Name Club Time Behind
1st 773 Māris Puriņš Kājputni/Cēsis 02:28:47  
2nd 693 Dainis Gailis Sigulda,Gausā jūdze 02:29:40 +00:00:53
3rd 696 Laimonis Garančs Būs Labi/Wendi 02:29:57 +00:01:10
4th 685 Uldis Dīcis Klapkalnciems Gausā Jūdze 02:34:04 +00:05:17
5th 839 Andris Zībergs CepuCepu 02:34:30 +00:05:43
6th 692 Jānis Gaiķis Būs Labi/Hawaii Express 02:35:21 +00:06:34
7th 738 Ints Lērme DAKO ZIEMEĻVIDZEME 02:35:37 +00:06:50
8th 732 Dzintars Laganovskis Lēdmane 02:40:46 +00:11:59
9th 824 Māris Vīlips Salaspils 02:40:47 +00:12:00
10th 918 Andis Beitiks   02:44:29 +00:15:42
11th 691 Ivars Epners Rīga 02:45:47 +00:17:00
12th 749 Artis Mednis wAlts 02:47:39 +00:18:52
13th 689 Aigars Dziedātājs KAJPUTNI 02:50:24 +00:21:37
14th 746 Jānis Marčinkus Zemgales Ziņas 02:53:48 +00:25:01
15th 758 Aleksandrs Naumenko Gausā Jūdze, Ogre 02:54:13 +00:25:26
16th 668 Andris Āboliņš Kocēnu MTB 02:54:48 +00:26:01
17th 664 Ainārs Amantovs Kājputni 02:56:49 +00:28:02
18th 748 Dzintars Markus Nūjo priekam 03:05:47 +00:37:00
19th 808 Normunds Šibeiks Nūjo priekam/ Rīga 03:05:48 +00:37:01
20th 928 Didzis Ustups   03:11:03 +00:42:16

SS-20

Overall

20,50km 170m

Pos No. Name Club Time Behind
1st 556 Klinta Lauska Ask Patria 01:28:45  
2nd 545 Jolanta Krastiņa Vecpiebalga 01:29:22 +00:00:37
3rd 657 Florence Weiss Suunto/SK Tērauds 01:33:53 +00:05:08
4th 617 Signe Sirmā SUUNTO TEAM LATVIA 01:43:32 +00:14:47
5th 507 Linda Danilāne Olainfarm 02:00:20 +00:31:35
6th 594 Kristiana Pole Riga 02:08:28 +00:39:43
7th 526 Ieva Grauduma Riga 02:08:59 +00:40:14
8th 537 Alise Kalniņa H.T.L 02:10:24 +00:41:39
9th 535 Veronika Jermakova-odegova Rīga 02:15:28 +00:46:43
10th 901 Zane Vilciņa Ogre 02:22:24 +00:53:39
  512 Elīna Drēziņa   rtd  

SS-30

Overall

20,50km 170m

Pos No. Name Club Time Behind
1st 608 Līga Rusiņa Sutri 01:40:54  
2nd 486 Elīna Barone Ogre 01:42:02 +00:01:08
3rd 536 Daina Jurķe Inov-8 | Supervaroņi 01:42:46 +00:01:52
4th 588 Laura Pētersone Matisons Runner's Club 01:45:41 +00:04:47
5th 552 Māra Kunrade Rīga 01:46:40 +00:05:46
6th 501 Liene Brūvele Smiltene 01:47:28 +00:06:34
7th 604 Sanita Roze Salaspils 01:48:07 +00:07:13
8th 540 Līga Kaspare Ķekava 01:52:20 +00:11:26
9th 549 Karīna Krūmiņliepa Rīga 01:53:01 +00:12:07
10th 950 Zelma Preciniece   01:57:34 +00:16:40
11th 476 Silva Audere Priekuļi 01:59:48 +00:18:54
12th 571 Sabīne Metāla ISK Ņiprie ikri 02:08:43 +00:27:49
13th 637 Zane Timma Atea Global Services / Rīga 02:10:13 +00:29:19
14th 520 Anita Galašina Maratonā klubs 02:10:55 +00:30:01
15th 661 Ilze Zvīdriņa Lāčuki 02:16:02 +00:35:08
16th 622 Lelde Spriņģe Krimūnu pagasts 02:20:25 +00:39:31
17th 575 Egle Nagle Ogre 02:22:24 +00:41:30
18th 620 Ilze Sniega Jelgava 02:30:08 +00:49:14
19th 659 Inta Zīriuse Noskrien Cēsis 02:32:00 +00:51:06
20th 931 Raimonda Kalniņa   02:35:46 +00:54:52
21st 528 Laura Grīviņa S!K! Staburadze 02:45:47 +01:04:53

SS-40

Overall

20,50km 170m

Pos No. Name Club Time Behind
1st 596 Irita Puķīte Inov-8 | Supervaroņi 01:31:15  
2nd 629 Iveta Suvorova Maratona kubs 01:46:21 +00:15:06
3rd 597 Santa Puriņa Supervaroņi Avengers 01:49:32 +00:18:17
4th 578 Līga Norkus Saldus Boksa Klubs 01:49:54 +00:18:39
5th 651 Līga Vībure Rīga 01:53:43 +00:22:28
6th 573 Baiba Močāne Avanturisti / Salacgrīva 02:00:03 +00:28:48
7th 612 Ineta Saulīte Rīga 02:00:38 +00:29:23
8th 631 Anžela Šapovalova Auseklis IK 02:03:39 +00:32:24
9th= 614 Elēna Silāja Limbaži SKRIEN 02:03:55 +00:32:40
9th= 529 Oksana Groma Limbaži Skrien 02:03:55 +00:32:40
11th 482 Ina Balgalve Tukuma novads 02:08:23 +00:37:08
12th 645 Žanna Vanaga Cēsis/NoskrienCēsis 02:09:10 +00:37:55
13th 519 Ieviņa Gaiziņa Jelgava 02:11:50 +00:40:35
14th 551 Aiva Kukmilka   02:13:02 +00:41:47
15th 483 Sandra Balode Ādažu nov. 02:15:35 +00:44:20
16th 550 Renāte Krūze Vālodzes 02:19:00 +00:47:45
17th 531 Inta Hansone Dobele 02:21:10 +00:49:55
18th 591 Agnese Pildere Grieži 02:26:01 +00:54:46
19th 504 Gunita Butāne Zemgales Ziņas 02:29:22 +00:58:07

VS-20

Overall

20,50km 170m

Pos No. Name Club Time Behind
1st 656 John Volkenandt Suunto/SK Tērauds 01:18:45  
2nd 513 Edijs Dzalbs SUUNTO TEAM LATVIA 01:19:18 +00:00:33
3rd 611 Guy Sabo-bar Mezmalas 01:21:02 +00:02:17
4th 919 Edijs Eiduks   01:21:37 +00:02:52
5th 508 Alvis Danovskis Supervaroņi 01:22:54 +00:04:09
6th 494 Konstantīns Biktimirovs Valdlauči 01:23:22 +00:04:37
7th 538 Gvido Kalniņš Suunto Latvia 01:24:55 +00:06:10
8th 630 Andris Svilāns Koknese 01:25:00 +00:06:15
9th 473 Uvis Akmentiņš Madona 01:29:33 +00:10:48
10th 566 Dairis Magone OK Meridiāns 01:30:22 +00:11:37
11th 642 Valts Ulmanis Auseklis IK 01:30:36 +00:11:51
12th 635 Rubens Šulcs Smiltene 01:32:06 +00:13:21
13th 481 Artems Babins OK Arona 01:34:56 +00:16:11
14th 493 Toms Biders BVR 01:35:55 +00:17:10
15th 646 Renārs Vasiļjevs Jēkabpils/Daugavpils Runners 01:41:58 +00:23:13
16th 624 Andžejs Stepančuks Noskrien Cēsis 01:42:13 +00:23:28
17th 477 Edgars Augustiņš BVR neskrējēji, bet skrējēji 01:44:15 +00:25:30
18th 541 Toms Kaufmanis Maratona Klubs 01:48:12 +00:29:27
19th 500 Oskars Briņķis Valle 01:48:29 +00:29:44
20th 546 Dēvids Kristapsons ASK PATRIA 01:51:20 +00:32:35
21st 514 Gvido Dzenis Visma 01:53:52 +00:35:07
22nd 585 Jānis Ozols Riga Runners 01:53:53 +00:35:08
23rd 636 Arvis Taurenis Paskriesim 02:02:24 +00:43:39
24th 499 Mārtiņš Brenčs Tukums 02:17:23 +00:58:38

VS-30

Overall

20,50km 170m

Pos No. Name Club Time Behind
1st 554 Jānis Kūms Suunto | Inov-8 | Supervaroņi 01:17:11  
2nd 580 Jānis Olengovičs   01:21:32 +00:04:21
3rd 616 Mārtiņš Sirmais SUUNTO TEAM LATVIA 01:21:38 +00:04:27
4th 577 Dmitrijs Ničipors SUUNTO TEAM LATVIA 01:24:08 +00:06:57
5th 505 Aleksejs Bute Jurmala 01:26:53 +00:09:42
6th 643 Kaspars Vaivods DOTE / Rīga 01:29:40 +00:12:29
7th 472 Kaspars Adijāns Aldaris GO 01:29:57 +00:12:46
8th 599 Gatis Pūcītis Swedbank 01:30:11 +00:13:00
9th 491 Ainārs Bērziņš Mālpils / Kvist 01:31:22 +00:14:11
10th 628 Roberts Sukonovs   01:32:24 +00:15:13
11th 633 Artūrs Šits Run With Anita/Rīga 01:33:56 +00:16:45
12th 632 Artis Šauriņš New Willage Workout 01:34:12 +00:17:01
13th 475 Austris Armans SIGULDAS TAKAS 01:34:30 +00:17:19
14th 942 Mārtiņš Niķis   01:34:57 +00:17:46
15th 621 Jānis Sondors SK Ozolnieki 01:35:00 +00:17:49
16th 533 Mārtiņš Jansons Jaunmārupe skrien 01:35:07 +00:17:56
17th 584 Aigars Ozolkāja PATRIA RACE-SPOTRLAND 01:35:41 +00:18:30
18th 948 Artūrs Pielēns-Pelēns   01:36:09 +00:18:58
19th 589 Kaspars Pētersons Šoferis 01:36:36 +00:19:25
20th 492 Reinis Bērziņš Virsotne/MARMOT 01:36:43 +00:19:32
21st 647 Lauris Veidemanis Rauna 01:37:12 +00:20:01
22nd 609 Mārtiņš Ruttulis Rīga 01:38:16 +00:21:05
23rd 598 Artis Pūcītis Ādaži 01:38:36 +00:21:25
24th 592 Aleksandrs Platonenko Riga 01:40:45 +00:23:34
25th= 503 Aldis Bušs Sk Tērauds /Suunto 01:40:47 +00:23:36
25th= 627 Jurģis Stukuls KVIST 01:40:47 +00:23:36
27th 618 Jānis Sīmanis   01:41:06 +00:23:55
28th 497 Ēriks Bogdanovs PATRIA RACE SPORTLAND 01:41:34 +00:24:23
29th 527 Jānis Griķis Daugavpils Runners 01:43:07 +00:25:56
30th 638 Iņigo Torre Bilbao 01:43:24 +00:26:13
31st 605 Druvis Ruciņš Mazsalaca 01:43:54 +00:26:43
32nd= 480 Māris Ādamsons Limbaži SKRIEN 01:44:38 +00:27:27
32nd= 625 Ainārs Straubergs Limbaži SKRIEN 01:44:38 +00:27:27
34th 510 Vasilijs Deņisovs Rīga 01:45:00 +00:27:49
35th 644 Aivis Vaļulis Daugavpils Runners 01:47:01 +00:29:50
36th 509 Māris Dazarts Kuldīga 01:47:18 +00:30:07
37th 530 Gunārs Grundštoks VSK Noskrien 01:50:22 +00:33:11
38th 603 Raitis Riekstiņš Jāņmuiža 01:53:35 +00:36:24
39th 658 Guntars Zamarītis Pāvilosta 01:53:58 +00:36:47
40th 640 Edgars Treiguts Paskriesim 01:54:12 +00:37:01
41st 557 Jānis Leimants Madona 01:54:17 +00:37:06
42nd 654 Valdis Vītoliņš Postnos 01:55:03 +00:37:52
43rd 543 Edgars Koncevojs Tukums 01:56:07 +00:38:56
44th 639 Vilis Trautmanis Māris atpūšas 01:56:29 +00:39:18
45th 623 Uldis Sprogis Kokneses Dome 01:59:56 +00:42:45
46th 502 Ingars Bumburs Lizums_BB Team 02:02:47 +00:45:36
47th 602 Dzintars Rendenieks ISK ŅIPRIE IKRI 02:07:51 +00:50:40
48th 576 Jurijs Nazarovs Daugavpils 02:09:33 +00:52:22
49th 600 Mārtiņš Pūga Veselīga Slodzīte 02:09:55 +00:52:44
50th 517 Mārtiņš Freibergs Scenic Trail Rock Goat 02:10:05 +00:52:54
51st 496 Artūrs Blūmiņš Virsotne/MARMOT, Jaunolaine 02:10:17 +00:53:06
52nd 910 Jānis Mājenieks   02:11:50 +00:54:39
53rd 490 Aigars Bērziņš Tukums 02:14:34 +00:57:23
54th 626 Jānis Straukmanis Jaunjelgava 02:15:41 +00:58:30
55th 653 Jānis Vītoliņš Rīga 02:18:25 +01:01:14
  583 Mārtiņš Ozoliņš Fiziofit Cēsis rtd  
  587 Artūrs Pauliņš SUUNTO TEAM LATVIA rtd  

VS-40

Overall

20,50km 170m

Pos No. Name Club Time Behind
1st 479 Māris Ābele   01:16:30  
2nd 579 Valdis Ņilovs Ogre 01:19:44 +00:03:14
3rd 660 Artis Zvejnieks Vecbebri/Koknese 01:23:53 +00:07:23
4th 518 Andis Gailis Valmieras velo vienība 01:27:00 +00:10:30
5th 590 Miks Pētersons Supervaroņi 01:27:19 +00:10:49
6th 534 Reinis Jasliņš Jaunmārupe skrien! 01:31:23 +00:14:53
7th 524 Edgars Goba Salaspils Zīriņi 01:36:22 +00:19:52
8th 562 Žanis Lulle Riga 01:37:03 +00:20:33
9th 521 Igors Geletko Marupe 01:37:58 +00:21:28
10th 932 Gusts Fokerots   01:39:05 +00:22:35
11th 619 Arnis Sluga Virsotne/MARMOT 01:40:13 +00:23:43
12th 649 Mārtiņš Vilemsons Senjori un senjoritas 01:40:36 +00:24:06
13th 652 Zigmunds Vītiņš Cēsis 01:41:44 +00:25:14
14th 495 Jānis Bleiers Saldus Boksa klubs 01:42:44 +00:26:14
15th 544 Dainis Kozlovskis Carnikavas nafta 01:43:02 +00:26:32
16th 542 Atis Kļavis Jaunmārupe Skrien! 01:43:59 +00:27:29
17th= 941 Guntars Siliņš   01:45:33 +00:29:03
17th= 615 Guntars Siliņš ''Krokus'' Krustpils novads 01:45:33 +00:29:03
19th 937 Jānis Kukks   01:46:51 +00:30:21
20th 553 Uģis Kūliņš MINTPRINT 01:47:12 +00:30:42
21st 595 Andris Pommers Sakaspils / Zīriņi 01:47:41 +00:31:11
22nd 574 Dainis Muško Kartavkalnu buki 01:48:18 +00:31:48
23rd 610 Henrijs Rūsis Noskrien Cēsis 01:49:32 +00:33:02
24th 582 Arvīds Ozoliņš   01:50:03 +00:33:33
25th 568 Ints Marcinkevičs   01:50:35 +00:34:05
26th 522 Arvīds Germovs Mārupe 01:50:44 +00:34:14
27th 572 Vladimirs Misāns Ādaži 01:51:25 +00:34:55
28th 555 Kaspars Lapsa Noskrien Cēsis 01:52:57 +00:36:27
29th 478 Ģirts Auniņš Zemgales Ziņas 01:53:38 +00:37:08
30th 515 Kārlis Ertmanis Ādaži 01:54:37 +00:38:07
31st 564 Māris Lūsis Tukums 01:56:11 +00:39:41
32nd 532 Dainis Hohbergs Latvijas Finieris 01:56:20 +00:39:50
33rd 613 Juris Semjonovs Zemgales Ziņas 01:56:42 +00:40:12
34th 485 Andrejs Baltkājis Garkalne, Garkalnes novads 01:57:37 +00:41:07
35th 662 Vitālijs Žuselis Daugavpils Runners 01:59:05 +00:42:35
36th 606 Kaspars Rudmiezis Koknese 02:00:04 +00:43:34
37th 641 Mārcis Treimanis Cult of White Dionysos / Trx Cesis 02:01:03 +00:44:33
38th 488 Jānis Bārda Ikšķile 02:06:25 +00:49:55
39th 484 Mārtiņš Balodis Ādažu nov. 02:11:01 +00:54:31
40th 547 Gundars Kristapsons ASK PATRIA 02:13:31 +00:57:01
41st 539 Kaspars Kalniņš 4 brāļi / Ogre 02:21:12 +01:04:42
42nd 586 Matīss Palsāns Carnikavas nafta 02:24:27 +01:07:57
43rd 548 Dainis Kronbergs TUKUMS 02:58:51 +01:42:21

VS-50

Overall

20,50km 170m

Pos No. Name Club Time Behind
1st 498 Aivars Bondars Jēkabpils 01:33:14  
2nd 559 Andris Leja Talsu pauguraines zaķi 01:35:16 +00:02:02
3rd 567 Guntars Mankus Saldus OK 01:35:23 +00:02:09
4th 655 Jānis Vītols VSK Noskrien 01:42:25 +00:09:11
5th 506 Juris Čerņadjevs Ropažu nov. 01:42:58 +00:09:44
6th 563 Armands Lunts Rīga 01:48:41 +00:15:27
7th 168 Ainars Jansons Cesis 01:55:59 +00:22:45
8th 648 Ģirts Vēsma Zemgales Ziņas 01:57:52 +00:24:38
9th 560 Vilnis Liepiņš Carnikavas nafta 02:03:02 +00:29:48
10th 525 Arnis Grasis Auseklis IK 02:03:40 +00:30:26
11th 593 Arnis Pokšāns Dunte 02:03:47 +00:30:33
12th 489 Sergejs Bednostins Riga 02:16:18 +00:43:04
13th 650 Einars Vilnis NoskrienCēsis/Cēsis 02:18:43 +00:45:29

ST-20

Overall

10,25km 85m

Pos No. Name Club Time Behind
1st 143 Sandra Grosberga SUUNTO TEAM LATVIA 00:41:10  
2nd 402 Anete Švilpe Suunto | Inov-8 | Supervaroņi 00:42:44 +00:01:34
3rd 54 Linda Boldāne Inov-8 | Supervaroņi 00:43:50 +00:02:40
4th 236 Agate Kristapsone Siguldas Maratona klubs 00:46:34 +00:05:24
5th 210 Beāte Anna Klepere Takši 00:47:21 +00:06:11
6th 420 Sabīne Valtere pulsometrs.lv 00:47:35 +00:06:25
7th 32 Laura Berķe Pulsometrs.lv 00:48:04 +00:06:54
8th 108 Anna Freimane MINTPRINT 00:50:05 +00:08:55
9th 110 Līna Gaile Virsotne/MARMOT,Sigulda 00:50:12 +00:09:02
10th 920 Laura Koarovska   00:51:00 +00:09:50
11th 173 _Agnese Jaunmuktāne Ok Azimuts/Smiltene BJSS 00:51:03 +00:09:53
12th 174 Anda Jaunmuktāne Azimuts/BJSS 00:52:17 +00:11:07
13th 407 Madara Tīģere - Bernharde Ogre 00:52:50 +00:11:40
14th 381 Megija Stalberga VSK Burkānciems&Co 00:53:00 +00:11:50
15th 417 Emīlija Upmale Jelgava 00:53:18 +00:12:08
16th 44 Sigita Birzniece Supervaroņi 00:54:31 +00:13:21
17th 158 Lauma Ildena   00:54:44 +00:13:34
18th 425 Evelīna Vasiļjeva Jēkabpils/Daugavpils Runners 00:55:03 +00:13:53
19th 119 Līva Gertnere Sportiskie B31 00:55:51 +00:14:41
20th 199 Laura Kapteine Jaunmārupe 00:55:52 +00:14:42
21st 179 Džuljeta Jēkabsone Burtnieki 00:56:10 +00:15:00
22nd 215 Brigita Kokankaitė Kauno BMK 00:56:13 +00:15:03
23rd 523 Elīna Gertnere AvanTūristi 00:56:30 +00:15:20
24th= 282 Agne Matušonoka Koknese 00:57:06 +00:15:56
24th= 185 Inga Jurčinska Smiltene 00:57:06 +00:15:56
26th 31 Kristīne Berķe Pulsometrs.lv 00:57:10 +00:16:00
27th 98 Maruta Erina Virsotne/MARMOt 00:57:24 +00:16:14
28th 145 Marta Raina Groziņa Ogre 00:58:03 +00:16:53
29th 362 Ieva Rukšāne   00:58:19 +00:17:09
30th 281 Zane Matuļone Sporta centrs Jugla 01:00:02 +00:18:52
31st 416 Inese Upīte-Apine Jelgava 01:00:14 +00:19:04
32nd 461 Nellija Zvejniece Salacgrīvas novads 01:01:56 +00:20:46
33rd 346 Sanda Putniņa   01:02:00 +00:20:50
34th 257 Kristīne Krista Lejniece Zemgales Ziņas 01:02:04 +00:20:54
35th 130 Anete Grandāne Patria Race - Sportland #2 01:02:31 +00:21:21
36th 246 Ginta Lapinska Rīga 01:03:17 +00:22:07
37th 390 Lauma Svilpe   01:03:24 +00:22:14
38th= 444 Kitija Zaula Limbaži skrien 01:05:23 +00:24:13
38th= 27 Sonora Balode Pļaviņas 01:05:23 +00:24:13
40th 71 Amanda Ciguze   01:05:48 +00:24:38
41st 51 Helēna Bodniece Marupe 01:06:24 +00:25:14
42nd 178 Auce Ježeka Valka 01:06:53 +00:25:43
43rd 360 Anete Dārta Rožkalne   01:07:07 +00:25:57
44th 404 Evija Taurene Noskrien Cēsis 01:07:24 +00:26:14
45th 267 Džesika Lubāne Rīga 01:08:02 +00:26:52
46th 142 Kristine Groma Riga 01:08:06 +00:26:56
47th 137 Amanda Griķe Daugavpils Runners 01:08:10 +00:27:00
48th 57 Krista Bome Zemgales Ziņas 01:08:28 +00:27:18
49th 91 Renāte Eizāne Smuka māja/Koknese 01:08:57 +00:27:47
50th 209 Una Kivleniece Jēkabpils 01:10:03 +00:28:53
51st 471 Violeta Žusele Daugavpils Runners 01:10:31 +00:29:21
52nd 468 Elza Žumbure Legs Miserables 01:10:53 +00:29:43
53rd 206 Karlīna Kienkas Riga 01:14:42 +00:33:32
54th 53 Ginta Bogdanova Priekuļi 01:16:36 +00:35:26
55th 148 Anita Gušča Rīga 01:17:42 +00:36:32
56th 151 Monta Hildebrante paiet malā, Monta lido! 01:18:09 +00:36:59

ST-30

Overall

10,25km 85m

Pos No. Name Club Time Behind
1st 5 Dace Almane SK Tērauds /Suunto 00:42:04  
2nd 20 Jeļena Ābele SUUNTO TEAM LATVIA 00:42:13 +00:00:09
3rd 467 Santa Žukovska   00:50:59 +00:08:55
4th 1 Evija Abiļeva Swedbank / Rīga 00:52:38 +00:10:34
5th 454 Skaidrīte Ziediņa Jelgava 00:53:10 +00:11:06
6th 24 Ieva Ārberga Noskrien Cēsis 00:53:12 +00:11:08
7th 48 Dace Blūma Juno Runners 00:53:17 +00:11:13
8th 201 Signe Kaupuža Cēsis 00:53:19 +00:11:15
9th 380 Antra Spundiņa VSK Noskrien 00:53:41 +00:11:37
10th 219 Lida Kolosova Daugavpils 00:53:59 +00:11:55
11th 95 Laura Ende AvanTūristi 00:54:25 +00:12:21
12th 252 Kristīne Lārmane Sigulda 00:54:42 +00:12:38
13th 76 Lauma Čerņevska VSK Noskrien Vāveres 00:55:22 +00:13:18
14th 356 Jana Romanovska Zemgales Ziņas 00:55:36 +00:13:32
15th 251 Elīna Lazdiņa Sigulda 00:55:56 +00:13:52
16th 106 Olena Fomenko Pobigli 00:57:41 +00:15:37
17th 220 Dārta Konošonoka Limbaži SKRIEN 00:58:29 +00:16:25
18th= 921 Līga Beinaroviča   00:59:30 +00:17:26
18th= 388 Ieva Sulutaura Rīga 00:59:30 +00:17:26
20th 175 Līga Jākobsone   01:00:34 +00:18:30
21st 21 Ilze Ābelniece Postnos 01:00:46 +00:18:42
22nd 378 Kristīne Sniedze Dodkepu.lv 01:01:00 +00:18:56
23rd 102 Vita Fjodorova Jūrmala 01:01:02 +00:18:58
24th 288 Aiva Mellēna Amatas novads 01:01:38 +00:19:34
25th 335 JautrĪte PluŠa Rīga 01:01:39 +00:19:35
26th 337 Klinta Pole Rīga 01:01:55 +00:19:51
27th 171 Jevgenija Jasāne Rīga 01:02:13 +00:20:09
28th 177 Sarmīte Ježaka Valka 01:02:15 +00:20:11
29th 131 Kristīne Grava   01:02:26 +00:20:22
30th 139 Lelde Grīnvalde Rīga 01:02:44 +00:20:40
31st 65 Inga Bukovska   01:03:22 +00:21:18
32nd 101 Alīna Fisenkova AVIA/Lacerta Running Team 01:03:32 +00:21:28
33rd 902 Inese Miteniece Rīga 01:03:47 +00:21:43
34th 254 Liene Legzdiņa Limbaži 01:03:52 +00:21:48
35th 405 Ļuba Tihomirova Tipu Taps 01:04:22 +00:22:18
36th 303 Lauma Muceniece Ķekava 01:04:59 +00:22:55
37th 78 Darya Damroze Suunto Team Latvia 01:05:17 +00:23:13
38th 355 Agnese Riekstiņa Jāņmuiža 01:05:41 +00:23:37
39th 156 Daiga Igaune   01:06:00 +00:23:56
40th 309 Gunta Neija Pēdējās vietas pavēlnieki 01:06:17 +00:24:13
41st 37 Santa Bērziņa Cēsis 01:06:25 +00:24:21
42nd 310 Annika Nelsone Rīga 01:06:43 +00:24:39
43rd 229 Ilva Krauja Rīga 01:06:45 +00:24:41
44th 304 Liene Mudrova Auce 01:07:02 +00:24:58
45th 438 Inga Vīksna Smiltene/ Smiltenē sporto 01:07:30 +00:25:26
46th 449 Maija Zeilāne Koknese/Vecbebri! 01:07:47 +00:25:43
47th 99 Valērija Fedotova   01:09:11 +00:27:07
48th 147 Egija Gulbinska Ķekavas novads 01:09:12 +00:27:08
49th 11 Līva Andersone Liepāja 01:09:28 +00:27:24
50th 412 Dana Trautmane Māris atpūšas 01:09:36 +00:27:32
51st 427 Linda Vāgnere   01:09:41 +00:27:37
52nd 365 Anastasija Samete Riga 01:09:44 +00:27:40
53rd 935 Ilga Sokolova   01:09:46 +00:27:42
54th 72 Santa Cine Rīga 01:09:58 +00:27:54
55th 442 Ilona Zariņa Swedbank 01:10:09 +00:28:05
56th 321 Inese Ozola Swedbank 01:10:10 +00:28:06
57th 136 Alise Griķe Daugavpils Runners 01:11:34 +00:29:30
58th 245 Silva Lakša Sērene 01:11:41 +00:29:37
59th 464 Jeļena Ždaņenko Rīga 01:12:04 +00:30:00
60th 460 Sigita Zvaigzne Cēsis 01:15:49 +00:33:45
61st 947 Zane Ieviņa   01:15:56 +00:33:52
62nd 232 Līga Kremberga - Dunovska Jēkabpils 01:16:28 +00:34:24
63rd 230 Aija Kraukle smiltenes 01:21:18 +00:39:14
64th 312 Džeina Ņērbule Jėkabpils 01:21:48 +00:39:44
65th 367 Jekaterina Seraja Riga 01:28:27 +00:46:23

ST-40

Overall

10,25km 85m

Pos No. Name Club Time Behind
1st 196 Agita Kaļva Ķegums 00:48:00  
2nd 244 Sanita Laicāne Suunto/SK Tērauds 00:48:21 +00:00:21
3rd 376 Kristīne Slikšāne Jaunmārupe srien 00:51:04 +00:03:04
4th 347 Ieva Pūce Rīga 00:52:22 +00:04:22
5th 448 Lāsma Zebuliņa Rīga 00:52:52 +00:04:52
6th 431 Kristīne Vilcāne Baldone 00:53:06 +00:05:06
7th 146 Zane Gruberte   00:53:33 +00:05:33
8th 46 Rudīte Bite Rīga 00:53:56 +00:05:56
9th 202 Iveta Kazaine Smiltenē sporto 00:54:07 +00:06:07
10th 118 Rigonda Germova Mārupe 00:55:35 +00:07:35
11th 211 Rita Kļaviņa SK Magnen 00:56:03 +00:08:03
12th 263 Lana Lindermane   00:56:06 +00:08:06
13th 186 Inna Juršēviča Noskrien Cēsis 00:56:21 +00:08:21
14th 372 Dace Skrastiņa Stende 00:59:40 +00:11:40
15th 264 Ieva Livčāne Stopiņu novads 01:00:00 +00:12:00
16th 191 Daiga Kalniņa-vīndedzkalna VSK NOSKRIEN DIVPLĀKŠŅI 01:00:22 +00:12:22
17th 36 Evita Bērziņa   01:01:24 +00:13:24
18th 92 Sarmīte Eizāne Smuka māja/Koknese 01:01:50 +00:13:50
19th 172 Ieva Jaudzeme Turaida 01:02:20 +00:14:20
20th 364 Baiba Salna   01:02:35 +00:14:35
21st 422 Inga Vaļska TRX Cēsis skrien 01:02:37 +00:14:37
22nd 331 Sanita Petkūne Kokneses LVM 01:02:39 +00:14:39
23rd 453 Inga Ziediņa Maratona klubs/ Aizkraukle 01:02:56 +00:14:56
24th= 39 Lienīte Biezbārde Talsi 01:04:02 +00:16:02
24th= 458 Dina Zūdiņa Tukums 01:04:02 +00:16:02
26th 285 Oksana Meistere Mšlpils 01:04:04 +00:16:04
27th 127 Ilze Goša Maratona klubs/Ventspils 01:04:34 +00:16:34
28th 329 Evita Pauriņa Ikšķiles novads 01:04:51 +00:16:51
29th 286 Inese Meldere Smiltene/Smiltenē sporto 01:04:55 +00:16:55
30th= 149 Dace Hartmane Talsu pauguraines zaķi 01:05:00 +00:17:00
30th= 161 Līga Irbe Talsu pauguraines Zaķi 01:05:00 +00:17:00
32nd 292 Baiba Mežgaile Limbaži SKRIEN 01:05:23 +00:17:23
33rd 22 Tatjana Āboliņa Maratona klubs 01:05:28 +00:17:28
34th 315 Kitija Odriņa Kandava 01:05:31 +00:17:31
35th 239 Ilze Kronberga Tukums 01:05:36 +00:17:36
36th 18 Ivita Aumeistere Valka 01:05:43 +00:17:43
37th 80 Anda Daubure Carnikavas 01:05:47 +00:17:47
38th 216 Sanita Kokarēviča Noskrien Cēsis 01:06:24 +00:18:24
39th 470 Kristina Žusele Daugavpils Runners 01:07:19 +00:19:19
40th 428 Vita Vecvanaga Rīga 01:07:39 +00:19:39
41st 301 Ira Misāne Ādaži 01:07:58 +00:19:58
42nd 141 Gundega Groma Valmiera 01:10:30 +00:22:30
43rd 218 Agita Koloda Talsi 01:10:31 +00:22:31
44th 111 Solvita Gaile Rīga 01:10:47 +00:22:47
45th 415 Diāna Ulase SK 01:10:56 +00:22:56
46th 63 Santa Briede Sigulda 01:11:00 +00:23:00
47th 124 Kristīne Goldmane Ķekava 01:13:07 +00:25:07
48th 7 Nadežda Ancāne Latvijas Finieris 01:14:47 +00:26:47
49th 226 Vineta Krafta Rīga 01:15:09 +00:27:09
50th 343 Inga Priede ķekava 01:15:34 +00:27:34
51st 358 Laura Rozenberga Jēkabpils 01:16:37 +00:28:37
52nd 237 Evita Kristapsone Rīga 01:16:39 +00:28:39
53rd 134 Inese Grigale Ādaži 01:17:00 +00:29:00

ST-50

Overall

10,25km 85m

Pos No. Name Club Time Behind
1st 88 Lita Dzelme Rīga 00:50:31  
2nd 167 Ilze Jansone Rīga 00:50:36 +00:00:05
3rd 261 Ieviņa Lieldiena Madona 00:52:02 +00:01:31
4th 55 Baiba Bolgzda Rīga 00:53:42 +00:03:11
5th 255 Ligita Leitlande Zemgales Ziņas 00:56:36 +00:06:05
6th 181 Natālija Joničenko Talsu pauguraines Zaķi 00:57:34 +00:07:03
7th 463 Inese Zvirgzdiņa KOKNESE LVM 00:59:38 +00:09:07
8th 914 Aija Rogāle Krokus 00:59:40 +00:09:09
9th 373 Vineta Skrastiņa Noskrien Cēsis 01:02:21 +00:11:50
10th 275 Lāsma Malta Viļāni 01:02:47 +00:12:16
11th 408 Aija Tīlena TRX Cēsis 01:03:14 +00:12:43
12th 777 Inese Vectirāne Cēsis 01:04:56 +00:14:25
13th 369 Daina Silgale   01:06:42 +00:16:11
14th 911 Gita Briņķe   01:09:52 +00:19:21
15th 224 Inguna Korņējeva Daba mūs sauc / Burtnieku novads 01:12:24 +00:21:53
16th 189 Sandra Kadiķe Sigulda 01:14:11 +00:23:40
17th 922 Sandra Bobrova   01:18:52 +00:28:21

ST-Jun

Overall

10,25km 85m

Pos No. Name Club Time Behind
1st 332 Marta Luize Pētersone Matisons Runner's Club 00:49:20  
2nd 322 Laura Ozola Ādažu BJSS 00:51:09 +00:01:49
3rd 313 Karīna Ņikuļina Valmiera 00:52:02 +00:02:42
4th 300 Evelīna Misāne Ādažu BJSS 00:52:04 +00:02:44
5th 126 Anna Goša Maratona klubs/Ventspils 01:03:26 +00:14:06
6th 320 Annija Ošāne Sigulda 01:05:34 +00:16:14
7th 439 Anna Marija Zaķe Maratona klubs/Rīga 01:09:30 +00:20:10
8th 165 Daniela Janava Noskrien Cēsis 01:11:37 +00:22:17

VT-20

Overall

10,25km 85m

Pos No. Name Club Time Behind
1st 217 Colin Kolbe MINTPRINT 00:35:43  
2nd 272 Kristaps Magone   00:36:46 +00:01:03
3rd 398 Dāvis Šolmanis Nees for speed 00:37:32 +00:01:49
4th 265 Guntars Logins Supervaroņi Justice League 00:42:34 +00:06:51
5th 424 Ivo Vancāns IPF Digital 00:43:01 +00:07:18
6th 47 Davis Blankenbergs INGKA Investments 00:45:48 +00:10:05
7th 3 Ģirts Adlers Valmiera 00:46:05 +00:10:22
8th 69 Māris Būmanis Limbažu novads 00:46:56 +00:11:13
9th 361 Elvis Rubīns   00:47:55 +00:12:12
10th 153 Rihards Hohbergs Latvijas Finieris 00:47:56 +00:12:13
11th 450 Dāvis Zelmenis Maratona klubs 00:48:04 +00:12:21
12th 14 Agnis Apinis Jelgava 00:48:25 +00:12:42
13th 350 Andris Rāviņš Pļaviņas 00:49:13 +00:13:30
14th 466 Artūrs Žmurovs Pļaviņas 00:49:17 +00:13:34
15th 345 Sergejs Protasovs Ādaži 00:49:18 +00:13:35
16th 122 Edgars Glāznieks Koknese 00:49:26 +00:13:43
17th 909 Matīss Saulītis   00:49:51 +00:14:08
18th= 423 Atis Vanags   00:50:25 +00:14:42
18th= 107 Olegs Fomins Rīga 00:50:25 +00:14:42
20th 297 Mikus Milgrāvis Riga runners 00:50:35 +00:14:52
21st 386 Guntis Strautins Maratona klubs, Liepaja 00:51:08 +00:15:25
22nd 160 Kaspars Irbe Talsu pauguraines Zaķi 00:51:17 +00:15:34
23rd 934 Gļebs Karjaka   00:51:51 +00:16:08
24th= 925 Jēkabs Skolnieks   00:52:00 +00:16:17
24th= 200 Māris Katkovskis Sigulda 00:52:00 +00:16:17
26th= 180 Gints Jēkabsons Burtnieki 00:52:30 +00:16:47
26th= 121 Vladimirs Girs Rauna 00:52:30 +00:16:47
28th 135 Sandis Grigulis KVIST 00:53:26 +00:17:43
29th 326 Rolands Paļuga Pļaviņas 00:53:54 +00:18:11
30th 242 Kristaps Ķemme   00:53:55 +00:18:12
31st 129 Dāvis Gotlands Kuldīga 00:54:34 +00:18:51
32nd 214 Dāvis Knopkens BVR SALDUS 00:54:43 +00:19:00
33rd 269 Linards Lukss   00:55:21 +00:19:38
34th 157 Lauris Igaunis Wunder Latvia, Lielvārde 00:56:29 +00:20:46
35th 907 Toms Kroičs   00:56:51 +00:21:08
36th 120 Arvīds Gertners Salacgrīva / AvanTūristi 00:59:12 +00:23:29
37th 41 Edgars Bikse Latvijas Finieris/Gaigalava 00:59:26 +00:23:43
38th 83 Alvis Drozds Cesis 00:59:57 +00:24:14
39th 278 Ivars Martinovs Sporta centrs Jugla 01:00:02 +00:24:19
40th 105 Kajs Fogelis Arkādija 01:01:04 +00:25:21
41st 327 Aleksandrs Paņihidkins Sporta skola 01:01:05 +00:25:22
42nd 197 Hugo Henrijs Kaminskis AIZKRAUKLE 01:01:42 +00:25:59
43rd 307 Pēteris Mūrnieks Lielvārde 01:02:15 +00:26:32
44th 354 Miķelis Kristofs Riba Zaļo Vārnu aizsardzība 01:04:39 +00:28:56
45th 913 Nils Oknnovs   01:04:40 +00:28:57
46th 273 Jēkabs Majors Saulkrasti 01:05:05 +00:29:22
47th 319 Jānis Osītis Limbaži SKRIEN 01:05:23 +00:29:40
48th 445 Niks Zauls Limbaži 01:05:24 +00:29:41
49th 915 Jānis Ošiņš   01:08:01 +00:32:18
50th 97 Silvestrs Endelis   01:09:20 +00:33:37
51st 152 Adrians Hildebrants Bauska 01:17:28 +00:41:45
52nd 368 Ričards Sēja ISK Ņiprie Ikri 01:24:20 +00:48:37

VT-30

Overall

10,25km 85m

Pos No. Name Club Time Behind
1st 240 Agris Krūmiņš SPB RUN / Brooks Vecpiebalga 00:36:56  
2nd 35 Edgars Bertuks SUUNTO TEAM LATVIA 00:37:47 +00:00:51
3rd 357 Andris Ronimoiss Inov-8 | Supervaroņi 00:37:49 +00:00:53
4th 270 Ainārs Lupiķis Kāpa OK 00:37:51 +00:00:55
5th 82 Denis Dovbiss Gaismas Maģija - Stividors LP 00:38:13 +00:01:17
6th 176 Jānis Jerofejevs Jēkabpils 00:38:15 +00:01:19
7th 15 Edgars Apinis Patria Sportland- Patria Race 00:38:25 +00:01:29
8th 306 Jānis Mūrnieks SK Tērauds/Suunto 00:38:48 +00:01:52
9th 12 Valdis Aņikejevs Suunto/SK Tērauds 00:39:34 +00:02:38
10th 61 Ainārs Brālītis Atea Global Services / Rīga 00:40:06 +00:03:10
11th 258 Voldemārs Lejnieks Albufeira 00:40:22 +00:03:26
12th 49 Raivis Blūms Juno Runners 00:40:35 +00:03:39
13th 339 Andris Ponomarenko Rivello 00:40:49 +00:03:53
14th 565 Sergejs Ļeta PATRIA RACE SPORTLAND 00:41:21 +00:04:25
15th 182 Andris Jubelis SUUNTO LATVIA 00:41:28 +00:04:32
16th 912 Andris Bergmanis   00:41:42 +00:04:46
17th 38 Juris Bērziņš Sporta klubs WENDI 00:42:10 +00:05:14
18th 116 Vaidas Garbačiūnas Kauno BMK 00:42:42 +00:05:46
19th 456 Janis Znotins Virsotne 00:42:59 +00:06:03
20th 371 Jānis Sīpols Staicele 00:43:25 +00:06:29
21st 183 Aleksandr Judkins Riga 00:43:29 +00:06:33
22nd 939 Imants Kaldre   00:44:49 +00:07:53
23rd 426 Andrejs Vasiļjevs Daugavpils 00:45:16 +00:08:20
24th 342 Toms Praulītis Vecpiebalga 00:45:24 +00:08:28
25th 393 Rimantas Šileikis VIP 00:45:36 +00:08:40
26th 457 Māris Znotiņš Jēkabpils 00:45:38 +00:08:42
27th 56 Dagnis Boltrikovs Dodkepu.lv 00:46:14 +00:09:18
28th 79 Klāvs Damsons Salacgriva 00:46:28 +00:09:32
29th 194 Dāvis Kalniņš Kokneses Sporta Centrs 00:46:33 +00:09:37
30th 317 Edgars Olengovičs   00:46:55 +00:09:59
31st 905 Dainis Bautris   00:47:07 +00:10:11
32nd 66 Mareks Bulkovskis Jelgava 00:47:45 +00:10:49
33rd 938 Egons Ansbergs   00:47:50 +00:10:54
34th 169 Artūrs Jansons Maratona Klubs 00:47:59 +00:11:03
35th 396 Aivars Šķudītis Latvijas Finieris 00:48:28 +00:11:32
36th 104 Aivars Fogelis Riga 00:49:22 +00:12:26
37th 437 Miķelis Vindavs Tipu Taps 00:49:39 +00:12:43
38th 430 Kaspars Verdens Virsotne/MARMOT 00:49:53 +00:12:57
39th 933 Kristaps Maševskis   00:50:01 +00:13:05
40th 250 Kārlis Lauva   00:50:36 +00:13:40
41st 33 Gatis Berķis Pulsometrs.lv 00:50:49 +00:13:53
42nd 462 Oskars Zviedris Aizkraukle 00:50:52 +00:13:56
43rd 207 Andis Kiļups Liepa-Priekulu novads 00:51:02 +00:14:06
44th 330 Jānis Pārums ISK Ņiprie Ikri 00:51:05 +00:14:09
45th 395 Gatis Šimanskis   00:51:14 +00:14:18
46th 205 Mārcis Kārkliņš Grāmatvedis 00:51:38 +00:14:42
47th 67 Māris Bumbieris Latvijas Finieris 00:51:52 +00:14:56
48th 465 Artūrs Žeibe   00:51:57 +00:15:01
49th 96 Māris Ende AvanTūristi 00:52:01 +00:15:05
50th 952 Andrejs Golubčikovs Supervaroņi 00:52:15 +00:15:19
51st 248 Miks Latvis   00:52:31 +00:15:35
52nd 241 Edgars Krūmiņš Rīga 00:53:45 +00:16:49
53rd 13 Sandis Apenītis Sigulda 00:54:16 +00:17:20
54th 70 Kristaps Ceriņš Priekuļi 00:54:21 +00:17:25
55th 397 Jānis Šliseris Riga 00:54:39 +00:17:43
56th 28 Jurģis Balodis Mārupe 00:54:59 +00:18:03
57th 375 Edgars Skuja   00:55:06 +00:18:10
58th 314 Uldis Ņikuļins Valmiera 00:55:11 +00:18:15
59th 359 Kristaps Rozenvalds Zaļās Vārnas/ Valmiera 00:55:23 +00:18:27
60th 114 Andis Gailītis Cēsis 00:55:35 +00:18:39
61st 6 Rinalds Aļeksjonoks   00:55:36 +00:18:40
62nd 283 Edgars Meijers Valka 00:55:41 +00:18:45
63rd 103 Andrejs Fjodorovs Jurmala 00:56:02 +00:19:06
64th 328 Ritvars Paraģis Rīga 00:56:11 +00:19:15
65th 570 Juris Medvids   00:56:43 +00:19:47
66th 435 Ivo Viļumovs EVELO TEAM 00:56:55 +00:19:59
67th 144 Edgars Groza VSK Noskrien 00:57:10 +00:20:14
68th 443 Endijs Zariņš Zemgales Ziņas 00:57:13 +00:20:17
69th 441 Dāvids Zalāns www.davidszalans.lv 00:57:17 +00:20:21
70th 276 Andris Marherts   00:57:26 +00:20:30
71st 166 Pavels Janovics Riga 00:57:50 +00:20:54
72nd 115 Gatis Gaņģītis eBIOpower 00:58:03 +00:21:07
73rd 132 Oskars Grāvītis AvanTūristi Salacgrīva 00:58:30 +00:21:34
74th 943 Kārlis Krīpens   00:58:31 +00:21:35
75th 193 Artis Kalniņš Cēsis 00:58:45 +00:21:49
76th 75 Nauris Cīrulis   00:58:56 +00:22:00
77th 366 Mikus Saulītis Ādaži 00:59:21 +00:22:25
78th 946 Raivis Liepa   00:59:52 +00:22:56
79th 117 Federico Gatti Ādažu nov. 01:00:02 +00:23:06
80th 60 Matīss Bravlanskis Latvijas Finieris 01:00:07 +00:23:11
81st 74 Kristaps Cīpols   01:00:28 +00:23:32
82nd 90 Miks Eglītis Rīga 01:00:36 +00:23:40
83rd 29 Mārtiņš Bankovskis   01:01:31 +00:24:35
84th 334 Gatis Plots Sigulda 01:01:51 +00:24:55
85th 379 Jevgenijs Sološičs Riga 01:02:06 +00:25:10
86th 30 Ilvars Bergmanis Tukums 01:02:32 +00:25:36
87th 917 Mihails Butylovs   01:02:38 +00:25:42
88th 311 Renāts Nikitins Rīgas satiksme 01:03:28 +00:26:32
89th 951 Didzis Bērziņš   01:04:20 +00:27:24
90th 86 Miks Dūcis   01:04:46 +00:27:50
91st 34 Kristiāns Bernhards Ogre 01:05:18 +00:28:22
92nd 410 Edžus Tomsons   01:06:25 +00:29:29
93rd 634 Madars Šķipars Rīga 01:07:42 +00:30:46
94th 904 Aigars Soms   01:07:56 +00:31:00
95th 401 Rolands Šusts Jūrmala 01:08:16 +00:31:20
96th 123 Ģirts Gnedlers Vecpiebalgas novads 01:10:18 +00:33:22
97th 274 Raimonds Mališevs Āgenskalns 01:10:31 +00:33:35
98th 249 Māris Laukazīle Aizkraukle 01:11:34 +00:34:38
99th 259 Artūrs Levins VSK Noskrien 01:13:40 +00:36:44
100th 279 Sergejs Maslobojevs NRC Rīga 01:15:19 +00:38:23
101st 164 Vitālijs Jakovļevs www.endo.lv 01:20:27 +00:43:31

VT-40

Overall

10,25km 85m

Pos No. Name Club Time Behind
1st 940 Janis Vītiņš   00:41:04  
2nd 203 Anatolii Kazakov Maratona Klubs/Pskov 00:42:08 +00:01:04
3rd 433 Edijs Vilnis Supervaroņi, Jūrmala 00:43:20 +00:02:16
4th 23 Jānis Ābols Maratona Klubs 00:44:02 +00:02:58
5th 287 Gatis Melgalvis Valmieras Velo Vienība 00:44:10 +00:03:06
6th 299 Ainārs Miņins Žīguri 00:44:39 +00:03:35
7th 447 Zigmunds Zauls Limbaži Skrien 00:44:40 +00:03:36
8th 394 Einārs Šillers Kvist/Ikšķile 00:44:53 +00:03:49
9th 128 Aino Gošs Maratona klubs/Ventspils 00:45:18 +00:04:14
10th 451 Ivo Zemturis Juno Runners 00:46:21 +00:05:17
11th 150 Raivis Heiselis Ropaži 00:47:40 +00:06:36
12th 293 Andris Mežgailis LIMBAŽI SKRIEN 00:48:02 +00:06:58
13th 19 Normunds Aumeisters Valka 00:49:31 +00:08:27
14th 9 Raivis Ančs Velorīts 00:49:35 +00:08:31
15th 16 Ainārs Apsītis Mālpils novads 00:50:09 +00:09:05
16th 266 Gatis Lozbergs LIMBAŽI SKRIEN 00:50:13 +00:09:09
17th 84 Agris Dundurs MARATONAKLUBS 00:50:16 +00:09:12
18th 298 Artis Mincenbergs Noskrien Cēsis. 00:50:23 +00:09:19
19th 406 Gatis Tīds Rīga 00:50:25 +00:09:21
20th 100 Valdis Fiļovs PacPaSevi 00:50:42 +00:09:38
21st 154 Pēteris Hokonens Radio TEV 00:51:21 +00:10:17
22nd 234 Haralds Krievs :) 00:51:32 +00:10:28
23rd 235 Dzintars Kriķis Bauska 00:51:48 +00:10:44
24th= 64 Mareks Brokans Riga 00:52:47 +00:11:43
24th= 50 Māris Bobrovs Cēsis 00:52:47 +00:11:43
26th 389 Uldis Svilāns Koknese 00:54:01 +00:12:57
27th 253 Romans Lebedevs Rėzekne 00:55:15 +00:14:11
28th 432 Andris Vilcāns Baldone 00:55:25 +00:14:21
29th 413 Alvis Tribockis KORTE Team / Ogre 00:55:39 +00:14:35
30th 26 Lauris Balgalvis Tukuma novads 00:55:54 +00:14:50
31st 68 Ēvalds Butāns   00:55:55 +00:14:51
32nd 159 Ģirts Indrijaitis KORTE Team / Ogre 00:56:28 +00:15:24
33rd 391 Kaspars Šabāns SK Katrīna Kuldīga 00:56:49 +00:15:45
34th 295 Juris Mikulens EVELO TEAM 00:56:56 +00:15:52
35th 280 Juris Matkevics Uno Group 00:57:11 +00:16:07
36th 924 Jānis Skolnieks   00:57:31 +00:16:27
37th 271 Andris Mačevskis Jelgava 00:57:39 +00:16:35
38th 190 Jānis Kaktiņš Korte.lv 00:58:16 +00:17:12
39th 198 Sandris Kaparkalējs Madonas novads 00:58:23 +00:17:19
40th 290 Kaspars Meļķis Salacgriva 00:59:18 +00:18:14
41st 325 Edijs Paeglis Riga 01:00:05 +00:19:01
42nd 162 Vladimirs Isajevs Rīga 01:01:20 +00:20:16
43rd 93 Edgars Eizāns Smuka māja/Koknese 01:01:50 +00:20:46
44th 73 Andris Ciršs Limbaži 01:01:54 +00:20:50
45th 45 Raivis Bite Koknese LVM 01:02:09 +00:21:05
46th 353 Mārtiņš Rēvalds   01:02:43 +00:21:39
47th 112 Juris Gailis Rīga 01:04:36 +00:23:32
48th 291 Ainars Metums Smiltene 01:05:09 +00:24:05
49th 17 Valerijs Arbuzovs Cesis 01:05:46 +00:24:42
50th 138 Viktors Griņevičs ABC Software 01:05:49 +00:24:45
51st 2 Intars Abražuns Rīga 01:07:43 +00:26:39
52nd 8 Andris Ancāns Latvijas Finieris 01:07:50 +00:26:46
53rd 296 Lauris Miķelsons Koknese 01:07:54 +00:26:50
54th 561 Lauris Lizbovskis Tv3/Rīga 01:08:37 +00:27:33
55th 399 Kaspars Štrauhmanis Sigulda 01:14:05 +00:33:01
56th 340 Kaspars Porietis   01:17:00 +00:35:56

VT-50

Overall

10,25km 85m

Pos No. Name Club Time Behind
1st 929 Ivars Oraševskis Latvija TraIle Raise 00:46:44  
2nd 440 Aivars Zaķis Maratona klubs/Rīga 00:50:02 +00:03:18
3rd 170 Haralds Jansons Carnikavas Nafta 00:50:10 +00:03:26
4th 222 Janis Kopmanis LSC 00:51:30 +00:04:46
5th 247 Gvido Lapsa   00:52:07 +00:05:23
6th 225 Igors Kozlovs   00:52:23 +00:05:39
7th 436 Jānis Vindavs Tipu Taps 00:53:38 +00:06:54
8th 231 Vairis Krauklis Privābūve 00:53:49 +00:07:05
9th 52 Dairis Bodnieks Ogre 00:54:27 +00:07:43
10th 385 Dzintars Strads nothing.lv 00:55:00 +00:08:16
11th 305 Ints Mūrnieks Lielvārde 00:55:17 +00:08:33
12th 42 Stanislav Biktimirov Riga 00:55:42 +00:08:58
13th 429 Varis Veipāns Priekuļi 00:56:41 +00:09:57
14th 452 Jānis Zemturis   00:58:48 +00:12:04
15th 187 Igors Juršēvičs Noskrien Cēsis 00:59:05 +00:12:21
16th 284 Arnis Meinarts KVIST 00:59:25 +00:12:41
17th 140 Juris Grodnis KROKUS 00:59:28 +00:12:44
18th 87 Aivars Dzalbs LATVIA TRAILRACE | SCOTT RUNNING 00:59:31 +00:12:47
19th 434 Normunds Vilūns senjori un senjoritas 01:01:07 +00:14:23
20th 908 Jānis Bogdānovs   01:02:23 +00:15:39
21st 455 Jānis Ziediņš Maratona klubs/ Aizkraukle 01:02:37 +00:15:53
22nd 109 Juris Gaidelis Maratona klubs / Noskrien Cēsis 01:02:53 +00:16:09
23rd 409 Viesturs Tohvs Engure 01:04:03 +00:17:19
24th 10 John Aage Andersen Atea Global Services / Jelgava 01:04:23 +00:17:39
25th 212 Valdis Kļaviņš SK Magnen 01:04:46 +00:18:02
26th 238 Didzis Krīgers Valmiera 01:05:48 +00:19:04
27th 256 Pēteris Leja   01:07:40 +00:20:56
28th 195 Kārlis Kalniņš-vīndedzkalns VSK NOSKRIEN DIVPĀKŠŅI 01:09:13 +00:22:29
29th 308 Ainārs Naglis   01:11:32 +00:24:48
30th 421 Māris Valtiņš Rīga 01:12:21 +00:25:37
31st 43 Jānis Birģelis Jūrmala 01:14:14 +00:27:30
32nd 324 Andis Ozoliņš Nūjo priekam 01:19:24 +00:32:40
33rd 446 Normunds Zauls Limbaži Skrien 01:31:24 +00:44:40

VT-Jun

Overall

10,25km 85m

Pos No. Name Club Time Behind
1st 94 Heinrihs Ende AvanTūristi 00:52:01  
2nd 223 Marks Kornets Cēsis 00:58:37 +00:06:36
3rd 318 Ernests Olengovičs Sporta klubs WENDI 00:59:22 +00:07:21
4th 336 Ivo Plušs Rīga 01:01:39 +00:09:38
5th 113 Ritvars Gailis Rīga 01:04:36 +00:12:35
6th 233 Mārtiņš Krembergs Jēkabpils 01:06:11 +00:14:10
7th 411 Olafs Tomsons   01:08:54 +00:16:53
8th 459 Olivers Zvaigzne Cēsis 01:10:30 +00:18:29
Course Results

CEĻOTĀJS Pārgājiens - 1.aplis

Overall

10,25km 85m

Pos No. Name Club Class Time Behind
1st 756 Artūrs Millers Rīga VP-1 01:19:32  
2nd 722 Ineta Kravale Rīga SP-1 01:20:04 +00:00:32
3rd 721 Ieva Kozlovska Piejūras nūjotāju klubs SP-1 01:21:23 +00:01:51
4th 727 Kristīne Kuka Lēdmane SP-1 01:21:26 +00:01:54
5th 815 Ieva Ustupa Plēsējas SP-1 01:21:29 +00:01:57
6th 784 Jānis Ronis Kājputni / Cēsis VP-1 01:21:50 +00:02:18
7th 841 Inita Žumbure Rīga SP-1 01:22:31 +00:02:59
8th 717 Aigars Kīns Kocēni VP-1 01:22:51 +00:03:19
9th 779 Juris Rāts Salaspils VP-1 01:24:10 +00:04:38
10th 923 Juris Mālnieks   VP-1 01:24:16 +00:04:44
11th 739 Gunta Liepiņa Kocēnu MTB SP-1 01:24:25 +00:04:53
12th 674 Daiga Bērziņa Mālpils nov. SP-1 01:24:27 +00:04:55
13th 666 Anita Andžāne Ogres nov. SP-1 01:24:57 +00:05:25
14th 81 Mārtiņš Dimiters Zemgales Ziņas VP-1 01:25:58 +00:06:26
15th 710 Zane Kalniņa   SP-1 01:25:59 +00:06:27
16th 712 Juliāna Karelova   SP-1 01:26:00 +00:06:28
17th 745 Zinta Mača   SP-1 01:26:50 +00:07:18
18th 740 Agris Liepiņš Kocēnu MTB VP-1 01:27:04 +00:07:32
19th 703 Laila Iesalniece #ejuiet SP-1 01:27:26 +00:07:54
20th 755 Jevgeņija Millere Rīga SP-1 01:27:39 +00:08:07
21st 736 Sandra Lazdiņa - Gudeļonoka   SP-1 01:28:18 +00:08:46
22nd 734 Elita Lapsa   SP-1 01:28:51 +00:09:19
23rd 836 Anda Zariņa Grieži SP-1 01:28:52 +00:09:20
24th 733 Agrita Lapinska Ogre SP-1 01:28:55 +00:09:23
25th 694 Indra Gaivere Aizkraukle SP-1 01:28:57 +00:09:25
26th 511 Zane Dille Cēsis SP-1 01:29:09 +00:09:37
27th 677 Ilze Blūma Vecdaugava SP-1 01:29:21 +00:09:49
28th 794 Ilona Semjonova Lacerta Running Team SP-1 01:29:32 +00:10:00
29th 782 Zane Rone Kājputni / Cēsis SP-1 01:30:04 +00:10:32
30th 785 Arta Rozenberga Daba mūs sauc SP-1 01:30:26 +00:10:54
31st 698 Linda Gnedlere Vecpiebalgas nov. SP-1 01:30:31 +00:10:59
32nd 916 Danute Ābelīte   SP-1 01:30:36 +00:11:04
33rd 701 Inna Gusarova Ādaži SP-1 01:30:40 +00:11:08
34th 700 Valdis Groza Lubāna VP-1 01:30:43 +00:11:11
35th 830 Zaiga Zabarovska Kājputni / Cēsis SP-1 01:31:33 +00:12:01
36th 663 Karīna Aksenoka Pāvilosta SP-1 01:31:59 +00:12:27
37th 790 Ieva Rūsiņa Koknese SP-1 01:32:10 +00:12:38
38th 767 Aiga Pavasare Ādaži SP-1 01:32:31 +00:12:59
39th 728 Olga Kvasņina Ventspils SP-1 01:32:49 +00:13:17
40th 750 Laura Mekša Lizums_BB Team SP-1 01:33:09 +00:13:37
41st 686 Jolanta Djubina Būs Labi/Preiļi SP-1 01:33:16 +00:13:44
42nd 826 Elita Vītola Plēsējas SP-1 01:33:36 +00:14:04
43rd 764 Marika Pakalne Kokneses nov. SP-1 01:34:04 +00:14:32
44th= 930 Agnija Ādamsone   SP-1 01:34:15 +00:14:43
44th= 801 Zane Skrastiņa Limbaži SP-1 01:34:15 +00:14:43
46th= 718 Dace Kleikalīde Koknese LVM SP-1 01:34:49 +00:15:17
46th= 723 Vija Kreile Koknese LVM SP-1 01:34:49 +00:15:17
48th 809 Elīna Šķipare Rīga SP-1 01:35:14 +00:15:42
49th 669 Sanita Babure Riga SP-1 01:35:19 +00:15:47
50th 725 Silvija Kripēna Piejūras nūjotāju klubs SP-1 01:35:20 +00:15:48
51st 759 Maija Naumenko Gausā Jūdze, Ogre SP-1 01:35:29 +00:15:57
52nd 667 Inga Arbidāne Ādaži SP-1 01:35:54 +00:16:22
53rd 681 Rita Bukovska Amatas novads SP-1 01:36:16 +00:16:44
54th 678 Vēsma Bojere Koknese SP-1 01:36:24 +00:16:52
55th 665 Evita Anča Saurieši SP-1 01:36:25 +00:16:53
56th 377 Valerijs Smirnovs Riga VP-1 01:36:32 +00:17:00
57th 835 Rainers Zamarītis Pāvilosta VP-1 01:36:38 +00:17:06
58th 834 Marta Zamarīte Pāvilosta SP-1 01:36:39 +00:17:07
59th 753 Anda Mikāla Koknese SP-1 01:36:45 +00:17:13
60th 776 Līga Rakšte Maratona klubs/Rīga SP-1 01:36:57 +00:17:25
61st 713 Sanita Kaufelde   SP-1 01:37:06 +00:17:34
62nd 747 Dace Marena Valmiera SP-1 01:37:15 +00:17:43
63rd 818 Madara Vanaga Jelgava SP-1 01:37:37 +00:18:05
64th 827 Aiga Voite Piejūras nūjotāju klubs SP-1 01:38:04 +00:18:32
65th= 811 Gita Tenisa KOKNESE SP-1 01:39:09 +00:19:37
65th= 760 Inese Neļķe Nūjo priekam / Rīga SP-1 01:39:09 +00:19:37
67th 817 Dace Vanaga Jelgava SP-1 01:39:32 +00:20:00
68th 832 Anta Zamarīte Pāvilosta SP-1 01:39:41 +00:20:09
69th 833 Līva Zamarīte Pāvilosta SP-1 01:39:42 +00:20:10
70th 840 Līga Zvīdriņa Lāčuki SP-1 01:40:02 +00:20:30
71st= 754 Iveta Miklāva Koknese SP-1 01:40:16 +00:20:44
71st= 708 Edīte Jāņkalne Koknese SP-1 01:40:16 +00:20:44
73rd 711 Iveta Kaminska Koknese SP-1 01:40:17 +00:20:45
74th 716 Adrians Kīns Kocēni VP-1 01:41:35 +00:22:03
75th 715 Laine Kīna Kocēni SP-1 01:41:44 +00:22:12
76th 810 Rūta Šulte Piejūras nūjotāju klubs SP-1 01:42:17 +00:22:45
77th 807 Irēna Šibeika Nūjo priekam/ Rīga SP-1 01:42:23 +00:22:51
78th 799 Rasa Siliņa Pļaviņas SP-1 01:42:31 +00:22:59
79th 798 Alise Siliņa AKCMV SP-1 01:42:32 +00:23:00
80th 726 Aivars Kronbergs TUKUMS VP-1 01:42:46 +00:23:14
81st 831 Iveta Zaļkalne Pārgaujas SP-1 01:43:09 +00:23:37
82nd 772 Klinta Puriņa Kājputni/Cēsis SP-1 01:44:35 +00:25:03
83rd 672 Anita Barbane Nūjo priekam SP-1 01:44:41 +00:25:09
84th 906 Gaida Tiltiņa   SP-1 01:44:49 +00:25:17
85th 679 Astra Breikša Nūjo priekam SP-1 01:44:51 +00:25:19
86th 793 Astrīda Semjonova Rīga SP-1 01:45:11 +00:25:39
87th 803 Māra Sproģe Cēsis SP-1 01:45:34 +00:26:02
88th= 789 Aija Rūse   SP-1 01:45:36 +00:26:04
88th= 762 Kitija Ozoliņa   SP-1 01:45:36 +00:26:04
90th= 837 Madara Zālīte Priekuļi SP-1 01:46:16 +00:26:44
90th= 766 Liene Pastuhova Kājputni/Cēsis SP-1 01:46:16 +00:26:44
92nd 783 Lelde Ronimoisa Vāveres | Supervaroņi SP-1 01:46:53 +00:27:21
93rd 812 Dina Tohva Engure SP-1 01:47:00 +00:27:28
94th= 704 Dace Ikauniece Kājputni SP-1 01:48:04 +00:28:32
94th= 944 Valentīna Svilāne- Dūda   SP-1 01:48:04 +00:28:32
96th 945 Konrāds Dūda   VP-1 01:48:08 +00:28:36
97th 706 Dina Jansone Koknese SP-1 01:48:50 +00:29:18
98th 786 Dārta Rozenvalde Berģi SP-1 01:48:52 +00:29:20
99th 780 Laura Riba Zaļo vārnu aizsardzība SP-1 01:48:53 +00:29:21
100th 823 Dainis Vingris Koknese SP-1 01:49:06 +00:29:34
101st 903 Ernests Skopāns Koknese VP-1 01:49:07 +00:29:35
102nd 774 Anita Raciborska   SP-1 01:49:47 +00:30:15
103rd 414 Beate Tumaševska   SP-1 01:49:56 +00:30:24
104th 792 Sanita Saulīte Ādaži SP-1 01:50:54 +00:31:22
105th= 695 Ieva Garanča Nūjo priekam SP-1 01:51:46 +00:32:14
105th= 724 Iveta Krieva :) SP-1 01:51:46 +00:32:14
107th 825 Elita Vītola Rīga SP-1 01:52:37 +00:33:05
108th 341 Ģertrūde Poriņa Pārgaujas novads SP-1 01:52:38 +00:33:06
109th 797 Līga Sēja Ķekava SP-1 01:52:40 +00:33:08
110th 816 Andra Vanaga Ķekava SP-1 01:52:41 +00:33:09
111th 709 Vigda Jirgensone Nūjo priekam SP-1 01:53:37 +00:34:05
112th 936 Francis Kozlovs   VP-1 01:55:30 +00:35:58
113th 806 Līga Šāvēja Ogre SP-1 01:55:44 +00:36:12
114th= 829 Laura Voškāne Ikšķile nūjo/iet SP-1 01:56:06 +00:36:34
114th= 828 Kintija Voškāne Ikšķile nūjo/iet SP-1 01:56:06 +00:36:34
116th 676 Silvija Bērziņa Rīga SP-1 01:56:37 +00:37:05
117th 949 Inese Kapiņa   SP-1 01:56:43 +00:37:11
118th= 927 Kristīne Zaura   SP-1 01:58:11 +00:38:39
118th= 802 Egija Sniedzīte Aizkraukle SP-1 01:58:11 +00:38:39
120th 926 Everita Šimkevica   SP-1 01:58:12 +00:38:40
121st 720 Iveta Kovnacka Rīga SP-1 02:02:52 +00:43:20
122nd 702 Evija Homko Limbaži SP-1 02:16:19 +00:56:47

CEĻOTĀJS Pārgājiens - 2.apļi

Overall

20,50km 170m

Pos No. Name Club Class Time Behind
1st 773 Māris Puriņš Kājputni/Cēsis VP-2 02:28:47  
2nd 693 Dainis Gailis Sigulda,Gausā jūdze VP-2 02:29:40 +00:00:53
3rd 696 Laimonis Garančs Būs Labi/Wendi VP-2 02:29:57 +00:01:10
4th 804 Santa Suta-zute SK Tērauds/Suunto SP-2 02:30:28 +00:01:41
5th 788 Līga Rumba Piejūras nūjotāju klubs SP-2 02:31:39 +00:02:52
6th 685 Uldis Dīcis Klapkalnciems Gausā Jūdze VP-2 02:34:04 +00:05:17
7th 671 Nora Baranovska Piejūras nūjotāju klubs SP-2 02:34:21 +00:05:34
8th 839 Andris Zībergs CepuCepu VP-2 02:34:30 +00:05:43
9th 796 Ingūna Sevostjanova 4S SP-2 02:35:20 +00:06:33
10th 692 Jānis Gaiķis Būs Labi/Hawaii Express VP-2 02:35:21 +00:06:34
11th 738 Ints Lērme DAKO ZIEMEĻVIDZEME VP-2 02:35:37 +00:06:50
12th 778 Ilze Rāta 4S / Salaspils SP-2 02:35:44 +00:06:57
13th 752 Ieva Micpapa KĀJPUTNI/CĒSIS SP-2 02:36:07 +00:07:20
14th 683 Jeļena Dadzīte Piejūras nūjotāju klubs SP-2 02:36:32 +00:07:45
15th 813 Levita Tuleiko Piejūras nūjotāju klubs SP-2 02:36:47 +00:08:00
16th 682 Vineta Cimdiņa Aizkraukle SP-2 02:36:50 +00:08:03
17th 714 Sintija Kaufelde Piejūras nūjotāju klubs SP-2 02:37:20 +00:08:33
18th 732 Dzintars Laganovskis Lēdmane VP-2 02:40:46 +00:11:59
19th 824 Māris Vīlips Salaspils VP-2 02:40:47 +00:12:00
20th 675 Dana Bērziņa Mālpils / Kvist SP-2 02:41:46 +00:12:59
21st 775 Iveta Radiņa - Liepkaula SK Tērauds/Suunto SP-2 02:43:08 +00:14:21
22nd 838 Anda Zeltiņa Piejūras nūjotāju klubs SP-2 02:43:47 +00:15:00
23rd 735 Helēna Lazdiņa Piejūras nūjotāju klubs SP-2 02:43:52 +00:15:05
24th 918 Andis Beitiks   VP-2 02:44:29 +00:15:42
25th 690 Iveta Epnere Rīga SP-2 02:45:46 +00:16:59
26th 691 Ivars Epners Rīga VP-2 02:45:47 +00:17:00
27th 751 Agita Melle Piejūras nūjotāju klubs SP-2 02:46:24 +00:17:37
28th= 800 Sindija Skangale Swedbank SP-2 02:47:19 +00:18:32
28th= 673 Inga Beizaka Swedbank SP-2 02:47:19 +00:18:32
28th= 769 Denisa Preimane Swedbank SP-2 02:47:19 +00:18:32
31st 749 Artis Mednis wAlts VP-2 02:47:39 +00:18:52
32nd 689 Aigars Dziedātājs KAJPUTNI VP-2 02:50:24 +00:21:37
33rd 699 Aida Graudiņa GAUSĀ JŪDZE SP-2 02:52:03 +00:23:16
34th 746 Jānis Marčinkus Zemgales Ziņas VP-2 02:53:48 +00:25:01
35th 758 Aleksandrs Naumenko Gausā Jūdze, Ogre VP-2 02:54:13 +00:25:26
36th 668 Andris Āboliņš Kocēnu MTB VP-2 02:54:48 +00:26:01
37th 730 Ilona Ķikute Piejūras nūjotāju klubs SP-2 02:54:50 +00:26:03
38th 664 Ainārs Amantovs Kājputni VP-2 02:56:49 +00:28:02
39th 737 Agnese Leiburga Zemgales Ziņas SP-2 02:57:24 +00:28:37
40th 705 Ināra Ikauniece Kājputni SP-2 02:57:26 +00:28:39
41st 795 Ingūna Semjonova Zemgales Ziņas SP-2 02:57:36 +00:28:49
42nd 742 Jolanta Lībiete Ozolnieki SP-2 02:57:44 +00:28:57
43rd 768 Inese Petzāle KĀJPUTNI SP-2 02:58:04 +00:29:17
44th 821 Ilva Vingre   SP-2 02:59:11 +00:30:24
45th 757 Kristīna Muciņa Piejūras nūjotāju klubs SP-2 02:59:25 +00:30:38
46th 697 Jekaterina Girucka   SP-2 03:00:38 +00:31:51
47th 743 Sanita Ločmele Wunder Latvia SP-2 03:00:56 +00:32:09
48th 707 Rita Jansone Piejūras nūjotāju klubs SP-2 03:01:26 +00:32:39
49th= 763 Marita Ozoliņa Nūjo priekam SP-2 03:05:47 +00:37:00
49th= 748 Dzintars Markus Nūjo priekam VP-2 03:05:47 +00:37:00
51st 808 Normunds Šibeiks Nūjo priekam/ Rīga VP-2 03:05:48 +00:37:01
52nd 771 Aija Puriņa Kājputni/Cēsis SP-2 03:07:01 +00:38:14
53rd 684 Ruta Dīce Klapkalnciems Gausā Jūdze SP-2 03:07:21 +00:38:34
54th 814 Olga Tutiņina Rīga SP-2 03:08:59 +00:40:12
55th 680 Ilze Brokane Limbaži SP-2 03:09:22 +00:40:35
56th 928 Didzis Ustups   VP-2 03:11:03 +00:42:16
57th 688 Inga Dzene SCHWENK Latvija SP-2 03:11:51 +00:43:04
58th 765 Ilona Palsāne Piejūras nūjotāju klubs SP-2 03:12:30 +00:43:43
59th 761 Vivita Ošiņa Rīga SP-2 03:13:29 +00:44:42
60th 744 Santa Logina Zemgales Ziņas SP-2 03:14:03 +00:45:16
61st 731 Līga Laganovska Lēdmane SP-2 03:14:23 +00:45:36

SIS Sporta distance

Overall

20,50km 170m

Pos No. Name Club Class Time Behind
1st 479 Māris Ābele   VS-40 01:16:30  
2nd 554 Jānis Kūms Suunto | Inov-8 | Supervaroņi VS-30 01:17:11 +00:00:41
3rd 656 John Volkenandt Suunto/SK Tērauds VS-20 01:18:45 +00:02:15
4th 513 Edijs Dzalbs SUUNTO TEAM LATVIA VS-20 01:19:18 +00:02:48
5th 579 Valdis Ņilovs Ogre VS-40 01:19:44 +00:03:14
6th 611 Guy Sabo-bar Mezmalas VS-20 01:21:02 +00:04:32
7th 580 Jānis Olengovičs   VS-30 01:21:32 +00:05:02
8th 919 Edijs Eiduks   VS-20 01:21:37 +00:05:07
9th 616 Mārtiņš Sirmais SUUNTO TEAM LATVIA VS-30 01:21:38 +00:05:08
10th 508 Alvis Danovskis Supervaroņi VS-20 01:22:54 +00:06:24
11th 494 Konstantīns Biktimirovs Valdlauči VS-20 01:23:22 +00:06:52
12th 660 Artis Zvejnieks Vecbebri/Koknese VS-40 01:23:53 +00:07:23
13th 577 Dmitrijs Ničipors SUUNTO TEAM LATVIA VS-30 01:24:08 +00:07:38
14th 538 Gvido Kalniņš Suunto Latvia VS-20 01:24:55 +00:08:25
15th 630 Andris Svilāns Koknese VS-20 01:25:00 +00:08:30
16th 505 Aleksejs Bute Jurmala VS-30 01:26:53 +00:10:23
17th 518 Andis Gailis Valmieras velo vienība VS-40 01:27:00 +00:10:30
18th 590 Miks Pētersons Supervaroņi VS-40 01:27:19 +00:10:49
19th 556 Klinta Lauska Ask Patria SS-20 01:28:45 +00:12:15
20th 545 Jolanta Krastiņa Vecpiebalga SS-20 01:29:22 +00:12:52
21st 473 Uvis Akmentiņš Madona VS-20 01:29:33 +00:13:03
22nd 643 Kaspars Vaivods DOTE / Rīga VS-30 01:29:40 +00:13:10
23rd 472 Kaspars Adijāns Aldaris GO VS-30 01:29:57 +00:13:27
24th 599 Gatis Pūcītis Swedbank VS-30 01:30:11 +00:13:41
25th 566 Dairis Magone OK Meridiāns VS-20 01:30:22 +00:13:52
26th 642 Valts Ulmanis Auseklis IK VS-20 01:30:36 +00:14:06
27th 596 Irita Puķīte Inov-8 | Supervaroņi SS-40 01:31:15 +00:14:45
28th 491 Ainārs Bērziņš Mālpils / Kvist VS-30 01:31:22 +00:14:52
29th 534 Reinis Jasliņš Jaunmārupe skrien! VS-40 01:31:23 +00:14:53
30th 635 Rubens Šulcs Smiltene VS-20 01:32:06 +00:15:36
31st 628 Roberts Sukonovs   VS-30 01:32:24 +00:15:54
32nd 498 Aivars Bondars Jēkabpils VS-50 01:33:14 +00:16:44
33rd 657 Florence Weiss Suunto/SK Tērauds SS-20 01:33:53 +00:17:23
34th 633 Artūrs Šits Run With Anita/Rīga VS-30 01:33:56 +00:17:26
35th 632 Artis Šauriņš New Willage Workout VS-30 01:34:12 +00:17:42
36th 475 Austris Armans SIGULDAS TAKAS VS-30 01:34:30 +00:18:00
37th 481 Artems Babins OK Arona VS-20 01:34:56 +00:18:26
38th 942 Mārtiņš Niķis   VS-30 01:34:57 +00:18:27
39th 621 Jānis Sondors SK Ozolnieki VS-30 01:35:00 +00:18:30
40th 533 Mārtiņš Jansons Jaunmārupe skrien VS-30 01:35:07 +00:18:37
41st 559 Andris Leja Talsu pauguraines zaķi VS-50 01:35:16 +00:18:46
42nd 567 Guntars Mankus Saldus OK VS-50 01:35:23 +00:18:53
43rd 584 Aigars Ozolkāja PATRIA RACE-SPOTRLAND VS-30 01:35:41 +00:19:11
44th 493 Toms Biders BVR VS-20 01:35:55 +00:19:25
45th 948 Artūrs Pielēns-Pelēns   VS-30 01:36:09 +00:19:39
46th 524 Edgars Goba Salaspils Zīriņi VS-40 01:36:22 +00:19:52
47th 589 Kaspars Pētersons Šoferis VS-30 01:36:36 +00:20:06
48th 492 Reinis Bērziņš Virsotne/MARMOT VS-30 01:36:43 +00:20:13
49th 562 Žanis Lulle Riga VS-40 01:37:03 +00:20:33
50th 647 Lauris Veidemanis Rauna VS-30 01:37:12 +00:20:42
51st 521 Igors Geletko Marupe VS-40 01:37:58 +00:21:28
52nd 609 Mārtiņš Ruttulis Rīga VS-30 01:38:16 +00:21:46
53rd 598 Artis Pūcītis Ādaži VS-30 01:38:36 +00:22:06
54th 932 Gusts Fokerots   VS-40 01:39:05 +00:22:35
55th 619 Arnis Sluga Virsotne/MARMOT VS-40 01:40:13 +00:23:43
56th 649 Mārtiņš Vilemsons Senjori un senjoritas VS-40 01:40:36 +00:24:06
57th 592 Aleksandrs Platonenko Riga VS-30 01:40:45 +00:24:15
58th= 503 Aldis Bušs Sk Tērauds /Suunto VS-30 01:40:47 +00:24:17
58th= 627 Jurģis Stukuls KVIST VS-30 01:40:47 +00:24:17
60th 608 Līga Rusiņa Sutri SS-30 01:40:54 +00:24:24
61st 618 Jānis Sīmanis   VS-30 01:41:06 +00:24:36
62nd 497 Ēriks Bogdanovs PATRIA RACE SPORTLAND VS-30 01:41:34 +00:25:04
63rd 652 Zigmunds Vītiņš Cēsis VS-40 01:41:44 +00:25:14
64th 646 Renārs Vasiļjevs Jēkabpils/Daugavpils Runners VS-20 01:41:58 +00:25:28
65th 486 Elīna Barone Ogre SS-30 01:42:02 +00:25:32
66th 624 Andžejs Stepančuks Noskrien Cēsis VS-20 01:42:13 +00:25:43
67th 655 Jānis Vītols VSK Noskrien VS-50 01:42:25 +00:25:55
68th 495 Jānis Bleiers Saldus Boksa klubs VS-40 01:42:44 +00:26:14
69th 536 Daina Jurķe Inov-8 | Supervaroņi SS-30 01:42:46 +00:26:16
70th 506 Juris Čerņadjevs Ropažu nov. VS-50 01:42:58 +00:26:28
71st 544 Dainis Kozlovskis Carnikavas nafta VS-40 01:43:02 +00:26:32
72nd 527 Jānis Griķis Daugavpils Runners VS-30 01:43:07 +00:26:37
73rd 638 Iņigo Torre Bilbao VS-30 01:43:24 +00:26:54
74th 617 Signe Sirmā SUUNTO TEAM LATVIA SS-20 01:43:32 +00:27:02
75th 605 Druvis Ruciņš Mazsalaca VS-30 01:43:54 +00:27:24
76th 542 Atis Kļavis Jaunmārupe Skrien! VS-40 01:43:59 +00:27:29
77th 477 Edgars Augustiņš BVR neskrējēji, bet skrējēji VS-20 01:44:15 +00:27:45
78th= 480 Māris Ādamsons Limbaži SKRIEN VS-30 01:44:38 +00:28:08
78th= 625 Ainārs Straubergs Limbaži SKRIEN VS-30 01:44:38 +00:28:08
80th 510 Vasilijs Deņisovs Rīga VS-30 01:45:00 +00:28:30
81st= 941 Guntars Siliņš   VS-40 01:45:33 +00:29:03
81st= 615 Guntars Siliņš ''Krokus'' Krustpils novads VS-40 01:45:33 +00:29:03
83rd 588 Laura Pētersone Matisons Runner's Club SS-30 01:45:41 +00:29:11
84th 629 Iveta Suvorova Maratona kubs SS-40 01:46:21 +00:29:51
85th 552 Māra Kunrade Rīga SS-30 01:46:40 +00:30:10
86th 937 Jānis Kukks   VS-40 01:46:51 +00:30:21
87th 644 Aivis Vaļulis Daugavpils Runners VS-30 01:47:01 +00:30:31
88th 553 Uģis Kūliņš MINTPRINT VS-40 01:47:12 +00:30:42
89th 509 Māris Dazarts Kuldīga VS-30 01:47:18 +00:30:48
90th 501 Liene Brūvele Smiltene SS-30 01:47:28 +00:30:58
91st 595 Andris Pommers Sakaspils / Zīriņi VS-40 01:47:41 +00:31:11
92nd 604 Sanita Roze Salaspils SS-30 01:48:07 +00:31:37
93rd 541 Toms Kaufmanis Maratona Klubs VS-20 01:48:12 +00:31:42
94th 574 Dainis Muško Kartavkalnu buki VS-40 01:48:18 +00:31:48
95th 500 Oskars Briņķis Valle VS-20 01:48:29 +00:31:59
96th 563 Armands Lunts Rīga VS-50 01:48:41 +00:32:11
97th= 597 Santa Puriņa Supervaroņi Avengers SS-40 01:49:32 +00:33:02
97th= 610 Henrijs Rūsis Noskrien Cēsis VS-40 01:49:32 +00:33:02
99th 578 Līga Norkus Saldus Boksa Klubs SS-40 01:49:54 +00:33:24
100th 582 Arvīds Ozoliņš   VS-40 01:50:03 +00:33:33
101st 530 Gunārs Grundštoks VSK Noskrien VS-30 01:50:22 +00:33:52
102nd 568 Ints Marcinkevičs   VS-40 01:50:35 +00:34:05
103rd 522 Arvīds Germovs Mārupe VS-40 01:50:44 +00:34:14
104th 546 Dēvids Kristapsons ASK PATRIA VS-20 01:51:20 +00:34:50
105th 572 Vladimirs Misāns Ādaži VS-40 01:51:25 +00:34:55
106th 540 Līga Kaspare Ķekava SS-30 01:52:20 +00:35:50
107th 555 Kaspars Lapsa Noskrien Cēsis VS-40 01:52:57 +00:36:27
108th 549 Karīna Krūmiņliepa Rīga SS-30 01:53:01 +00:36:31
109th 603 Raitis Riekstiņš Jāņmuiža VS-30 01:53:35 +00:37:05
110th 478 Ģirts Auniņš Zemgales Ziņas VS-40 01:53:38 +00:37:08
111th 651 Līga Vībure Rīga SS-40 01:53:43 +00:37:13
112th 514 Gvido Dzenis Visma VS-20 01:53:52 +00:37:22
113th 585 Jānis Ozols Riga Runners VS-20 01:53:53 +00:37:23
114th 658 Guntars Zamarītis Pāvilosta VS-30 01:53:58 +00:37:28
115th 640 Edgars Treiguts Paskriesim VS-30 01:54:12 +00:37:42
116th 557 Jānis Leimants Madona VS-30 01:54:17 +00:37:47
117th 515 Kārlis Ertmanis Ādaži VS-40 01:54:37 +00:38:07
118th 654 Valdis Vītoliņš Postnos VS-30 01:55:03 +00:38:33
119th 168 Ainars Jansons Cesis VS-50 01:55:59 +00:39:29
120th 543 Edgars Koncevojs Tukums VS-30 01:56:07 +00:39:37
121st 564 Māris Lūsis Tukums VS-40 01:56:11 +00:39:41
122nd 532 Dainis Hohbergs Latvijas Finieris VS-40 01:56:20 +00:39:50
123rd 639 Vilis Trautmanis Māris atpūšas VS-30 01:56:29 +00:39:59
124th 613 Juris Semjonovs Zemgales Ziņas VS-40 01:56:42 +00:40:12
125th 950 Zelma Preciniece   SS-30 01:57:34 +00:41:04
126th 485 Andrejs Baltkājis Garkalne, Garkalnes novads VS-40 01:57:37 +00:41:07
127th 648 Ģirts Vēsma Zemgales Ziņas VS-50 01:57:52 +00:41:22
128th 662 Vitālijs Žuselis Daugavpils Runners VS-40 01:59:05 +00:42:35
129th 476 Silva Audere Priekuļi SS-30 01:59:48 +00:43:18
130th 623 Uldis Sprogis Kokneses Dome VS-30 01:59:56 +00:43:26
131st 573 Baiba Močāne Avanturisti / Salacgrīva SS-40 02:00:03 +00:43:33
132nd 606 Kaspars Rudmiezis Koknese VS-40 02:00:04 +00:43:34
133rd 507 Linda Danilāne Olainfarm SS-20 02:00:20 +00:43:50
134th 612 Ineta Saulīte Rīga SS-40 02:00:38 +00:44:08
135th 641 Mārcis Treimanis Cult of White Dionysos / Trx Cesis VS-40 02:01:03 +00:44:33
136th 636 Arvis Taurenis Paskriesim VS-20 02:02:24 +00:45:54
137th 502 Ingars Bumburs Lizums_BB Team VS-30 02:02:47 +00:46:17
138th 560 Vilnis Liepiņš Carnikavas nafta VS-50 02:03:02 +00:46:32
139th 631 Anžela Šapovalova Auseklis IK SS-40 02:03:39 +00:47:09
140th 525 Arnis Grasis Auseklis IK VS-50 02:03:40 +00:47:10
141st 593 Arnis Pokšāns Dunte VS-50 02:03:47 +00:47:17
142nd= 614 Elēna Silāja Limbaži SKRIEN SS-40 02:03:55 +00:47:25
142nd= 529 Oksana Groma Limbaži Skrien SS-40 02:03:55 +00:47:25
144th 488 Jānis Bārda Ikšķile VS-40 02:06:25 +00:49:55
145th 602 Dzintars Rendenieks ISK ŅIPRIE IKRI VS-30 02:07:51 +00:51:21
146th 482 Ina Balgalve Tukuma novads SS-40 02:08:23 +00:51:53
147th 594 Kristiana Pole Riga SS-20 02:08:28 +00:51:58
148th 571 Sabīne Metāla ISK Ņiprie ikri SS-30 02:08:43 +00:52:13
149th 526 Ieva Grauduma Riga SS-20 02:08:59 +00:52:29
150th 645 Žanna Vanaga Cēsis/NoskrienCēsis SS-40 02:09:10 +00:52:40
151st 576 Jurijs Nazarovs Daugavpils VS-30 02:09:33 +00:53:03
152nd 600 Mārtiņš Pūga Veselīga Slodzīte VS-30 02:09:55 +00:53:25
153rd 517 Mārtiņš Freibergs Scenic Trail Rock Goat VS-30 02:10:05 +00:53:35
154th 637 Zane Timma Atea Global Services / Rīga SS-30 02:10:13 +00:53:43
155th 496 Artūrs Blūmiņš Virsotne/MARMOT, Jaunolaine VS-30 02:10:17 +00:53:47
156th 537 Alise Kalniņa H.T.L SS-20 02:10:24 +00:53:54
157th 520 Anita Galašina Maratonā klubs SS-30 02:10:55 +00:54:25
158th 484 Mārtiņš Balodis Ādažu nov. VS-40 02:11:01 +00:54:31
159th= 519 Ieviņa Gaiziņa Jelgava SS-40 02:11:50 +00:55:20
159th= 910 Jānis Mājenieks   VS-30 02:11:50 +00:55:20
161st 551 Aiva Kukmilka   SS-40 02:13:02 +00:56:32
162nd 547 Gundars Kristapsons ASK PATRIA VS-40 02:13:31 +00:57:01
163rd 490 Aigars Bērziņš Tukums VS-30 02:14:34 +00:58:04
164th 535 Veronika Jermakova-odegova Rīga SS-20 02:15:28 +00:58:58
165th 483 Sandra Balode Ādažu nov. SS-40 02:15:35 +00:59:05
166th 626 Jānis Straukmanis Jaunjelgava VS-30 02:15:41 +00:59:11
167th 661 Ilze Zvīdriņa Lāčuki SS-30 02:16:02 +00:59:32
168th 489 Sergejs Bednostins Riga VS-50 02:16:18 +00:59:48
169th 499 Mārtiņš Brenčs Tukums VS-20 02:17:23 +01:00:53
170th 653 Jānis Vītoliņš Rīga VS-30 02:18:25 +01:01:55
171st 650 Einars Vilnis NoskrienCēsis/Cēsis VS-50 02:18:43 +01:02:13
172nd 550 Renāte Krūze Vālodzes SS-40 02:19:00 +01:02:30
173rd 622 Lelde Spriņģe Krimūnu pagasts SS-30 02:20:25 +01:03:55
174th 531 Inta Hansone Dobele SS-40 02:21:10 +01:04:40
175th 539 Kaspars Kalniņš 4 brāļi / Ogre VS-40 02:21:12 +01:04:42
176th= 575 Egle Nagle Ogre SS-30 02:22:24 +01:05:54
176th= 901 Zane Vilciņa Ogre SS-20 02:22:24 +01:05:54
178th 586 Matīss Palsāns Carnikavas nafta VS-40 02:24:27 +01:07:57
179th 591 Agnese Pildere Grieži SS-40 02:26:01 +01:09:31
180th 504 Gunita Butāne Zemgales Ziņas SS-40 02:29:22 +01:12:52
181st 620 Ilze Sniega Jelgava SS-30 02:30:08 +01:13:38
182nd 659 Inta Zīriuse Noskrien Cēsis SS-30 02:32:00 +01:15:30
183rd 931 Raimonda Kalniņa   SS-30 02:35:46 +01:19:16
184th 528 Laura Grīviņa S!K! Staburadze SS-30 02:45:47 +01:29:17
185th 548 Dainis Kronbergs TUKUMS VS-40 02:58:51 +01:42:21
  583 Mārtiņš Ozoliņš Fiziofit Cēsis VS-30 rtd  
  512 Elīna Drēziņa   SS-20 rtd  
  587 Artūrs Pauliņš SUUNTO TEAM LATVIA VS-30 rtd  

SUUNTO Tautas distance

Overall

10,25km 85m

Pos No. Name Club Class Time Behind
1st 217 Colin Kolbe MINTPRINT VT-20 00:35:43  
2nd 272 Kristaps Magone   VT-20 00:36:46 +00:01:03
3rd 240 Agris Krūmiņš SPB RUN / Brooks Vecpiebalga VT-30 00:36:56 +00:01:13
4th 398 Dāvis Šolmanis Nees for speed VT-20 00:37:32 +00:01:49
5th 35 Edgars Bertuks SUUNTO TEAM LATVIA VT-30 00:37:47 +00:02:04
6th 357 Andris Ronimoiss Inov-8 | Supervaroņi VT-30 00:37:49 +00:02:06
7th 270 Ainārs Lupiķis Kāpa OK VT-30 00:37:51 +00:02:08
8th 82 Denis Dovbiss Gaismas Maģija - Stividors LP VT-30 00:38:13 +00:02:30
9th 176 Jānis Jerofejevs Jēkabpils VT-30 00:38:15 +00:02:32
10th 15 Edgars Apinis Patria Sportland- Patria Race VT-30 00:38:25 +00:02:42
11th 306 Jānis Mūrnieks SK Tērauds/Suunto VT-30 00:38:48 +00:03:05
12th 12 Valdis Aņikejevs Suunto/SK Tērauds VT-30 00:39:34 +00:03:51
13th 61 Ainārs Brālītis Atea Global Services / Rīga VT-30 00:40:06 +00:04:23
14th 258 Voldemārs Lejnieks Albufeira VT-30 00:40:22 +00:04:39
15th 49 Raivis Blūms Juno Runners VT-30 00:40:35 +00:04:52
16th 339 Andris Ponomarenko Rivello VT-30 00:40:49 +00:05:06
17th 940 Janis Vītiņš   VT-40 00:41:04 +00:05:21
18th 143 Sandra Grosberga SUUNTO TEAM LATVIA ST-20 00:41:10 +00:05:27
19th 565 Sergejs Ļeta PATRIA RACE SPORTLAND VT-30 00:41:21 +00:05:38
20th 182 Andris Jubelis SUUNTO LATVIA VT-30 00:41:28 +00:05:45
21st 912 Andris Bergmanis   VT-30 00:41:42 +00:05:59
22nd 5 Dace Almane SK Tērauds /Suunto ST-30 00:42:04 +00:06:21
23rd 203 Anatolii Kazakov Maratona Klubs/Pskov VT-40 00:42:08 +00:06:25
24th 38 Juris Bērziņš Sporta klubs WENDI VT-30 00:42:10 +00:06:27
25th 20 Jeļena Ābele SUUNTO TEAM LATVIA ST-30 00:42:13 +00:06:30
26th 265 Guntars Logins Supervaroņi Justice League VT-20 00:42:34 +00:06:51
27th 116 Vaidas Garbačiūnas Kauno BMK VT-30 00:42:42 +00:06:59
28th 402 Anete Švilpe Suunto | Inov-8 | Supervaroņi ST-20 00:42:44 +00:07:01
29th 456 Janis Znotins Virsotne VT-30 00:42:59 +00:07:16
30th 424 Ivo Vancāns IPF Digital VT-20 00:43:01 +00:07:18
31st 433 Edijs Vilnis Supervaroņi, Jūrmala VT-40 00:43:20 +00:07:37
32nd 371 Jānis Sīpols Staicele VT-30 00:43:25 +00:07:42
33rd 183 Aleksandr Judkins Riga VT-30 00:43:29 +00:07:46
34th 54 Linda Boldāne Inov-8 | Supervaroņi ST-20 00:43:50 +00:08:07
35th 23 Jānis Ābols Maratona Klubs VT-40 00:44:02 +00:08:19
36th 287 Gatis Melgalvis Valmieras Velo Vienība VT-40 00:44:10 +00:08:27
37th 299 Ainārs Miņins Žīguri VT-40 00:44:39 +00:08:56
38th 447 Zigmunds Zauls Limbaži Skrien VT-40 00:44:40 +00:08:57
39th 939 Imants Kaldre   VT-30 00:44:49 +00:09:06
40th 394 Einārs Šillers Kvist/Ikšķile VT-40 00:44:53 +00:09:10
41st 426 Andrejs Vasiļjevs Daugavpils VT-30 00:45:16 +00:09:33
42nd 128 Aino Gošs Maratona klubs/Ventspils VT-40 00:45:18 +00:09:35
43rd 342 Toms Praulītis Vecpiebalga VT-30 00:45:24 +00:09:41
44th 393 Rimantas Šileikis VIP VT-30 00:45:36 +00:09:53
45th 457 Māris Znotiņš Jēkabpils VT-30 00:45:38 +00:09:55
46th 47 Davis Blankenbergs INGKA Investments VT-20 00:45:48 +00:10:05
47th 3 Ģirts Adlers Valmiera VT-20 00:46:05 +00:10:22
48th 56 Dagnis Boltrikovs Dodkepu.lv VT-30 00:46:14 +00:10:31
49th 451 Ivo Zemturis Juno Runners VT-40 00:46:21 +00:10:38
50th 79 Klāvs Damsons Salacgriva VT-30 00:46:28 +00:10:45
51st 194 Dāvis Kalniņš Kokneses Sporta Centrs VT-30 00:46:33 +00:10:50
52nd 236 Agate Kristapsone Siguldas Maratona klubs ST-20 00:46:34 +00:10:51
53rd 929 Ivars Oraševskis Latvija TraIle Raise VT-50 00:46:44 +00:11:01
54th 317 Edgars Olengovičs   VT-30 00:46:55 +00:11:12
55th 69 Māris Būmanis Limbažu novads VT-20 00:46:56 +00:11:13
56th 905 Dainis Bautris   VT-30 00:47:07 +00:11:24
57th 210 Beāte Anna Klepere Takši ST-20 00:47:21 +00:11:38
58th 420 Sabīne Valtere pulsometrs.lv ST-20 00:47:35 +00:11:52
59th 150 Raivis Heiselis Ropaži VT-40 00:47:40 +00:11:57
60th 66 Mareks Bulkovskis Jelgava VT-30 00:47:45 +00:12:02
61st 938 Egons Ansbergs   VT-30 00:47:50 +00:12:07
62nd 361 Elvis Rubīns   VT-20 00:47:55 +00:12:12
63rd 153 Rihards Hohbergs Latvijas Finieris VT-20 00:47:56 +00:12:13
64th 169 Artūrs Jansons Maratona Klubs VT-30 00:47:59 +00:12:16
65th 196 Agita Kaļva Ķegums ST-40 00:48:00 +00:12:17
66th 293 Andris Mežgailis LIMBAŽI SKRIEN VT-40 00:48:02 +00:12:19
67th= 32 Laura Berķe Pulsometrs.lv ST-20 00:48:04 +00:12:21
67th= 450 Dāvis Zelmenis Maratona klubs VT-20 00:48:04 +00:12:21
69th 244 Sanita Laicāne Suunto/SK Tērauds ST-40 00:48:21 +00:12:38
70th 14 Agnis Apinis Jelgava VT-20 00:48:25 +00:12:42
71st 396 Aivars Šķudītis Latvijas Finieris VT-30 00:48:28 +00:12:45
72nd 350 Andris Rāviņš Pļaviņas VT-20 00:49:13 +00:13:30
73rd 466 Artūrs Žmurovs Pļaviņas VT-20 00:49:17 +00:13:34
74th 345 Sergejs Protasovs Ādaži VT-20 00:49:18 +00:13:35
75th 332 Marta Luize Pētersone Matisons Runner's Club ST-Jun 00:49:20 +00:13:37
76th 104 Aivars Fogelis Riga VT-30 00:49:22 +00:13:39
77th 122 Edgars Glāznieks Koknese VT-20 00:49:26 +00:13:43
78th 19 Normunds Aumeisters Valka VT-40 00:49:31 +00:13:48
79th 9 Raivis Ančs Velorīts VT-40 00:49:35 +00:13:52
80th 437 Miķelis Vindavs Tipu Taps VT-30 00:49:39 +00:13:56
81st 909 Matīss Saulītis   VT-20 00:49:51 +00:14:08
82nd 430 Kaspars Verdens Virsotne/MARMOT VT-30 00:49:53 +00:14:10
83rd 933 Kristaps Maševskis   VT-30 00:50:01 +00:14:18
84th 440 Aivars Zaķis Maratona klubs/Rīga VT-50 00:50:02 +00:14:19
85th 108 Anna Freimane MINTPRINT ST-20 00:50:05 +00:14:22
86th 16 Ainārs Apsītis Mālpils novads VT-40 00:50:09 +00:14:26
87th 170 Haralds Jansons Carnikavas Nafta VT-50 00:50:10 +00:14:27
88th 110 Līna Gaile Virsotne/MARMOT,Sigulda ST-20 00:50:12 +00:14:29
89th 266 Gatis Lozbergs LIMBAŽI SKRIEN VT-40 00:50:13 +00:14:30
90th 84 Agris Dundurs MARATONAKLUBS VT-40 00:50:16 +00:14:33
91st 298 Artis Mincenbergs Noskrien Cēsis. VT-40 00:50:23 +00:14:40
92nd= 406 Gatis Tīds Rīga VT-40 00:50:25 +00:14:42
92nd= 423 Atis Vanags   VT-20 00:50:25 +00:14:42
92nd= 107 Olegs Fomins Rīga VT-20 00:50:25 +00:14:42
95th 88 Lita Dzelme Rīga ST-50 00:50:31 +00:14:48
96th 297 Mikus Milgrāvis Riga runners VT-20 00:50:35 +00:14:52
97th= 167 Ilze Jansone Rīga ST-50 00:50:36 +00:14:53
97th= 250 Kārlis Lauva   VT-30 00:50:36 +00:14:53
99th 100 Valdis Fiļovs PacPaSevi VT-40 00:50:42 +00:14:59
100th 33 Gatis Berķis Pulsometrs.lv VT-30 00:50:49 +00:15:06
101st 462 Oskars Zviedris Aizkraukle VT-30 00:50:52 +00:15:09
102nd 467 Santa Žukovska   ST-30 00:50:59 +00:15:16
103rd 920 Laura Koarovska   ST-20 00:51:00 +00:15:17
104th 207 Andis Kiļups Liepa-Priekulu novads VT-30 00:51:02 +00:15:19
105th 173 _Agnese Jaunmuktāne Ok Azimuts/Smiltene BJSS ST-20 00:51:03 +00:15:20
106th 376 Kristīne Slikšāne Jaunmārupe srien ST-40 00:51:04 +00:15:21
107th 330 Jānis Pārums ISK Ņiprie Ikri VT-30 00:51:05 +00:15:22
108th 386 Guntis Strautins Maratona klubs, Liepaja VT-20 00:51:08 +00:15:25
109th 322 Laura Ozola Ādažu BJSS ST-Jun 00:51:09 +00:15:26
110th 395 Gatis Šimanskis   VT-30 00:51:14 +00:15:31
111th 160 Kaspars Irbe Talsu pauguraines Zaķi VT-20 00:51:17 +00:15:34
112th 154 Pēteris Hokonens Radio TEV VT-40 00:51:21 +00:15:38
113th 222 Janis Kopmanis LSC VT-50 00:51:30 +00:15:47
114th 234 Haralds Krievs :) VT-40 00:51:32 +00:15:49
115th 205 Mārcis Kārkliņš Grāmatvedis VT-30 00:51:38 +00:15:55
116th 235 Dzintars Kriķis Bauska VT-40 00:51:48 +00:16:05
117th 934 Gļebs Karjaka   VT-20 00:51:51 +00:16:08
118th 67 Māris Bumbieris Latvijas Finieris VT-30 00:51:52 +00:16:09
119th 465 Artūrs Žeibe   VT-30 00:51:57 +00:16:14
120th= 200 Māris Katkovskis Sigulda VT-20 00:52:00 +00:16:17
120th= 925 Jēkabs Skolnieks   VT-20 00:52:00 +00:16:17
122nd= 96 Māris Ende AvanTūristi VT-30 00:52:01 +00:16:18
122nd= 94 Heinrihs Ende AvanTūristi VT-Jun 00:52:01 +00:16:18
124th= 313 Karīna Ņikuļina Valmiera ST-Jun 00:52:02 +00:16:19
124th= 261 Ieviņa Lieldiena Madona ST-50 00:52:02 +00:16:19
126th 300 Evelīna Misāne Ādažu BJSS ST-Jun 00:52:04 +00:16:21
127th 247 Gvido Lapsa   VT-50 00:52:07 +00:16:24
128th 952 Andrejs Golubčikovs Supervaroņi VT-30 00:52:15 +00:16:32
129th 174 Anda Jaunmuktāne Azimuts/BJSS ST-20 00:52:17 +00:16:34
130th 347 Ieva Pūce Rīga ST-40 00:52:22 +00:16:39
131st 225 Igors Kozlovs   VT-50 00:52:23 +00:16:40
132nd= 180 Gints Jēkabsons Burtnieki VT-20 00:52:30 +00:16:47
132nd= 121 Vladimirs Girs Rauna VT-20 00:52:30 +00:16:47
134th 248 Miks Latvis   VT-30 00:52:31 +00:16:48
135th 1 Evija Abiļeva Swedbank / Rīga ST-30 00:52:38 +00:16:55
136th= 64 Mareks Brokans Riga VT-40 00:52:47 +00:17:04
136th= 50 Māris Bobrovs Cēsis VT-40 00:52:47 +00:17:04
138th 407 Madara Tīģere - Bernharde Ogre ST-20 00:52:50 +00:17:07
139th 448 Lāsma Zebuliņa Rīga ST-40 00:52:52 +00:17:09
140th 381 Megija Stalberga VSK Burkānciems&Co ST-20 00:53:00 +00:17:17
141st 431 Kristīne Vilcāne Baldone ST-40 00:53:06 +00:17:23
142nd 454 Skaidrīte Ziediņa Jelgava ST-30 00:53:10 +00:17:27
143rd 24 Ieva Ārberga Noskrien Cēsis ST-30 00:53:12 +00:17:29
144th 48 Dace Blūma Juno Runners ST-30 00:53:17 +00:17:34
145th 417 Emīlija Upmale Jelgava ST-20 00:53:18 +00:17:35
146th 201 Signe Kaupuža Cēsis ST-30 00:53:19 +00:17:36
147th 135 Sandis Grigulis KVIST VT-20 00:53:26 +00:17:43
148th 146 Zane Gruberte   ST-40 00:53:33 +00:17:50
149th 436 Jānis Vindavs Tipu Taps VT-50 00:53:38 +00:17:55
150th 380 Antra Spundiņa VSK Noskrien ST-30 00:53:41 +00:17:58
151st 55 Baiba Bolgzda Rīga ST-50 00:53:42 +00:17:59
152nd 241 Edgars Krūmiņš Rīga VT-30 00:53:45 +00:18:02
153rd 231 Vairis Krauklis Privābūve VT-50 00:53:49 +00:18:06
154th 326 Rolands Paļuga Pļaviņas VT-20 00:53:54 +00:18:11
155th 242 Kristaps Ķemme   VT-20 00:53:55 +00:18:12
156th 46 Rudīte Bite Rīga ST-40 00:53:56 +00:18:13
157th 219 Lida Kolosova Daugavpils ST-30 00:53:59 +00:18:16
158th 389 Uldis Svilāns Koknese VT-40 00:54:01 +00:18:18
159th 202 Iveta Kazaine Smiltenē sporto ST-40 00:54:07 +00:18:24
160th 13 Sandis Apenītis Sigulda VT-30 00:54:16 +00:18:33
161st 70 Kristaps Ceriņš Priekuļi VT-30 00:54:21 +00:18:38
162nd 95 Laura Ende AvanTūristi ST-30 00:54:25 +00:18:42
163rd 52 Dairis Bodnieks Ogre VT-50 00:54:27 +00:18:44
164th 44 Sigita Birzniece Supervaroņi ST-20 00:54:31 +00:18:48
165th 129 Dāvis Gotlands Kuldīga VT-20 00:54:34 +00:18:51
166th 397 Jānis Šliseris Riga VT-30 00:54:39 +00:18:56
167th 252 Kristīne Lārmane Sigulda ST-30 00:54:42 +00:18:59
168th 214 Dāvis Knopkens BVR SALDUS VT-20 00:54:43 +00:19:00
169th 158 Lauma Ildena   ST-20 00:54:44 +00:19:01
170th 28 Jurģis Balodis Mārupe VT-30 00:54:59 +00:19:16
171st 385 Dzintars Strads nothing.lv VT-50 00:55:00 +00:19:17
172nd 425 Evelīna Vasiļjeva Jēkabpils/Daugavpils Runners ST-20 00:55:03 +00:19:20
173rd 375 Edgars Skuja   VT-30 00:55:06 +00:19:23
174th 314 Uldis Ņikuļins Valmiera VT-30 00:55:11 +00:19:28
175th 253 Romans Lebedevs Rėzekne VT-40 00:55:15 +00:19:32
176th 305 Ints Mūrnieks Lielvārde VT-50 00:55:17 +00:19:34
177th 269 Linards Lukss   VT-20 00:55:21 +00:19:38
178th 76 Lauma Čerņevska VSK Noskrien Vāveres ST-30 00:55:22 +00:19:39
179th 359 Kristaps Rozenvalds Zaļās Vārnas/ Valmiera VT-30 00:55:23 +00:19:40
180th 432 Andris Vilcāns Baldone VT-40 00:55:25 +00:19:42
181st= 118 Rigonda Germova Mārupe ST-40 00:55:35 +00:19:52
181st= 114 Andis Gailītis Cēsis VT-30 00:55:35 +00:19:52
183rd= 6 Rinalds Aļeksjonoks   VT-30 00:55:36 +00:19:53
183rd= 356 Jana Romanovska Zemgales Ziņas ST-30 00:55:36 +00:19:53
185th 413 Alvis Tribockis KORTE Team / Ogre VT-40 00:55:39 +00:19:56
186th 283 Edgars Meijers Valka VT-30 00:55:41 +00:19:58
187th 42 Stanislav Biktimirov Riga VT-50 00:55:42 +00:19:59
188th 119 Līva Gertnere Sportiskie B31 ST-20 00:55:51 +00:20:08
189th 199 Laura Kapteine Jaunmārupe ST-20 00:55:52 +00:20:09
190th 26 Lauris Balgalvis Tukuma novads VT-40 00:55:54 +00:20:11
191st 68 Ēvalds Butāns   VT-40 00:55:55 +00:20:12
192nd 251 Elīna Lazdiņa Sigulda ST-30 00:55:56 +00:20:13
193rd 103 Andrejs Fjodorovs Jurmala VT-30 00:56:02 +00:20:19
194th 211 Rita Kļaviņa SK Magnen ST-40 00:56:03 +00:20:20
195th 263 Lana Lindermane   ST-40 00:56:06 +00:20:23
196th 179 Džuljeta Jēkabsone Burtnieki ST-20 00:56:10 +00:20:27
197th 328 Ritvars Paraģis Rīga VT-30 00:56:11 +00:20:28
198th 215 Brigita Kokankaitė Kauno BMK ST-20 00:56:13 +00:20:30
199th 186 Inna Juršēviča Noskrien Cēsis ST-40 00:56:21 +00:20:38
200th 159 Ģirts Indrijaitis KORTE Team / Ogre VT-40 00:56:28 +00:20:45
201st 157 Lauris Igaunis Wunder Latvia, Lielvārde VT-20 00:56:29 +00:20:46
202nd 523 Elīna Gertnere AvanTūristi ST-20 00:56:30 +00:20:47
203rd 255 Ligita Leitlande Zemgales Ziņas ST-50 00:56:36 +00:20:53
204th 429 Varis Veipāns Priekuļi VT-50 00:56:41 +00:20:58
205th 570 Juris Medvids   VT-30 00:56:43 +00:21:00
206th 391 Kaspars Šabāns SK Katrīna Kuldīga VT-40 00:56:49 +00:21:06
207th 907 Toms Kroičs   VT-20 00:56:51 +00:21:08
208th 435 Ivo Viļumovs EVELO TEAM VT-30 00:56:55 +00:21:12
209th 295 Juris Mikulens EVELO TEAM VT-40 00:56:56 +00:21:13
210th= 282 Agne Matušonoka Koknese ST-20 00:57:06 +00:21:23
210th= 185 Inga Jurčinska Smiltene ST-20 00:57:06 +00:21:23
212th= 144 Edgars Groza VSK Noskrien VT-30 00:57:10 +00:21:27
212th= 31 Kristīne Berķe Pulsometrs.lv ST-20 00:57:10 +00:21:27
214th 280 Juris Matkevics Uno Group VT-40 00:57:11 +00:21:28
215th 443 Endijs Zariņš Zemgales Ziņas VT-30 00:57:13 +00:21:30
216th 441 Dāvids Zalāns www.davidszalans.lv VT-30 00:57:17 +00:21:34
217th 98 Maruta Erina Virsotne/MARMOt ST-20 00:57:24 +00:21:41
218th 276 Andris Marherts   VT-30 00:57:26 +00:21:43
219th 924 Jānis Skolnieks   VT-40 00:57:31 +00:21:48
220th 181 Natālija Joničenko Talsu pauguraines Zaķi ST-50 00:57:34 +00:21:51
221st 271 Andris Mačevskis Jelgava VT-40 00:57:39 +00:21:56
222nd 106 Olena Fomenko Pobigli ST-30 00:57:41 +00:21:58
223rd 166 Pavels Janovics Riga VT-30 00:57:50 +00:22:07
224th= 145 Marta Raina Groziņa Ogre ST-20 00:58:03 +00:22:20
224th= 115 Gatis Gaņģītis eBIOpower VT-30 00:58:03 +00:22:20
226th 190 Jānis Kaktiņš Korte.lv VT-40 00:58:16 +00:22:33
227th 362 Ieva Rukšāne   ST-20 00:58:19 +00:22:36
228th 198 Sandris Kaparkalējs Madonas novads VT-40 00:58:23 +00:22:40
229th 220 Dārta Konošonoka Limbaži SKRIEN ST-30 00:58:29 +00:22:46
230th 132 Oskars Grāvītis AvanTūristi Salacgrīva VT-30 00:58:30 +00:22:47
231st 943 Kārlis Krīpens   VT-30 00:58:31 +00:22:48
232nd 223 Marks Kornets Cēsis VT-Jun 00:58:37 +00:22:54
233rd 193 Artis Kalniņš Cēsis VT-30 00:58:45 +00:23:02
234th 452 Jānis Zemturis   VT-50 00:58:48 +00:23:05
235th 75 Nauris Cīrulis   VT-30 00:58:56 +00:23:13
236th 187 Igors Juršēvičs Noskrien Cēsis VT-50 00:59:05 +00:23:22
237th 120 Arvīds Gertners Salacgrīva / AvanTūristi VT-20 00:59:12 +00:23:29
238th 290 Kaspars Meļķis Salacgriva VT-40 00:59:18 +00:23:35
239th 366 Mikus Saulītis Ādaži VT-30 00:59:21 +00:23:38
240th 318 Ernests Olengovičs Sporta klubs WENDI VT-Jun 00:59:22 +00:23:39
241st 284 Arnis Meinarts KVIST VT-50 00:59:25 +00:23:42
242nd 41 Edgars Bikse Latvijas Finieris/Gaigalava VT-20 00:59:26 +00:23:43
243rd 140 Juris Grodnis KROKUS VT-50 00:59:28 +00:23:45
244th= 388 Ieva Sulutaura Rīga ST-30 00:59:30 +00:23:47
244th= 921 Līga Beinaroviča   ST-30 00:59:30 +00:23:47
246th 87 Aivars Dzalbs LATVIA TRAILRACE | SCOTT RUNNING VT-50 00:59:31 +00:23:48
247th 463 Inese Zvirgzdiņa KOKNESE LVM ST-50 00:59:38 +00:23:55
248th= 914 Aija Rogāle Krokus ST-50 00:59:40 +00:23:57
248th= 372 Dace Skrastiņa Stende ST-40 00:59:40 +00:23:57
250th 946 Raivis Liepa   VT-30 00:59:52 +00:24:09
251st 83 Alvis Drozds Cesis VT-20 00:59:57 +00:24:14
252nd 264 Ieva Livčāne Stopiņu novads ST-40 01:00:00 +00:24:17
253rd= 117 Federico Gatti Ādažu nov. VT-30 01:00:02 +00:24:19
253rd= 281 Zane Matuļone Sporta centrs Jugla ST-20 01:00:02 +00:24:19
253rd= 278 Ivars Martinovs Sporta centrs Jugla VT-20 01:00:02 +00:24:19
256th 325 Edijs Paeglis Riga VT-40 01:00:05 +00:24:22
257th 60 Matīss Bravlanskis Latvijas Finieris VT-30 01:00:07 +00:24:24
258th 416 Inese Upīte-Apine Jelgava ST-20 01:00:14 +00:24:31
259th 191 Daiga Kalniņa-vīndedzkalna VSK NOSKRIEN DIVPLĀKŠŅI ST-40 01:00:22 +00:24:39
260th 74 Kristaps Cīpols   VT-30 01:00:28 +00:24:45
261st 175 Līga Jākobsone   ST-30 01:00:34 +00:24:51
262nd 90 Miks Eglītis Rīga VT-30 01:00:36 +00:24:53
263rd 21 Ilze Ābelniece Postnos ST-30 01:00:46 +00:25:03
264th 378 Kristīne Sniedze Dodkepu.lv ST-30 01:01:00 +00:25:17
265th 102 Vita Fjodorova Jūrmala ST-30 01:01:02 +00:25:19
266th 105 Kajs Fogelis Arkādija VT-20 01:01:04 +00:25:21
267th 327 Aleksandrs Paņihidkins Sporta skola VT-20 01:01:05 +00:25:22
268th 434 Normunds Vilūns senjori un senjoritas VT-50 01:01:07 +00:25:24
269th 162 Vladimirs Isajevs Rīga VT-40 01:01:20 +00:25:37
270th 36 Evita Bērziņa   ST-40 01:01:24 +00:25:41
271st 29 Mārtiņš Bankovskis   VT-30 01:01:31 +00:25:48
272nd 288 Aiva Mellēna Amatas novads ST-30 01:01:38 +00:25:55
273rd= 335 JautrĪte PluŠa Rīga ST-30 01:01:39 +00:25:56
273rd= 336 Ivo Plušs Rīga VT-Jun 01:01:39 +00:25:56
275th 197 Hugo Henrijs Kaminskis AIZKRAUKLE VT-20 01:01:42 +00:25:59
276th= 92 Sarmīte Eizāne Smuka māja/Koknese ST-40 01:01:50 +00:26:07
276th= 93 Edgars Eizāns Smuka māja/Koknese VT-40 01:01:50 +00:26:07
278th 334 Gatis Plots Sigulda VT-30 01:01:51 +00:26:08
279th 73 Andris Ciršs Limbaži VT-40 01:01:54 +00:26:11
280th 337 Klinta Pole Rīga ST-30 01:01:55 +00:26:12
281st 461 Nellija Zvejniece Salacgrīvas novads ST-20 01:01:56 +00:26:13
282nd 346 Sanda Putniņa   ST-20 01:02:00 +00:26:17
283rd 257 Kristīne Krista Lejniece Zemgales Ziņas ST-20 01:02:04 +00:26:21
284th 379 Jevgenijs Sološičs Riga VT-30 01:02:06 +00:26:23
285th 45 Raivis Bite Koknese LVM VT-40 01:02:09 +00:26:26
286th 171 Jevgenija Jasāne Rīga ST-30 01:02:13 +00:26:30
287th= 177 Sarmīte Ježaka Valka ST-30 01:02:15 +00:26:32
287th= 307 Pēteris Mūrnieks Lielvārde VT-20 01:02:15 +00:26:32
289th 172 Ieva Jaudzeme Turaida ST-40 01:02:20 +00:26:37
290th 373 Vineta Skrastiņa Noskrien Cēsis ST-50 01:02:21 +00:26:38
291st 908 Jānis Bogdānovs   VT-50 01:02:23 +00:26:40
292nd 131 Kristīne Grava   ST-30 01:02:26 +00:26:43
293rd 130 Anete Grandāne Patria Race - Sportland #2 ST-20 01:02:31 +00:26:48
294th 30 Ilvars Bergmanis Tukums VT-30 01:02:32 +00:26:49
295th 364 Baiba Salna   ST-40 01:02:35 +00:26:52
296th= 455 Jānis Ziediņš Maratona klubs/ Aizkraukle VT-50 01:02:37 +00:26:54
296th= 422 Inga Vaļska TRX Cēsis skrien ST-40 01:02:37 +00:26:54
298th 917 Mihails Butylovs   VT-30 01:02:38 +00:26:55
299th 331 Sanita Petkūne Kokneses LVM ST-40 01:02:39 +00:26:56
300th 353 Mārtiņš Rēvalds   VT-40 01:02:43 +00:27:00
301st 139 Lelde Grīnvalde Rīga ST-30 01:02:44 +00:27:01
302nd 275 Lāsma Malta Viļāni ST-50 01:02:47 +00:27:04
303rd 109 Juris Gaidelis Maratona klubs / Noskrien Cēsis VT-50 01:02:53 +00:27:10
304th 453 Inga Ziediņa Maratona klubs/ Aizkraukle ST-40 01:02:56 +00:27:13
305th 408 Aija Tīlena TRX Cēsis ST-50 01:03:14 +00:27:31
306th 246 Ginta Lapinska Rīga ST-20 01:03:17 +00:27:34
307th 65 Inga Bukovska   ST-30 01:03:22 +00:27:39
308th 390 Lauma Svilpe   ST-20 01:03:24 +00:27:41
309th 126 Anna Goša Maratona klubs/Ventspils ST-Jun 01:03:26 +00:27:43
310th 311 Renāts Nikitins Rīgas satiksme VT-30 01:03:28 +00:27:45
311th 101 Alīna Fisenkova AVIA/Lacerta Running Team ST-30 01:03:32 +00:27:49
312th 902 Inese Miteniece Rīga ST-30 01:03:47 +00:28:04
313th 254 Liene Legzdiņa Limbaži ST-30 01:03:52 +00:28:09
314th= 458 Dina Zūdiņa Tukums ST-40 01:04:02 +00:28:19
314th= 39 Lienīte Biezbārde Talsi ST-40 01:04:02 +00:28:19
316th 409 Viesturs Tohvs Engure VT-50 01:04:03 +00:28:20
317th 285 Oksana Meistere Mšlpils ST-40 01:04:04 +00:28:21
318th 951 Didzis Bērziņš   VT-30 01:04:20 +00:28:37
319th 405 Ļuba Tihomirova Tipu Taps ST-30 01:04:22 +00:28:39
320th 10 John Aage Andersen Atea Global Services / Jelgava VT-50 01:04:23 +00:28:40
321st 127 Ilze Goša Maratona klubs/Ventspils ST-40 01:04:34 +00:28:51
322nd= 112 Juris Gailis Rīga VT-40 01:04:36 +00:28:53
322nd= 113 Ritvars Gailis Rīga VT-Jun 01:04:36 +00:28:53
324th 354 Miķelis Kristofs Riba Zaļo Vārnu aizsardzība VT-20 01:04:39 +00:28:56
325th 913 Nils Oknnovs   VT-20 01:04:40 +00:28:57
326th= 86 Miks Dūcis   VT-30 01:04:46 +00:29:03
326th= 212 Valdis Kļaviņš SK Magnen VT-50 01:04:46 +00:29:03
328th 329 Evita Pauriņa Ikšķiles novads ST-40 01:04:51 +00:29:08
329th 286 Inese Meldere Smiltene/Smiltenē sporto ST-40 01:04:55 +00:29:12
330th 777 Inese Vectirāne Cēsis ST-50 01:04:56 +00:29:13
331st 303 Lauma Muceniece Ķekava ST-30 01:04:59 +00:29:16
332nd= 161 Līga Irbe Talsu pauguraines Zaķi ST-40 01:05:00 +00:29:17
332nd= 149 Dace Hartmane Talsu pauguraines zaķi ST-40 01:05:00 +00:29:17
334th 273 Jēkabs Majors Saulkrasti VT-20 01:05:05 +00:29:22
335th 291 Ainars Metums Smiltene VT-40 01:05:09 +00:29:26
336th 78 Darya Damroze Suunto Team Latvia ST-30 01:05:17 +00:29:34
337th 34 Kristiāns Bernhards Ogre VT-30 01:05:18 +00:29:35
338th= 292 Baiba Mežgaile Limbaži SKRIEN ST-40 01:05:23 +00:29:40
338th= 319 Jānis Osītis Limbaži SKRIEN VT-20 01:05:23 +00:29:40
338th= 444 Kitija Zaula Limbaži skrien ST-20 01:05:23 +00:29:40
338th= 27 Sonora Balode Pļaviņas ST-20 01:05:23 +00:29:40
342nd 445 Niks Zauls Limbaži VT-20 01:05:24 +00:29:41
343rd 22 Tatjana Āboliņa Maratona klubs ST-40 01:05:28 +00:29:45
344th 315 Kitija Odriņa Kandava ST-40 01:05:31 +00:29:48
345th 320 Annija Ošāne Sigulda ST-Jun 01:05:34 +00:29:51
346th 239 Ilze Kronberga Tukums ST-40 01:05:36 +00:29:53
347th 355 Agnese Riekstiņa Jāņmuiža ST-30 01:05:41 +00:29:58
348th 18 Ivita Aumeistere Valka ST-40 01:05:43 +00:30:00
349th 17 Valerijs Arbuzovs Cesis VT-40 01:05:46 +00:30:03
350th 80 Anda Daubure Carnikavas ST-40 01:05:47 +00:30:04
351st= 238 Didzis Krīgers Valmiera VT-50 01:05:48 +00:30:05
351st= 71 Amanda Ciguze   ST-20 01:05:48 +00:30:05
353rd 138 Viktors Griņevičs ABC Software VT-40 01:05:49 +00:30:06
354th 156 Daiga Igaune   ST-30 01:06:00 +00:30:17
355th 233 Mārtiņš Krembergs Jēkabpils VT-Jun 01:06:11 +00:30:28
356th 309 Gunta Neija Pēdējās vietas pavēlnieki ST-30 01:06:17 +00:30:34
357th= 51 Helēna Bodniece Marupe ST-20 01:06:24 +00:30:41
357th= 216 Sanita Kokarēviča Noskrien Cēsis ST-40 01:06:24 +00:30:41
359th= 37 Santa Bērziņa Cēsis ST-30 01:06:25 +00:30:42
359th= 410 Edžus Tomsons   VT-30 01:06:25 +00:30:42
361st 369 Daina Silgale   ST-50 01:06:42 +00:30:59
362nd 310 Annika Nelsone Rīga ST-30 01:06:43 +00:31:00
363rd 229 Ilva Krauja Rīga ST-30 01:06:45 +00:31:02
364th 178 Auce Ježeka Valka ST-20 01:06:53 +00:31:10
365th 304 Liene Mudrova Auce ST-30 01:07:02 +00:31:19
366th 360 Anete Dārta Rožkalne   ST-20 01:07:07 +00:31:24
367th 470 Kristina Žusele Daugavpils Runners ST-40 01:07:19 +00:31:36
368th 404 Evija Taurene Noskrien Cēsis ST-20 01:07:24 +00:31:41
369th 438 Inga Vīksna Smiltene/ Smiltenē sporto ST-30 01:07:30 +00:31:47
370th 428 Vita Vecvanaga Rīga ST-40 01:07:39 +00:31:56
371st 256 Pēteris Leja   VT-50 01:07:40 +00:31:57
372nd 634 Madars Šķipars Rīga VT-30 01:07:42 +00:31:59
373rd 2 Intars Abražuns Rīga VT-40 01:07:43 +00:32:00
374th 449 Maija Zeilāne Koknese/Vecbebri! ST-30 01:07:47 +00:32:04
375th 8 Andris Ancāns Latvijas Finieris VT-40 01:07:50 +00:32:07
376th 296 Lauris Miķelsons Koknese VT-40 01:07:54 +00:32:11
377th 904 Aigars Soms   VT-30 01:07:56 +00:32:13
378th 301 Ira Misāne Ādaži ST-40 01:07:58 +00:32:15
379th 915 Jānis Ošiņš   VT-20 01:08:01 +00:32:18
380th 267 Džesika Lubāne Rīga ST-20 01:08:02 +00:32:19
381st 142 Kristine Groma Riga ST-20 01:08:06 +00:32:23
382nd 137 Amanda Griķe Daugavpils Runners ST-20 01:08:10 +00:32:27
383rd 401 Rolands Šusts Jūrmala VT-30 01:08:16 +00:32:33
384th 57 Krista Bome Zemgales Ziņas ST-20 01:08:28 +00:32:45
385th 561 Lauris Lizbovskis Tv3/Rīga VT-40 01:08:37 +00:32:54
386th 411 Olafs Tomsons   VT-Jun 01:08:54 +00:33:11
387th 91 Renāte Eizāne Smuka māja/Koknese ST-20 01:08:57 +00:33:14
388th 99 Valērija Fedotova   ST-30 01:09:11 +00:33:28
389th 147 Egija Gulbinska Ķekavas novads ST-30 01:09:12 +00:33:29
390th 195 Kārlis Kalniņš-vīndedzkalns VSK NOSKRIEN DIVPĀKŠŅI VT-50 01:09:13 +00:33:30
391st 97 Silvestrs Endelis   VT-20 01:09:20 +00:33:37
392nd 11 Līva Andersone Liepāja ST-30 01:09:28 +00:33:45
393rd 439 Anna Marija Zaķe Maratona klubs/Rīga ST-Jun 01:09:30 +00:33:47
394th 412 Dana Trautmane Māris atpūšas ST-30 01:09:36 +00:33:53
395th 427 Linda Vāgnere   ST-30 01:09:41 +00:33:58
396th 365 Anastasija Samete Riga ST-30 01:09:44 +00:34:01
397th 935 Ilga Sokolova   ST-30 01:09:46 +00:34:03
398th 911 Gita Briņķe   ST-50 01:09:52 +00:34:09
399th 72 Santa Cine Rīga ST-30 01:09:58 +00:34:15
400th 209 Una Kivleniece Jēkabpils ST-20 01:10:03 +00:34:20
401st 442 Ilona Zariņa Swedbank ST-30 01:10:09 +00:34:26
402nd 321 Inese Ozola Swedbank ST-30 01:10:10 +00:34:27
403rd 123 Ģirts Gnedlers Vecpiebalgas novads VT-30 01:10:18 +00:34:35
404th= 459 Olivers Zvaigzne Cēsis VT-Jun 01:10:30 +00:34:47
404th= 141 Gundega Groma Valmiera ST-40 01:10:30 +00:34:47
406th= 471 Violeta Žusele Daugavpils Runners ST-20 01:10:31 +00:34:48
406th= 274 Raimonds Mališevs Āgenskalns VT-30 01:10:31 +00:34:48
406th= 218 Agita Koloda Talsi ST-40 01:10:31 +00:34:48
409th 111 Solvita Gaile Rīga ST-40 01:10:47 +00:35:04
410th 468 Elza Žumbure Legs Miserables ST-20 01:10:53 +00:35:10
411th 415 Diāna Ulase SK ST-40 01:10:56 +00:35:13
412th 63 Santa Briede Sigulda ST-40 01:11:00 +00:35:17
413th 308 Ainārs Naglis   VT-50 01:11:32 +00:35:49
414th= 136 Alise Griķe Daugavpils Runners ST-30 01:11:34 +00:35:51
414th= 249 Māris Laukazīle Aizkraukle VT-30 01:11:34 +00:35:51
416th 165 Daniela Janava Noskrien Cēsis ST-Jun 01:11:37 +00:35:54
417th 245 Silva Lakša Sērene ST-30 01:11:41 +00:35:58
418th 464 Jeļena Ždaņenko Rīga ST-30 01:12:04 +00:36:21
419th 421 Māris Valtiņš Rīga VT-50 01:12:21 +00:36:38
420th 224 Inguna Korņējeva Daba mūs sauc / Burtnieku novads ST-50 01:12:24 +00:36:41
421st 124 Kristīne Goldmane Ķekava ST-40 01:13:07 +00:37:24
422nd 259 Artūrs Levins VSK Noskrien VT-30 01:13:40 +00:37:57
423rd 399 Kaspars Štrauhmanis Sigulda VT-40 01:14:05 +00:38:22
424th 189 Sandra Kadiķe Sigulda ST-50 01:14:11 +00:38:28
425th 43 Jānis Birģelis Jūrmala VT-50 01:14:14 +00:38:31
426th 206 Karlīna Kienkas Riga ST-20 01:14:42 +00:38:59
427th 7 Nadežda Ancāne Latvijas Finieris ST-40 01:14:47 +00:39:04
428th 226 Vineta Krafta Rīga ST-40 01:15:09 +00:39:26
429th 279 Sergejs Maslobojevs NRC Rīga VT-30 01:15:19 +00:39:36
430th 343 Inga Priede ķekava ST-40 01:15:34 +00:39:51
431st 460 Sigita Zvaigzne Cēsis ST-30 01:15:49 +00:40:06
432nd 947 Zane Ieviņa   ST-30 01:15:56 +00:40:13
433rd 232 Līga Kremberga - Dunovska Jēkabpils ST-30 01:16:28 +00:40:45
434th 53 Ginta Bogdanova Priekuļi ST-20 01:16:36 +00:40:53
435th 358 Laura Rozenberga Jēkabpils ST-40 01:16:37 +00:40:54
436th 237 Evita Kristapsone Rīga ST-40 01:16:39 +00:40:56
437th= 340 Kaspars Porietis   VT-40 01:17:00 +00:41:17
437th= 134 Inese Grigale Ādaži ST-40 01:17:00 +00:41:17
439th 152 Adrians Hildebrants Bauska VT-20 01:17:28 +00:41:45
440th 148 Anita Gušča Rīga ST-20 01:17:42 +00:41:59
441st 151 Monta Hildebrante paiet malā, Monta lido! ST-20 01:18:09 +00:42:26
442nd 922 Sandra Bobrova   ST-50 01:18:52 +00:43:09
443rd 324 Andis Ozoliņš Nūjo priekam VT-50 01:19:24 +00:43:41
444th 164 Vitālijs Jakovļevs www.endo.lv VT-30 01:20:27 +00:44:44
445th 230 Aija Kraukle smiltenes ST-30 01:21:18 +00:45:35
446th 312 Džeina Ņērbule Jėkabpils ST-30 01:21:48 +00:46:05
447th 368 Ričards Sēja ISK Ņiprie Ikri VT-20 01:24:20 +00:48:37
448th 367 Jekaterina Seraja Riga ST-30 01:28:27 +00:52:44
449th 446 Normunds Zauls Limbaži Skrien VT-50 01:31:24 +00:55:41