Results for Noskrien Ziemu 2019 5.posms - Jaunolaine - 10-mar-2019 - Provisional

Class Results

PS-1

Overall

9,4km 10m

Pos No. Name Club Time Behind
1st 538 Dana Bērziņa SIA KVIST 01:12:18  
2nd 544 Linda Danilāne   01:13:02 +00:00:44
3rd 613 Ieva Ustupa Plēsējas 01:13:33 +00:01:15
4th 558 Dace Kapture   01:13:38 +00:01:20
5th 535 Madara Balanas Virsotne/MARMOT 01:14:32 +00:02:14
6th 570 Kristine Kuka LĒDMANE 01:14:39 +00:02:21
7th 596 Everita Romule Plēsējas 01:16:58 +00:04:40
8th= 601 Ilona Semjonova Lacerta Running Team 01:17:44 +00:05:26
8th= 598 Arta Rozenberga   01:17:44 +00:05:26
10th 599 Dace Rubene   01:18:33 +00:06:15
11th 537 Daiga Bērziņa SIA KVIST 01:18:44 +00:06:26
12th 563 Inguna Korņējeva Pēdu nav 01:18:54 +00:06:36
13th= 576 Sandra Lazdiņa-Gudeļonoka   01:20:55 +00:08:37
13th= 1051 Janīna Lisovska   01:20:55 +00:08:37
15th 1064 Iveta Rutkovska   01:21:14 +00:08:56
16th 526 Karīna Aksenoka   01:22:33 +00:10:15
17th 548 Jolanta Djubina Būs Labi 01:22:38 +00:10:20
18th 619 Ilona Vindava tipu taps 01:22:52 +00:10:34
19th 528 Anita Andžāne SIA KVIST 01:23:55 +00:11:37
20th 593 Iveta Rauska   01:24:49 +00:12:31
21st 539 Baiba Bojane   01:24:59 +00:12:41
22nd 609 Elīna Šķipare   01:25:29 +00:13:11
23rd 533 Danute Ābelīte   01:25:38 +00:13:20
24th 597 Zane Rone Piejūras nūjotāju klubs 01:25:52 +00:13:34
25th 620 Zaiga Zabarovska Piejūras nūjotāju klubs 01:25:54 +00:13:36
26th 587 Sandra Okrašinska Kājputni 01:25:55 +00:13:37
27th 616 Linda Vāgnere   01:26:35 +00:14:17
28th 1063 Simona Rutkovska   01:27:02 +00:14:44
29th= 532 Anete Auziņa   01:27:30 +00:15:12
29th= 530 Gita Arāja KĀJPUTNI 01:27:30 +00:15:12
31st 612 Olga Tutiņina   01:27:31 +00:15:13
32nd= 574 Aiga Lazda   01:27:37 +00:15:19
32nd= 550 Diāna Elste   01:27:37 +00:15:19
34th 610 Ilze Šteinburga Plēsējas 01:27:53 +00:15:35
35th 623 Līga Zvīdriņa Lāčuki 01:28:05 +00:15:47
36th 545 Solvita Depša   01:28:06 +00:15:48
37th 559 Juliana Karelova   01:29:25 +00:17:07
38th 540 Zane Bondare Piejūras nūjotāju klubs 01:29:37 +00:17:19
39th 573 Līga Laganovska LĒDMANE 01:30:04 +00:17:46
40th 572 Liene Lacberga   01:31:00 +00:18:42
41st 571 Iveta Lacberga   01:31:55 +00:19:37
42nd 541 Astra Breikša Nūjo priekam 01:33:03 +00:20:45
43rd= 582 Gita Mečaja Piejūras nūjotāju klubs 01:33:10 +00:20:52
43rd= 568 Silvija Kripēna Piejūras nūjotāju klubs 01:33:10 +00:20:52
45th 556 Evija Homko   01:34:10 +00:21:52
46th 603 Ģertrūde Silauniece   01:34:38 +00:22:20
47th= 549 Eva Dombrovsa   01:35:00 +00:22:42
47th= 531 Gunta Asme   01:35:00 +00:22:42
49th 600 Viktorija Saldava-Reice Lapsas 01:35:32 +00:23:14
50th 579 Ieva Lingarte KAJPUTNI 01:35:52 +00:23:34
51st 590 Liene Pastuhova KAJPUTNI 01:35:53 +00:23:35
52nd 561 Ilze Kezika Lapsas 01:35:54 +00:23:36
53rd 536 Anita Barbane Nūjo priekam 01:36:57 +00:24:39
54th 607 Irena Šibeika Nūjo priekam 01:36:58 +00:24:40
55th 584 Sandra Missa Kājputni 01:37:24 +00:25:06
56th 615 Madara Vanaga Vanagi 01:38:14 +00:25:56
57th 543 Rita Bukovska   01:43:53 +00:31:35
58th 606 Līga Šāvēja   01:43:55 +00:31:37
59th= 560 Liene Kauķe Lāčuki 01:44:18 +00:32:00
59th= 622 Iveta Zvīdriņa Lāčuki 01:44:18 +00:32:00
61st 614 Dace Vanaga Vanagi 01:45:51 +00:33:33
62nd 595 Rita Rāviņa   01:48:42 +00:36:24
63rd 1056 Esmeralda Freiberga   01:48:48 +00:36:30
64th= 611 Beate Tumaševska Ind 01:48:49 +00:36:31
64th= 1055 Sindija Beķere   01:48:49 +00:36:31
66th 564 Iveta Kovnacka   01:55:24 +00:43:06
67th 608 Everita Šimkevica Zemgales ziņas 01:58:37 +00:46:19
68th 577 Kerija Leiburga Zemgales Ziņas 01:58:38 +00:46:20

PV-1

Overall

9,4km 10m

Pos No. Name Club Time Behind
1st 642 Dainis Rikters   01:11:36  
2nd 643 Andris Spuņģis   01:11:50 +00:00:14
3rd 626 Kristaps Brizga   01:13:03 +00:01:27
4th 635 Dzintars Laganovskis LĒDMANE 01:14:38 +00:03:02
5th 641 Juris Rāts   01:15:54 +00:04:18
6th 627 Mārtiņš Dimiters Zemgales Ziņas 01:17:10 +00:05:34
7th 634 Andris Lacbergs   01:31:56 +00:20:20
8th 632 Arnis Kauķis Lāčuki 01:44:18 +00:32:42

PS-2

Overall

18,8km 20m

Pos No. Name Club Time Behind
1st 602 Ingūna Sevostjanova Piejūras nūjotāju klubs 02:19:37  
2nd 594 Ilze Rāta 4S 02:24:28 +00:04:51
3rd 575 Helēna Lazdiņa Piejūras nūjotāju klubs 02:32:23 +00:12:46
4th 565 Ieva Kozlovska Piejūras nūjotāju klubs 02:32:27 +00:12:50
5th 551 Dace Freimane Piejūras nūjotāju klubs 02:32:49 +00:13:12
6th 604 Inese Sirmā 4S 02:36:00 +00:16:23
7th 529 Līga Apine   02:36:50 +00:17:13
8th= 557 Ināra Ikauniece KĀJPUTNI 02:39:17 +00:19:40
8th= 554 Aida Graudiņa   02:39:17 +00:19:40
10th 605 Anita Skujiņa Piejūras nūjotāju klubs 02:39:18 +00:19:41
11th 621 Anda Zeltiņa   02:39:39 +00:20:02
12th 552 Agnese Ginovska Piejūras nūjotāju klubs 02:39:46 +00:20:09
13th 567 Maira Krievāne Piejūras nūjotāju klubs 02:42:11 +00:22:34
14th 569 Ilze Kronberga Piejūras nūjotāju klubs 02:43:01 +00:23:24
15th 592 Aija Puriņa KĀJPUTNI 02:43:56 +00:24:19
16th 553 Jekaterina Girucka   02:44:07 +00:24:30
17th 555 Ina Grudinska Piejūras nūjotāju klubs 02:44:13 +00:24:36
18th 591 Inese Petzāle KĀJPUTNI 02:44:57 +00:25:20
19th 585 Kristīna Muciņa Piejūras nūjotāju klubs 02:48:45 +00:29:08
20th 547 Ruta Dīce Gausā Jūdze 02:52:18 +00:32:41
21st 589 Ilona Palsāne Piejūras nūjotāju klubs 02:56:46 +00:37:09
22nd 580 Santa Logina Zemgales Ziņas 02:57:33 +00:37:56
23rd 586 Maija Naumenko Gausā Jūdze 03:02:47 +00:43:10

PV-2

Overall

18,8km 20m

Pos No. Name Club Time Behind
1st 640 Agris Puriņš 4S 02:19:17  
2nd 649 Andris Zībergs Būs labi/ CepuCepu 02:19:18 +00:00:01
3rd 631 Laimonis Garančs Būs Labi/Wendi 02:19:23 +00:00:06
4th 630 Jānis Gaiķis Būs Labi/Hawaii Express 02:19:29 +00:00:12
5th 625 Edgars Ābeltiņš - 02:24:49 +00:05:32
6th= 633 Jānis Kronbergs   02:25:12 +00:05:55
6th= 624 Kārlis Apinis   02:25:12 +00:05:55
8th 648 Māris Vīlips   02:29:28 +00:10:11
9th 629 Aigars Dziedātājs KĀJPUTNI 02:39:11 +00:19:54
10th 638 Artis Mednis wAlts 02:40:15 +00:20:58
11th 639 Aleksandrs Naumenko Gausā Jūdze 02:41:25 +00:22:08
12th 636 Andris Lanka   02:43:57 +00:24:40
13th 645 Normunds Šibeiks Nūjo priekam 02:45:02 +00:25:45
14th 647 Intars Ulmanis Spriganie plaksteri 02:45:18 +00:26:01
15th 644 Aigars Šāvējs   02:47:17 +00:28:00
16th 628 Uldis Dīcis Gausā Jūdze 02:52:18 +00:33:01

SS-1

Overall

18,8km 20m

Pos No. Name Club Time Behind
1st 382 Klinta Lauska BBFactory 01:19:45  
2nd 379 Sandra Grosberga Suunto Team Latvia/OK Meridiāns 01:20:37 +00:00:52
3rd 380 Daina Jurķe Gentlemens Club / Supervaroņi 01:28:23 +00:08:38
4th 381 Jolanta Krastiņa VSK Noskrien 01:29:21 +00:09:36
5th 384 Florence Weiss   01:36:35 +00:16:50
6th 376 Silva Audere   01:52:56 +00:33:11
7th 377 Krista Bome Zemgales Ziņas 02:02:13 +00:42:28
8th 383 Lelde Spriņģe   02:15:38 +00:55:53

SS-2

Overall

18,8km 20m

Pos No. Name Club Time Behind
1st 395 Laura Pētersone Matisons Runner's Club 01:32:53  
2nd 387 Ieva Biedrīte BBFactory 01:37:01 +00:04:08
3rd 385 Agnija Ādamsone Limbaži SKRIEN 01:39:20 +00:06:27
4th 396 Jana Romanovska Zemgales Ziņas 01:42:45 +00:09:52
5th 398 Aiga Tora   01:43:16 +00:10:23
6th 397 Laura Stankuna Legs Miserables 01:44:26 +00:11:33
7th 399 Nora Vrubļevska Surikati 01:44:30 +00:11:37
8th 388 Lelde Broka VSK Noskrien Vāveres 01:45:38 +00:12:45
9th 524 Līna Dzene Taku Skrējējs 01:50:03 +00:17:10
10th 390 Oksana Groma Limbaži Skrien 01:51:49 +00:18:56
11th 386 Ieva Baldiņa-Brūklīte   01:55:10 +00:22:17
12th 389 Darja Damroze Suunto Team Latvia 01:56:37 +00:23:44
13th 393 Kristīne Leja   02:02:00 +00:29:07
14th 400 Ilze Zvīdriņa   02:02:38 +00:29:45
15th 394 Gunita Lippe   02:04:07 +00:31:14
16th 392 Aiva Kramiņa Kramiņi 02:06:09 +00:33:16
17th 391 Daiga Igaune Bezgalīgie sajūtu stāsti 02:11:18 +00:38:25

SS-3

Overall

18,8km 20m

Pos No. Name Club Time Behind
1st 409 Alvita Mirecka Ziemeļkurzeme OK 01:30:42  
2nd 407 Ieviņa Lieldiena   01:31:56 +00:01:14
3rd 410 Aiga Paegle   01:37:17 +00:06:35
4th 525 Dace Linde   01:37:45 +00:07:03
5th 414 Līga Vībure   01:44:02 +00:13:20
6th 412 Anžela Šapovalova IK Auseklis 01:50:26 +00:19:44
7th 408 Aija Loca Daugavpils runners 01:53:09 +00:22:27
8th 411 Vineta Skrastiņa Noskrien C?sis 01:57:26 +00:26:44
9th 405 Renāte Krūze   02:00:19 +00:29:37
10th 404 Evija Kļave Jaunmārupe skrien! 02:01:28 +00:30:46
11th 406 Lauma Lieksne   02:02:56 +00:32:14
12th 403 Ieviņa Gaiziņa VSK Noskrien 02:04:25 +00:33:43
13th 402 Gunita Butāne Zemgales Ziņas 02:09:53 +00:39:11

SV-1

Overall

18,8km 20m

Pos No. Name Club Time Behind
1st 426 Kristaps Magone OK Meridiāns 01:09:55  
2nd 418 Andris Gailis Auseklis IK 01:11:40 +00:01:45
3rd 432 Jhon Volkenandt SK Tērauds/Suunto 01:13:17 +00:03:22
4th 416 Valdis Bogdanovs MARATONA KLUBS 01:20:17 +00:10:22
5th 415 Edgars Augustiņš BVR / Saldus 01:24:03 +00:14:08
6th 425 Artūrs Loze   01:28:29 +00:18:34
7th 431 Jurģis Stukuls SIA KVIST 01:29:09 +00:19:14
8th 420 Jānis Grudulis   01:30:33 +00:20:38
9th 422 Toms Kaufmanis Maratona klubs 01:30:36 +00:20:41
10th 433 Kristofers Zabello   01:42:48 +00:32:53
11th 419 Valters Gajevskis   01:44:35 +00:34:40
12th 424 Andris Krūmkalns BVR 01:45:43 +00:35:48
13th 421 Edgars Kaminskis   01:49:15 +00:39:20
14th 417 Nauris Danče   01:49:34 +00:39:39
15th 1060 Mārtiņš Krūklis   01:49:51 +00:39:56
16th 430 Nauris Sausmanis   01:50:43 +00:40:48
17th 423 Rūdolfs Krūklis K41F 01:51:45 +00:41:50
18th 1066 Kristers Krivāns Selonija 02:05:08 +00:55:13
19th 427 Andris Melnis   02:09:28 +00:59:33

SV-2

Overall

18,8km 20m

Pos No. Name Club Time Behind
1st 452 Jānis Kūms Suunto | Inov-8 | Compressport | Isostar team Latv 01:10:42  
2nd 445 Ainārs Drozds OK MERIDIĀNS 01:11:59 +00:01:17
3rd 435 Valdis Aņikejevs SK Tērauds/Suunto 01:12:54 +00:02:12
4th 451 Uldis Klepers Virsotne/MARMOT 01:14:39 +00:03:57
5th 444 Deniss Dovbišs Gaismas ma?ija - Stividors LP 01:16:50 +00:06:08
6th 474 Miķelis Zumbergs VSK Noskrien 01:20:50 +00:10:08
7th 1057 Gusts Fokerots   01:21:54 +00:11:12
8th 467 Kalvis Silgals Surikati / Eveko poligrāfija 01:22:39 +00:11:57
9th 458 Kaspars Pētersons VSK Noskrien 01:25:28 +00:14:46
10th 471 Kaspars Vaivods KKDEV 01:26:15 +00:15:33
11th 456 Andis Ozoliņš ISK Ņiprie Ikri 01:27:36 +00:16:54
12th 463 Gatis Pūcītis Swedbank 01:28:19 +00:17:37
13th 468 Jānis Sondors Ozolnieki 01:28:37 +00:17:55
14th 472 Kaspars Vingris Virsotne/MARMOT 01:28:45 +00:18:03
15th 436 Māris Ādamsons Limbaži SKRIEN 01:28:54 +00:18:12
16th 459 Artūrs Pielēns-Pelēns Lattelecom 01:29:07 +00:18:25
17th 441 Aleksejs Bute   01:30:04 +00:19:22
18th 464 Dzintars Rērihs RIEKSTI /#RopažiSkrien 01:31:26 +00:20:44
19th 469 Jānis Švarcs CF OLAINE 01:31:44 +00:21:02
20th 442 Valdis Čunka Aldaris GO 01:31:50 +00:21:08
21st 457 Aigars Ozolkāja   01:32:29 +00:21:47
22nd 455 Mārtiņš Niķis Cēsu Alus 01:33:49 +00:23:07
23rd 447 Jānis Griķis Daugavpils Runners 01:34:47 +00:24:05
24th 1065 Artūrs Rundzāns Selonija 01:35:34 +00:24:52
25th 443 Alberts Dambis INSALVO 01:37:26 +00:26:44
26th 438 Gunārs Bumburs Lizums_BB Team 01:38:33 +00:27:51
27th 439 Ingars Bumburs Lizums_BB Team 01:42:31 +00:31:49
28th 437 Artūrs Blūmiņš Virsotne/MARMOT 01:42:42 +00:32:00
29th 450 Mārcis Kārkliņš Sasodīti labs grāmatvedis! 01:43:13 +00:32:31
30th 461 Krišjānis Pormanis Nav 01:44:10 +00:33:28
31st 470 Iņigo Torre   01:44:38 +00:33:56
32nd 473 Edgars Zakis   01:45:15 +00:34:33
33rd 454 Ruslans Mamedovs Daugavpils Runners 01:48:26 +00:37:44
34th 462 Stanislavs Pugacovs VSK Noskrien 01:55:52 +00:45:10
35th 460 Andrejs Platacis Kvikworks 01:57:26 +00:46:44
36th 448 Gunārs Grundštoks VSK Noskrien 01:58:03 +00:47:21
37th 446 Mārtiņš Freibergs VSK Noskrien 02:02:07 +00:51:25
38th 449 Vitālijs Jakovļevs www.endo.lv 02:39:02 +01:28:20

SV-3

Overall

18,8km 20m

Pos No. Name Club Time Behind
1st 506 Artis Zvejnieks Vecbebri 01:15:19  
2nd 491 Āris Kundziņš EsiAktivs.lv / Grauda Spēks 01:16:19 +00:01:00
3rd 483 Andis Gailis Kocēnu novads 01:20:32 +00:05:13
4th 482 Ondrej Fikrle BKV Holysov 01:23:14 +00:07:55
5th 502 Einārs Šillers SIA KVIST 01:24:19 +00:09:00
6th 478 Jānis Bleiers   01:26:04 +00:10:45
7th 496 Andris Mireckis Ziemeļkurzeme OK 01:26:23 +00:11:04
8th 500 Arnis Sluga Virsotne/MARMOT 01:26:34 +00:11:15
9th 485 Edgars Goba Salaspils Zīriņi 01:27:07 +00:11:48
10th 505 Mārtiņš Vilemsons VSK Noskrien Seniori 01:29:14 +00:13:55
11th 501 Sandis Svarinskis   01:30:15 +00:14:56
12th 489 Dainis Kozlovskis Carnikavas nafta 01:30:24 +00:15:05
13th 488 Helmuts Knopkens   01:30:53 +00:15:34
14th 479 Normunds Blumbergs   01:30:54 +00:15:35
15th 494 Māris Lūsis Skrienošie Lūši 01:33:43 +00:18:24
16th 492 Uģis Kūliņš OK KĀPA 01:34:31 +00:19:12
17th 476 Aleksandrs Antonovs &A 01:34:43 +00:19:24
18th 1050 Emīls Gailis Selonija 01:36:44 +00:21:25
19th 503 Aigars Vārna Ziemeļkurzeme OK 01:37:39 +00:22:20
20th 487 Atis Kļavis Jaunmārupe skrien! 01:37:59 +00:22:40
21st 498 Arvīds Ozoliņš Latvijas Finieris 01:38:17 +00:22:58
22nd 497 Dainis Muško Kartavkalnu buki 01:38:35 +00:23:16
23rd 484 Arvīds Germovs   01:38:45 +00:23:26
24th 1049 Andris Pommers   01:39:50 +00:24:31
25th 490 Māris Krūze   01:42:01 +00:26:42
26th 504 Māris Videmanis   01:45:50 +00:30:31
27th 493 Kaspars Lapsa Noskrien Cēsis 01:47:08 +00:31:49
28th 499 Matīss Palsāns Carnikavas nafta 01:51:51 +00:36:32
29th 477 Jānis Bārda   01:52:41 +00:37:22
30th 508 Vitālijs Žuselis Daugavpils Runners 01:56:21 +00:41:02
31st 481 Liam Edwards   01:59:53 +00:44:34
32nd 486 Kaspars Kalniņš 4 brāļi 02:07:38 +00:52:19

SV-4

Overall

18,8km 20m

Pos No. Name Club Time Behind
1st 521 Valdis Rozentāls   01:24:59  
2nd 523 Jānis Vītols VSK Noskrien seniori 01:28:15 +00:03:16
3rd 510 Juris Černadjevs   01:30:27 +00:05:28
4th 518 Vitālijs Muzika VSK Noskrien Seniori 01:30:45 +00:05:46
5th 509 Arnis Abelite Virsotne/MARMOT 01:31:01 +00:06:02
6th 515 Armands Lunts VSK Noskrien 01:34:13 +00:09:14
7th 519 Arnis Pokšāns Abas kreisās kājas 01:40:35 +00:15:36
8th 514 Eriks Lisovskis virsotne/MARMOT 01:42:28 +00:17:29
9th 513 Vilnis Liepiņš Carnikavas nafta 01:43:07 +00:18:08
10th 522 Ģirts Vēsma ZemgalesZiņas 01:44:08 +00:19:09
11th 512 Andrejs Gaumigs   01:46:04 +00:21:05
12th 511 Dainis Driņķis DzSK Lokomotīve 01:51:06 +00:26:07
13th 520 Raitis Puriņš Zemgales Ziņas 01:57:52 +00:32:53
14th 517 Jānis Marčinkus S/K Ozolnieki 02:01:20 +00:36:21

TS-1

Overall

9,4km 10m

Pos No. Name Club Time Behind
1st 51 Evita Grencberga SK Tērauds/Suunto 00:39:55  
2nd 74 Anete Švilpe Inov-8 | OSveikals.lv 00:40:28 +00:00:33
3rd 71 Laura Savicka BBFactory 00:42:20 +00:02:25
4th 77 Baiba Vekša BBFactory 00:42:26 +00:02:31
5th 60 Agate Kristapsone Siguldas Maratona klubs 00:42:28 +00:02:33
6th 79 Kitija Zaula Limbaži skrien 00:42:58 +00:03:03
7th 64 Ieva Moļņika Ni 00:45:39 +00:05:44
8th 65 Dace Novikova   00:47:02 +00:07:07
9th 69 Ieva Rukšāne OK Kāpa 00:50:22 +00:10:27
10th 54 Jana Marta Ivanovska   00:50:39 +00:10:44
11th 73 Daina Stonka VSK Nokrien 00:50:44 +00:10:49
12th 68 Terēze Rocēna   00:51:12 +00:11:17
13th 50 Elīna Gertnere   00:51:23 +00:11:28
14th 76 Evelīna Vasiļjeva Daugavpils Runners 00:52:01 +00:12:06
15th 46 Amanda Ciguze   00:52:28 +00:12:33
16th 58 Beāte Anna Klepere Takši 00:52:31 +00:12:36
17th 67 Paula Pakule Sporta klubs Wendi 00:52:50 +00:12:55
18th 39 Anita Andersone   00:53:32 +00:13:37
19th 256 Agnese Kalniņa CF Olaine 00:54:21 +00:14:26
20th 48 Renda Forstmane   00:56:12 +00:16:17
21st 66 Sintija Ozoliņa   00:57:02 +00:17:07
22nd 81 Līga Zlaugotne   00:58:05 +00:18:10
23rd= 52 Marta Heringa   00:58:34 +00:18:39
23rd= 57 Viktorija Katarina - 00:58:34 +00:18:39
25th 63 Karīna Mamedova Daugavpils Runners 01:00:18 +00:20:23
26th 40 Marija Bite   01:02:07 +00:22:12
27th 1048 Alise Buceniece   01:03:05 +00:23:10
28th 43 Baiba Bule Swedbank 01:04:36 +00:24:41
29th 61 Kristīne Krista Lejniece Zemgales Ziņas 01:05:45 +00:25:50
30th 82 Elza Žumbure Legs Miserables 01:07:03 +00:27:08
31st 49 Marta Gernere   01:07:28 +00:27:33
32nd 83 Violeta Žusele Daugavpils Runners 01:08:29 +00:28:34
33rd 78 Inga Zalāne Pa Vienam 01:09:53 +00:29:58
34th 53 Monta Hildebrante   01:12:55 +00:33:00
35th 1062 Terēze Stālmane   01:14:29 +00:34:34
  70 Gabriela Saulīte   w3  
  41 Ginta Bogdanova   rtd  

TS-2

Overall

9,4km 10m

Pos No. Name Club Time Behind
1st 1058 Agita Kaļva Ķegumā Spēks 00:43:55  
2nd 142 Kristīne Roga ASK PATRIA 00:44:22 +00:00:27
3rd 123 Sanita Laicāne SK Tērauds 00:44:46 +00:00:51
4th 116 Iveta Kazaine   00:45:07 +00:01:12
5th 139 Lāsma Pometko Noskrien Cēsis 00:46:36 +00:02:41
6th 88 LINDA BERGA   00:47:23 +00:03:28
7th 95 Līga Celiņa Piedzivojumi.lv 00:48:31 +00:04:36
8th 85 Ieva Ārberga Noskrien Cēsis 00:48:49 +00:04:54
9th 127 Lolita Linde   00:49:41 +00:05:46
10th 115 Signe Kaupuža   00:50:35 +00:06:40
11th 98 Laura Ende   00:51:25 +00:07:30
12th 109 Līga Jākobsone - 00:51:59 +00:08:04
13th 145 Zane Tilta-Kūma   00:52:02 +00:08:07
14th 87 Līga Balode   00:52:23 +00:08:28
15th= 141 Zaiga Robežniece Privāti 00:53:24 +00:09:29
15th= 114 Anna Kalvāne   00:53:24 +00:09:29
17th 94 Līga Brutāne   00:53:49 +00:09:54
18th 120 Sniedze Krēgere   00:54:12 +00:10:17
19th 135 Gunta Neija VSK Noskrien 00:54:39 +00:10:44
20th 96 Santa Cine Swedbank 00:54:41 +00:10:46
21st 93 Marika Broka - Švarca CF Olaine 00:54:45 +00:10:50
22nd 129 Gerda Logina   00:55:20 +00:11:25
23rd 122 Ilze Kronberga TUKUMS 00:55:28 +00:11:33
24th 146 Zane Timma   00:55:37 +00:11:42
25th 131 Inese Meldere   00:56:13 +00:12:18
26th 118 Diāna Krastiņa Pēdu nav 00:58:13 +00:14:18
27th 152 Inta Zīriuse VSK Noskrien / Salacgrīvas novads 00:58:28 +00:14:33
28th 101 Alīna Fisenkova Lacerta Running Team 00:58:30 +00:14:35
29th 103 Anita Galašina Global Fitness 00:58:33 +00:14:38
30th 144 Līga Salmane Sporta klubs WENDI 00:58:49 +00:14:54
31st 97 Evita Dzene   00:59:37 +00:15:42
32nd 140 Agnese Raubena   00:59:43 +00:15:48
33rd 117 Olga Korabo Sloth Running Crew 00:59:45 +00:15:50
34th 154 Kristina Žusele Daugavpils Runners 00:59:51 +00:15:56
35th 149 Elīna Vilmane SIA KVIST 01:00:40 +00:16:45
36th 132 Malvīne Mennika pulsometrs.lv 01:00:53 +00:16:58
37th 133 Lauma Muceniece   01:01:24 +00:17:29
38th 128 Selva Ločmele Engures sportam 01:01:47 +00:17:52
39th 106 Lelde Grīnvalde   01:01:51 +00:17:56
40th= 99 Valērija Fedotova   01:02:02 +00:18:07
40th= 134 Liene Mudrova   01:02:02 +00:18:07
42nd 108 Aira Jaunzare   01:02:13 +00:18:18
43rd 124 Laima Letiņa   01:03:17 +00:19:22
44th 89 Sanda Berga   01:03:45 +00:19:50
45th 107 Egija Gulbinska   01:03:49 +00:19:54
46th 105 Liena Grina   01:03:52 +00:19:57
47th 151 Ilona Zariņa Swedbank 01:04:08 +00:20:13
48th 91 Anta Bojane   01:04:29 +00:20:34
49th 104 Alise Griķe Daugavpils Runners 01:05:35 +00:21:40
50th 136 Inese Ozola   01:06:25 +00:22:30
51st 112 Sanita Junele   01:06:28 +00:22:33
52nd 153 Sigita Zvaigzne   01:08:06 +00:24:11
53rd= 111 Laura Johansone Sloth Running Crew 01:08:13 +00:24:18
53rd= 137 Ieva Ozoliņa Sloth Running Crew 01:08:13 +00:24:18
55th 121 Kristīne Kroma-Kerstena Sloth Running Crew 01:08:14 +00:24:19
56th 92 Gunita Brauna   01:08:46 +00:24:51
57th 100 Iuliia Filippovich   01:09:28 +00:25:33
58th 119 Līga Kremberga-Dunovska   01:11:12 +00:27:17
59th 143 Agnese Rūdule Rūdulīši 01:11:18 +00:27:23
60th 110 Guna Jākobsone-Šņepste - 01:12:28 +00:28:33
61st 102 SOLVITA GAILE   01:12:47 +00:28:52

TS-3

Overall

9,4km 10m

Pos No. Name Club Time Behind
1st 197 Inga Zālīte BBFactory 00:40:02  
2nd 184 Līga Norkus Saldus boksa klubs 00:43:59 +00:03:57
3rd 186 Zaiga Ozoliņa Kāpa 00:44:14 +00:04:12
4th 185 Inese Otomere   00:45:18 +00:05:16
5th 167 Lita Dzelme   00:45:48 +00:05:46
6th 189 Kristīne Slikšāne Skriešanas Akadēmija 00:45:52 +00:05:50
7th 196 Kristīne Vilcāne   00:48:45 +00:08:43
8th 174 Rita Kļaviņa SK Magnen 00:48:47 +00:08:45
9th 156 Nora Baranovska Piejūras nūjotāju klubs 00:49:11 +00:09:09
10th 162 Baiba Bolgzda   00:51:14 +00:11:12
11th 164 Anda Daubure   00:52:22 +00:12:20
12th 169 Rigonda Germova   00:52:28 +00:12:26
13th 171 Ieva Jaudzeme   00:52:35 +00:12:33
14th 179 Ligita Leitlande Zemgales Ziņas 00:53:06 +00:13:04
15th 181 Ieva Livčāne   00:53:33 +00:13:31
16th 1041 Dana Igala   00:53:59 +00:13:57
17th 163 Līga Brence VSK Noskrien 00:54:00 +00:13:58
18th 180 Lana Lindermane   00:54:12 +00:14:10
19th 165 Zane Dille Noskrien Cēsis 00:55:21 +00:15:19
20th 177 Margita Lagzdiņa   00:57:16 +00:17:14
21st 191 Aija T?lena TRX C?sis 00:57:22 +00:17:20
22nd 182 Oksana Meistere SIA KVIST 00:58:20 +00:18:18
23rd 194 Inga Vaļska TRX Cēsis 00:59:36 +00:19:34
24th 157 Gunita Barisa   00:59:39 +00:19:37
25th 170 Anita Ieviņa   00:59:41 +00:19:39
26th 155 Tatjana Āboliņa MARATONA KLUBS 01:00:43 +00:20:41
27th 413 Žanna Vanaga Noskrien Cēsis/VSK Noskrien 01:01:39 +00:21:37
28th 176 Jolanta Kravale   01:03:29 +00:23:27
29th 193 Diāna Ulase   01:03:36 +00:23:34
30th 1054 Kristīne Goldmane   01:03:44 +00:23:42
31st 1053 Inga Priede   01:04:24 +00:24:22
32nd 188 Aira Semjonova   01:04:29 +00:24:27
33rd 175 Sanita Kokarēviča Noskrien Cēsis 01:05:10 +00:25:08
34th 159 Līga Birnbauma   01:05:31 +00:25:29
35th 178 Agnese Leiburga Zemgales Ziņas 01:05:46 +00:25:44
36th 160 Vineta Bite   01:07:27 +00:27:25
37th 195 Sņežana Vesmane Sloth Running Crew 01:08:13 +00:28:11
38th 192 Dace Tītmane   01:08:17 +00:28:15
39th 161 Sandra Bobrova   01:09:44 +00:29:42
40th 168 Antra Gaumiga   01:11:34 +00:31:32
41st 172 Inna Juršēviča Noskrien Cēsis 01:17:26 +00:37:24
42nd 183 Inga Melne   01:19:01 +00:38:59

TS-Jun

Overall

9,4km 10m

Pos No. Name Club Time Behind
1st 201 Marta Luize Pētersone Matisons Runner's Club 00:49:38  
2nd 202 Anna Marija Zaķe Maratona klubs/LSC 00:58:05 +00:08:27
3rd 199 Amanda Griķe Daugavpils Runners 01:00:15 +00:10:37

TV-1

Overall

9,4km 10m

Pos No. Name Club Time Behind
1st 226 Jānis Mežiels ASK Patria 00:32:48  
2nd 242 Jānis Tamužs Ozons 00:33:00 +00:00:12
3rd 229 Jānis Mūrnieks SK Tērauds/Suunto 00:34:18 +00:01:30
4th 209 Edijs Dzalbs Inov-8 | OSveikals.lv 00:36:51 +00:04:03
5th 245 Niks Zauls Limbaži Skrien 00:38:11 +00:05:23
6th 222 Renārs Leiskins Daugavpils Runners 00:39:45 +00:06:57
7th 233 Mārtiņš Petrovs - 00:41:27 +00:08:39
8th 223 Arturs Levics BVR 00:41:43 +00:08:55
9th 217 Gundars Kokarevics   00:41:44 +00:08:56
10th 230 Rūdolfs Naumenko   00:42:03 +00:09:15
11th 227 Mikus Milgrāvis Yeti 00:42:45 +00:09:57
12th 218 Edgars Krastiņš   00:43:53 +00:11:05
13th 225 Rūdis Liepiņš   00:44:01 +00:11:13
14th 241 Gatis Štulbergs Maratona Klubs/Rieksti 00:44:24 +00:11:36
15th 206 Gunārs Bodnieks   00:44:43 +00:11:55
16th 231 Jānis Osītis Yeti 00:45:19 +00:12:31
17th 203 Sandis Apenītis   00:45:42 +00:12:54
18th 221 Kristaps Ķemme   00:45:56 +00:13:08
19th 238 K?rlis Stonka VSK Noskrien 00:46:21 +00:13:33
20th 205 Edgars Bikse Latvijas Finieris 00:47:28 +00:14:40
21st 204 Lauris Bajaruns   00:47:52 +00:15:04
22nd 243 Renārs Vasiļjevs   00:48:01 +00:15:13
23rd 1046 Edgars Mihailičš   00:48:26 +00:15:38
24th 216 Dāvis Knopkens BVR 00:49:00 +00:16:12
25th 236 Igors Rižikovs   00:49:12 +00:16:24
26th 228 Emīls Mūrēns   00:49:29 +00:16:41
27th 220 NORMUNDS KRONBERGS TUKUMS 00:49:44 +00:16:56
28th 235 Vitalijs Ribakovs JS DREAM TEAM 00:49:54 +00:17:06
29th 244 Elmārs Vitrungs SIA KVIST 00:50:57 +00:18:09
30th 212 Arvīds Gertners   00:51:10 +00:18:22
31st 239 Jēkabs Svarinskis   00:53:59 +00:21:11
32nd 213 Lauris Igaunis Wunder Latvia 00:54:10 +00:21:22
33rd 208 Bruno Deičmanis   00:55:37 +00:22:49
34th 214 Dāvids Jānis Jonāns Sloth Running Crew 00:55:43 +00:22:55
35th 1061 Toms Stālmans   00:56:59 +00:24:11
36th 240 KĀRLIS ŠENBERGS   00:57:02 +00:24:14
37th 232 Madars Ozoliņš   00:57:03 +00:24:15
38th 224 Artūrs Levins VSK Noskrien 00:58:42 +00:25:54
39th 215 Kristaps Keslers SIA KVIST 00:59:54 +00:27:06
40th 234 Guntars Priede   01:00:27 +00:27:39
41st 219 Toms Krauklis   01:00:36 +00:27:48
42nd 207 Ralfs Cimermanis   01:02:43 +00:29:55
43rd 210 Aigars Eglajs Pa Vienam 01:09:54 +00:37:06

TV-2

Overall

9,4km 10m

Pos No. Name Club Time Behind
1st 296 Andris Ronimoiss Inov-8 | OSveikals.lv 00:32:53  
2nd 280 Agris Krūmiņš Vecpiebalga 00:35:44 +00:02:51
3rd 289 Jānis Olengovičs Priekuļu tehnikums 00:36:02 +00:03:09
4th 268 Arvis Grencbergs SK Tērauds/Suunto 00:36:55 +00:04:02
5th 284 Sergejs Maslobojevs NRC Rīga 00:37:20 +00:04:27
6th 315 Janis Znotins Virsotne/MARMOT 00:38:42 +00:05:49
7th 1045 Andris Bergmanis   00:39:20 +00:06:27
8th 263 Manuel El Chapo Sinaloa Cartel running 00:39:25 +00:06:32
9th 247 AUSTRIS ARMANS Siguldas Maratona Klubs 00:39:50 +00:06:57
10th 273 Aleksandr Judkins   00:40:00 +00:07:07
11th 248 Jānis Ābols Maratona Klubs 00:40:43 +00:07:50
12th 271 Artūrs Jansons Maratona Klubs 00:41:24 +00:08:31
13th 286 Māris Meļķis HONEST RENT 00:41:30 +00:08:37
14th 254 Reinis Bērziņš Virsotne/MARMOT 00:41:38 +00:08:45
15th 258 Edžus Cābulis Sporta kkubs WENDI 00:41:50 +00:08:57
16th 253 Ainārs Bērziņš SIA KVIST 00:41:51 +00:08:58
17th 265 Aivars Fogelis   00:41:54 +00:09:01
18th 282 Jānis Kvante Vecpiebalga 00:43:23 +00:10:30
19th 287 Gatis Miglāns Carnikavas nafta 00:43:30 +00:10:37
20th 312 Miķelis Vindavs Tipu Taps 00:43:39 +00:10:46
21st 310 Jānis Vihlo SIA KVIST 00:43:54 +00:11:01
22nd 255 Māris Bobrovs   00:44:01 +00:11:08
23rd 307 Lauris Veidemanis   00:44:04 +00:11:11
24th 275 Agris Kalniņš   00:44:05 +00:11:12
25th 288 Edgars Olengovičs Priekuļu tehnikums 00:44:14 +00:11:21
26th 293 Mārti?š Podnieks   00:44:34 +00:11:41
27th 308 Kaspars Verdens Virsotne/MARMOT 00:45:18 +00:12:25
28th 301 Gatis Šimanskis BVR 00:45:39 +00:12:46
29th 295 Māris Puriņš Šaubu nav 00:45:41 +00:12:48
30th 300 Ainārs Straubergs Limbaži SKRIEN 00:45:57 +00:13:04
31st 281 Edgars Krūmiņš   00:46:12 +00:13:19
32nd 291 Vladislavs Petičonoks   00:46:16 +00:13:23
33rd 283 Edgars Ķirsis SIA KVIST 00:46:31 +00:13:38
34th 272 Mareks Jevtuhs   00:46:37 +00:13:44
35th 294 Māris Preimats   00:47:11 +00:14:18
36th 314 Jānis Zīle OZO 00:47:19 +00:14:26
37th 316 Artūrs Žeibe Run 4 Fun 00:48:38 +00:15:45
38th 261 Klāvs Damsons   00:48:43 +00:15:50
39th 285 Edgars Meijers   00:49:05 +00:16:12
40th 313 Endijs Zariņš Zemgales Ziņas 00:50:26 +00:17:33
41st 299 Edgars Sondors Krāsa 00:50:33 +00:17:40
42nd 264 Māris Ende   00:51:25 +00:18:32
43rd 251 Māris Berķis pulsometrs.lv 00:51:55 +00:19:02
44th 302 Madars Šķipars   00:52:03 +00:19:10
45th 257 Jānis Brēde Graanul Pellets 00:52:32 +00:19:39
46th 278 Andis Kovaļevskis Swedbank 00:52:42 +00:19:49
47th 267 Gatis Gaņģītis eBIOpower 00:52:55 +00:20:02
48th 276 Gatis Kalniņš CF OLAINE 00:53:10 +00:20:17
49th 304 Alvis Tribockis Korte team 00:53:18 +00:20:25
50th 279 Viesturs Kriškalns   00:53:24 +00:20:31
51st 262 Artūrs Dunovskis   00:53:28 +00:20:35
52nd 270 Jānis Jankavs   00:53:30 +00:20:37
53rd 1052 Normunds Freimanis MX Ādaži 00:53:35 +00:20:42
54th 246 Rinalds Aļeksjonoks   00:53:52 +00:20:59
55th 298 Mārtiņš Sniedze Vecpiebalga 00:55:39 +00:22:46
56th 292 Jānis Pētersons Engures sportam 00:56:09 +00:23:16
57th 303 Rolands Šusts   00:57:20 +00:24:27
58th 269 Intars Ieviņš   00:57:37 +00:24:44
59th 252 Kristiāns Bernhards   00:57:56 +00:25:03
60th 290 Jānis Paeglis   00:59:35 +00:26:42
61st 250 Mārtiņš Bankovskis   01:01:52 +00:28:59
62nd 277 Gunārs Kepe   01:04:52 +00:31:59
63rd 266 Juris Gailis   01:07:35 +00:34:42
64th 260 Edgars Cirvelis   01:07:40 +00:34:47
65th 56 Jānis Brakšs OK_Meridiāns 01:16:18 +00:43:25
66th 309 Mārtiņš Veseris   01:17:26 +00:44:33

TV-3

Overall

9,4km 10m

Pos No. Name Club Time Behind
1st 351 Zigmunds Zauls Limbaži Skrien 00:38:43  
2nd 332 Valts Laicāns Sporta klubs Wendi 00:38:44 +00:00:01
3rd 336 Gatis Melgalvis Valmieras Velo Vienība 00:40:51 +00:02:08
4th 323 Uģis Inka Vecās Kedas / VSK Noskrien 00:41:46 +00:03:03
5th 327 Ritvars Klapars VSK Burkānciems &Co/ VSK Noskrien 00:41:51 +00:03:08
6th 338 Andris Mežgailis LIMBAŽI SKRIEN 00:42:42 +00:03:59
7th 319 Mareks Brokans VSK Noskrien 00:44:54 +00:06:11
8th 339 Normunds Moļņiks Ni 00:45:46 +00:07:03
9th 335 Ints Marcinkevičs Ind 00:46:10 +00:07:27
10th 328 Haralds Krievs :) 00:46:13 +00:07:30
11th 348 Jānis Stūrītis SIA KVIST 00:46:21 +00:07:38
12th 342 Eduards Pāķis Saulkrasti SRT 00:47:05 +00:08:22
13th 317 Kaspars Aksenoks   00:48:08 +00:09:25
14th 495 Artis Mincenbergs   00:48:44 +00:10:01
15th 349 Mārtiņš Šimis RFS fan club 00:49:21 +00:10:38
16th 322 Atis Ģēģeris Auseklis IK 00:50:42 +00:11:59
17th 325 Jānis Kaktiņš Korte team 00:51:54 +00:13:11
18th 318 Ikars Bogdanovs   00:52:53 +00:14:10
19th 331 Dainis Kronbergs TUKUMS 00:53:17 +00:14:34
20th 334 Andris Mačevskis   00:53:27 +00:14:44
21st 337 Kaspars Meļķis   00:53:37 +00:14:54
22nd 343 Juris Pētersons   00:53:46 +00:15:03
23rd 333 Lauris Lizbovskis LNT sports 00:54:05 +00:15:22
24th 326 Juris Kalniņš Olaine 00:54:30 +00:15:47
25th 341 Heinrihs Otomers   00:55:25 +00:16:42
26th 350 Edgars Varna   00:55:45 +00:17:02
27th 344 Andris Riekstiņš   00:55:46 +00:17:03
28th 320 Ansis Gornavs SK SIGULDA 00:56:17 +00:17:34
29th 347 Jānis Stonka   00:56:18 +00:17:35
30th= 330 Gundars Kristapsons Ātrie vilki 00:56:21 +00:17:38
30th= 324 Vladimirs Isajevs   00:56:21 +00:17:38
32nd 345 Gaitis Rūdulis Rūdulīši 00:56:56 +00:18:13
33rd 321 Viktors Griņevičs ABC Software 00:58:22 +00:19:39

TV-4

Overall

9,4km 10m

Pos No. Name Club Time Behind
1st 367 Normunds Zauls Limbaži Skrien 00:41:40  
2nd 361 Valdis Tilts   00:42:31 +00:00:51
3rd 355 Valters Freidenfelds GRASBERGS.LV 00:43:31 +00:01:51
4th 356 Haralds Jansons Carnikavas nafta 00:45:44 +00:04:04
5th 365 Aivars Zaķis Maratona klubs/LSC 00:46:22 +00:04:42
6th 358 Igors Kozlovs   00:46:37 +00:04:57
7th 366 Uģis Zanders   00:48:29 +00:06:49
8th 364 Jānis Vindavs tipu taps 00:48:47 +00:07:07
9th 354 Dairis Bodnieks   00:50:27 +00:08:47
10th 359 Didzis Krīgers   00:54:13 +00:12:33
11th 357 Valdis Kļaviņš SK Magnen 00:55:35 +00:13:55
12th 1059 Arnis Meinarts Kvist 00:58:13 +00:16:33
13th 363 Normunds Vilūns VSK noskrien seniori 01:00:42 +00:19:02
14th 352 John Aage Andersen   01:01:21 +00:19:41
15th 362 Māris Valtiņš   01:01:41 +00:20:01
16th 353 Jānis Birģelis   01:04:27 +00:22:47
17th 360 Andis Ozoliņš Nūjo priekam 01:08:33 +00:26:53

TV-Jun

Overall

9,4km 10m

Pos No. Name Club Time Behind
1st 372 Ernests Olengovičs Sporta Klubs Wendi 00:55:54  
2nd 373 Jēkabs Pētersons   00:56:57 +00:01:03
3rd 370 Adrians Hildebrants   00:57:48 +00:01:54
4th 371 Marks Kornets   01:01:25 +00:05:31
5th 1047 Pēteris Mūrnieks   01:04:11 +00:08:17
6th 368 REINIS Gailis   01:07:35 +00:11:41
7th 375 Artūrs Rūdulis Rūdulīši 01:11:14 +00:15:20
8th 369 RITVARS Gailis   01:12:47 +00:16:53
9th 374 Jānis Riža VBSS 01:19:10 +00:23:16
10th 1044 Gatis Pētersons   01:20:34 +00:24:40
Course Results

CEĻOTĀJS-1

Overall

9,4km 10m

Pos No. Name Club Class Time Behind
1st 642 Dainis Rikters   PV-1 01:11:36  
2nd 643 Andris Spuņģis   PV-1 01:11:50 +00:00:14
3rd 538 Dana Bērziņa SIA KVIST PS-1 01:12:18 +00:00:42
4th 544 Linda Danilāne   PS-1 01:13:02 +00:01:26
5th 626 Kristaps Brizga   PV-1 01:13:03 +00:01:27
6th 613 Ieva Ustupa Plēsējas PS-1 01:13:33 +00:01:57
7th 558 Dace Kapture   PS-1 01:13:38 +00:02:02
8th 535 Madara Balanas Virsotne/MARMOT PS-1 01:14:32 +00:02:56
9th 635 Dzintars Laganovskis LĒDMANE PV-1 01:14:38 +00:03:02
10th 570 Kristine Kuka LĒDMANE PS-1 01:14:39 +00:03:03
11th 641 Juris Rāts   PV-1 01:15:54 +00:04:18
12th 596 Everita Romule Plēsējas PS-1 01:16:58 +00:05:22
13th 627 Mārtiņš Dimiters Zemgales Ziņas PV-1 01:17:10 +00:05:34
14th= 601 Ilona Semjonova Lacerta Running Team PS-1 01:17:44 +00:06:08
14th= 598 Arta Rozenberga   PS-1 01:17:44 +00:06:08
16th 599 Dace Rubene   PS-1 01:18:33 +00:06:57
17th 537 Daiga Bērziņa SIA KVIST PS-1 01:18:44 +00:07:08
18th 563 Inguna Korņējeva Pēdu nav PS-1 01:18:54 +00:07:18
19th= 576 Sandra Lazdiņa-Gudeļonoka   PS-1 01:20:55 +00:09:19
19th= 1051 Janīna Lisovska   PS-1 01:20:55 +00:09:19
21st 1064 Iveta Rutkovska   PS-1 01:21:14 +00:09:38
22nd 526 Karīna Aksenoka   PS-1 01:22:33 +00:10:57
23rd 548 Jolanta Djubina Būs Labi PS-1 01:22:38 +00:11:02
24th 619 Ilona Vindava tipu taps PS-1 01:22:52 +00:11:16
25th 528 Anita Andžāne SIA KVIST PS-1 01:23:55 +00:12:19
26th 593 Iveta Rauska   PS-1 01:24:49 +00:13:13
27th 539 Baiba Bojane   PS-1 01:24:59 +00:13:23
28th 609 Elīna Šķipare   PS-1 01:25:29 +00:13:53
29th 533 Danute Ābelīte   PS-1 01:25:38 +00:14:02
30th 597 Zane Rone Piejūras nūjotāju klubs PS-1 01:25:52 +00:14:16
31st 620 Zaiga Zabarovska Piejūras nūjotāju klubs PS-1 01:25:54 +00:14:18
32nd 587 Sandra Okrašinska Kājputni PS-1 01:25:55 +00:14:19
33rd 616 Linda Vāgnere   PS-1 01:26:35 +00:14:59
34th 1063 Simona Rutkovska   PS-1 01:27:02 +00:15:26
35th= 532 Anete Auziņa   PS-1 01:27:30 +00:15:54
35th= 530 Gita Arāja KĀJPUTNI PS-1 01:27:30 +00:15:54
37th 612 Olga Tutiņina   PS-1 01:27:31 +00:15:55
38th= 550 Diāna Elste   PS-1 01:27:37 +00:16:01
38th= 574 Aiga Lazda   PS-1 01:27:37 +00:16:01
40th 610 Ilze Šteinburga Plēsējas PS-1 01:27:53 +00:16:17
41st 623 Līga Zvīdriņa Lāčuki PS-1 01:28:05 +00:16:29
42nd 545 Solvita Depša   PS-1 01:28:06 +00:16:30
43rd 559 Juliana Karelova   PS-1 01:29:25 +00:17:49
44th 540 Zane Bondare Piejūras nūjotāju klubs PS-1 01:29:37 +00:18:01
45th 573 Līga Laganovska LĒDMANE PS-1 01:30:04 +00:18:28
46th 572 Liene Lacberga   PS-1 01:31:00 +00:19:24
47th 571 Iveta Lacberga   PS-1 01:31:55 +00:20:19
48th 634 Andris Lacbergs   PV-1 01:31:56 +00:20:20
49th 541 Astra Breikša Nūjo priekam PS-1 01:33:03 +00:21:27
50th= 582 Gita Mečaja Piejūras nūjotāju klubs PS-1 01:33:10 +00:21:34
50th= 568 Silvija Kripēna Piejūras nūjotāju klubs PS-1 01:33:10 +00:21:34
52nd 556 Evija Homko   PS-1 01:34:10 +00:22:34
53rd 603 Ģertrūde Silauniece   PS-1 01:34:38 +00:23:02
54th= 549 Eva Dombrovsa   PS-1 01:35:00 +00:23:24
54th= 531 Gunta Asme   PS-1 01:35:00 +00:23:24
56th 600 Viktorija Saldava-Reice Lapsas PS-1 01:35:32 +00:23:56
57th 579 Ieva Lingarte KAJPUTNI PS-1 01:35:52 +00:24:16
58th 590 Liene Pastuhova KAJPUTNI PS-1 01:35:53 +00:24:17
59th 561 Ilze Kezika Lapsas PS-1 01:35:54 +00:24:18
60th 536 Anita Barbane Nūjo priekam PS-1 01:36:57 +00:25:21
61st 607 Irena Šibeika Nūjo priekam PS-1 01:36:58 +00:25:22
62nd 584 Sandra Missa Kājputni PS-1 01:37:24 +00:25:48
63rd 615 Madara Vanaga Vanagi PS-1 01:38:14 +00:26:38
64th 543 Rita Bukovska   PS-1 01:43:53 +00:32:17
65th 606 Līga Šāvēja   PS-1 01:43:55 +00:32:19
66th= 560 Liene Kauķe Lāčuki PS-1 01:44:18 +00:32:42
66th= 632 Arnis Kauķis Lāčuki PV-1 01:44:18 +00:32:42
66th= 622 Iveta Zvīdriņa Lāčuki PS-1 01:44:18 +00:32:42
69th 614 Dace Vanaga Vanagi PS-1 01:45:51 +00:34:15
70th 595 Rita Rāviņa   PS-1 01:48:42 +00:37:06
71st 1056 Esmeralda Freiberga   PS-1 01:48:48 +00:37:12
72nd= 1055 Sindija Beķere   PS-1 01:48:49 +00:37:13
72nd= 611 Beate Tumaševska Ind PS-1 01:48:49 +00:37:13
74th 564 Iveta Kovnacka   PS-1 01:55:24 +00:43:48
75th 608 Everita Šimkevica Zemgales ziņas PS-1 01:58:37 +00:47:01
76th 577 Kerija Leiburga Zemgales Ziņas PS-1 01:58:38 +00:47:02

CEĻOTĀJS-2

Overall

18,8km 20m

Pos No. Name Club Class Time Behind
1st 640 Agris Puriņš 4S PV-2 02:19:17  
2nd 649 Andris Zībergs Būs labi/ CepuCepu PV-2 02:19:18 +00:00:01
3rd 631 Laimonis Garančs Būs Labi/Wendi PV-2 02:19:23 +00:00:06
4th 630 Jānis Gaiķis Būs Labi/Hawaii Express PV-2 02:19:29 +00:00:12
5th 602 Ingūna Sevostjanova Piejūras nūjotāju klubs PS-2 02:19:37 +00:00:20
6th 594 Ilze Rāta 4S PS-2 02:24:28 +00:05:11
7th 625 Edgars Ābeltiņš - PV-2 02:24:49 +00:05:32
8th= 633 Jānis Kronbergs   PV-2 02:25:12 +00:05:55
8th= 624 Kārlis Apinis   PV-2 02:25:12 +00:05:55
10th 648 Māris Vīlips   PV-2 02:29:28 +00:10:11
11th 575 Helēna Lazdiņa Piejūras nūjotāju klubs PS-2 02:32:23 +00:13:06
12th 565 Ieva Kozlovska Piejūras nūjotāju klubs PS-2 02:32:27 +00:13:10
13th 551 Dace Freimane Piejūras nūjotāju klubs PS-2 02:32:49 +00:13:32
14th 604 Inese Sirmā 4S PS-2 02:36:00 +00:16:43
15th 529 Līga Apine   PS-2 02:36:50 +00:17:33
16th 629 Aigars Dziedātājs KĀJPUTNI PV-2 02:39:11 +00:19:54
17th= 557 Ināra Ikauniece KĀJPUTNI PS-2 02:39:17 +00:20:00
17th= 554 Aida Graudiņa   PS-2 02:39:17 +00:20:00
19th 605 Anita Skujiņa Piejūras nūjotāju klubs PS-2 02:39:18 +00:20:01
20th 621 Anda Zeltiņa   PS-2 02:39:39 +00:20:22
21st 552 Agnese Ginovska Piejūras nūjotāju klubs PS-2 02:39:46 +00:20:29
22nd 638 Artis Mednis wAlts PV-2 02:40:15 +00:20:58
23rd 639 Aleksandrs Naumenko Gausā Jūdze PV-2 02:41:25 +00:22:08
24th 567 Maira Krievāne Piejūras nūjotāju klubs PS-2 02:42:11 +00:22:54
25th 569 Ilze Kronberga Piejūras nūjotāju klubs PS-2 02:43:01 +00:23:44
26th 592 Aija Puriņa KĀJPUTNI PS-2 02:43:56 +00:24:39
27th 636 Andris Lanka   PV-2 02:43:57 +00:24:40
28th 553 Jekaterina Girucka   PS-2 02:44:07 +00:24:50
29th 555 Ina Grudinska Piejūras nūjotāju klubs PS-2 02:44:13 +00:24:56
30th 591 Inese Petzāle KĀJPUTNI PS-2 02:44:57 +00:25:40
31st 645 Normunds Šibeiks Nūjo priekam PV-2 02:45:02 +00:25:45
32nd 647 Intars Ulmanis Spriganie plaksteri PV-2 02:45:18 +00:26:01
33rd 644 Aigars Šāvējs   PV-2 02:47:17 +00:28:00
34th 585 Kristīna Muciņa Piejūras nūjotāju klubs PS-2 02:48:45 +00:29:28
35th= 547 Ruta Dīce Gausā Jūdze PS-2 02:52:18 +00:33:01
35th= 628 Uldis Dīcis Gausā Jūdze PV-2 02:52:18 +00:33:01
37th 589 Ilona Palsāne Piejūras nūjotāju klubs PS-2 02:56:46 +00:37:29
38th 580 Santa Logina Zemgales Ziņas PS-2 02:57:33 +00:38:16
39th 586 Maija Naumenko Gausā Jūdze PS-2 03:02:47 +00:43:30

ETHICSPORT

Overall

18,8km 20m

Pos No. Name Club Class Time Behind
1st 426 Kristaps Magone OK Meridiāns SV-1 01:09:55  
2nd 452 Jānis Kūms Suunto | Inov-8 | Compressport | Isostar team Latv SV-2 01:10:42 +00:00:47
3rd 418 Andris Gailis Auseklis IK SV-1 01:11:40 +00:01:45
4th 445 Ainārs Drozds OK MERIDIĀNS SV-2 01:11:59 +00:02:04
5th 435 Valdis Aņikejevs SK Tērauds/Suunto SV-2 01:12:54 +00:02:59
6th 432 Jhon Volkenandt SK Tērauds/Suunto SV-1 01:13:17 +00:03:22
7th 451 Uldis Klepers Virsotne/MARMOT SV-2 01:14:39 +00:04:44
8th 506 Artis Zvejnieks Vecbebri SV-3 01:15:19 +00:05:24
9th 491 Āris Kundziņš EsiAktivs.lv / Grauda Spēks SV-3 01:16:19 +00:06:24
10th 444 Deniss Dovbišs Gaismas ma?ija - Stividors LP SV-2 01:16:50 +00:06:55
11th 382 Klinta Lauska BBFactory SS-1 01:19:45 +00:09:50
12th 416 Valdis Bogdanovs MARATONA KLUBS SV-1 01:20:17 +00:10:22
13th 483 Andis Gailis Kocēnu novads SV-3 01:20:32 +00:10:37
14th 379 Sandra Grosberga Suunto Team Latvia/OK Meridiāns SS-1 01:20:37 +00:10:42
15th 474 Miķelis Zumbergs VSK Noskrien SV-2 01:20:50 +00:10:55
16th 1057 Gusts Fokerots   SV-2 01:21:54 +00:11:59
17th 467 Kalvis Silgals Surikati / Eveko poligrāfija SV-2 01:22:39 +00:12:44
18th 482 Ondrej Fikrle BKV Holysov SV-3 01:23:14 +00:13:19
19th 415 Edgars Augustiņš BVR / Saldus SV-1 01:24:03 +00:14:08
20th 502 Einārs Šillers SIA KVIST SV-3 01:24:19 +00:14:24
21st 521 Valdis Rozentāls   SV-4 01:24:59 +00:15:04
22nd 458 Kaspars Pētersons VSK Noskrien SV-2 01:25:28 +00:15:33
23rd 478 Jānis Bleiers   SV-3 01:26:04 +00:16:09
24th 471 Kaspars Vaivods KKDEV SV-2 01:26:15 +00:16:20
25th 496 Andris Mireckis Ziemeļkurzeme OK SV-3 01:26:23 +00:16:28
26th 500 Arnis Sluga Virsotne/MARMOT SV-3 01:26:34 +00:16:39
27th 485 Edgars Goba Salaspils Zīriņi SV-3 01:27:07 +00:17:12
28th 456 Andis Ozoliņš ISK Ņiprie Ikri SV-2 01:27:36 +00:17:41
29th 523 Jānis Vītols VSK Noskrien seniori SV-4 01:28:15 +00:18:20
30th 463 Gatis Pūcītis Swedbank SV-2 01:28:19 +00:18:24
31st 380 Daina Jurķe Gentlemens Club / Supervaroņi SS-1 01:28:23 +00:18:28
32nd 425 Artūrs Loze   SV-1 01:28:29 +00:18:34
33rd 468 Jānis Sondors Ozolnieki SV-2 01:28:37 +00:18:42
34th 472 Kaspars Vingris Virsotne/MARMOT SV-2 01:28:45 +00:18:50
35th 436 Māris Ādamsons Limbaži SKRIEN SV-2 01:28:54 +00:18:59
36th 459 Artūrs Pielēns-Pelēns Lattelecom SV-2 01:29:07 +00:19:12
37th 431 Jurģis Stukuls SIA KVIST SV-1 01:29:09 +00:19:14
38th 505 Mārtiņš Vilemsons VSK Noskrien Seniori SV-3 01:29:14 +00:19:19
39th 381 Jolanta Krastiņa VSK Noskrien SS-1 01:29:21 +00:19:26
40th 441 Aleksejs Bute   SV-2 01:30:04 +00:20:09
41st 501 Sandis Svarinskis   SV-3 01:30:15 +00:20:20
42nd 489 Dainis Kozlovskis Carnikavas nafta SV-3 01:30:24 +00:20:29
43rd 510 Juris Černadjevs   SV-4 01:30:27 +00:20:32
44th 420 Jānis Grudulis   SV-1 01:30:33 +00:20:38
45th 422 Toms Kaufmanis Maratona klubs SV-1 01:30:36 +00:20:41
46th 409 Alvita Mirecka Ziemeļkurzeme OK SS-3 01:30:42 +00:20:47
47th 518 Vitālijs Muzika VSK Noskrien Seniori SV-4 01:30:45 +00:20:50
48th 488 Helmuts Knopkens   SV-3 01:30:53 +00:20:58
49th 479 Normunds Blumbergs   SV-3 01:30:54 +00:20:59
50th 509 Arnis Abelite Virsotne/MARMOT SV-4 01:31:01 +00:21:06
51st 464 Dzintars Rērihs RIEKSTI /#RopažiSkrien SV-2 01:31:26 +00:21:31
52nd 469 Jānis Švarcs CF OLAINE SV-2 01:31:44 +00:21:49
53rd 442 Valdis Čunka Aldaris GO SV-2 01:31:50 +00:21:55
54th 407 Ieviņa Lieldiena   SS-3 01:31:56 +00:22:01
55th 457 Aigars Ozolkāja   SV-2 01:32:29 +00:22:34
56th 395 Laura Pētersone Matisons Runner's Club SS-2 01:32:53 +00:22:58
57th 494 Māris Lūsis Skrienošie Lūši SV-3 01:33:43 +00:23:48
58th 455 Mārtiņš Niķis Cēsu Alus SV-2 01:33:49 +00:23:54
59th 515 Armands Lunts VSK Noskrien SV-4 01:34:13 +00:24:18
60th 492 Uģis Kūliņš OK KĀPA SV-3 01:34:31 +00:24:36
61st 476 Aleksandrs Antonovs &A SV-3 01:34:43 +00:24:48
62nd 447 Jānis Griķis Daugavpils Runners SV-2 01:34:47 +00:24:52
63rd 1065 Artūrs Rundzāns Selonija SV-2 01:35:34 +00:25:39
64th 384 Florence Weiss   SS-1 01:36:35 +00:26:40
65th 1050 Emīls Gailis Selonija SV-3 01:36:44 +00:26:49
66th 387 Ieva Biedrīte BBFactory SS-2 01:37:01 +00:27:06
67th 410 Aiga Paegle   SS-3 01:37:17 +00:27:22
68th 443 Alberts Dambis INSALVO SV-2 01:37:26 +00:27:31
69th 503 Aigars Vārna Ziemeļkurzeme OK SV-3 01:37:39 +00:27:44
70th 525 Dace Linde   SS-3 01:37:45 +00:27:50
71st 487 Atis Kļavis Jaunmārupe skrien! SV-3 01:37:59 +00:28:04
72nd 498 Arvīds Ozoliņš Latvijas Finieris SV-3 01:38:17 +00:28:22
73rd 438 Gunārs Bumburs Lizums_BB Team SV-2 01:38:33 +00:28:38
74th 497 Dainis Muško Kartavkalnu buki SV-3 01:38:35 +00:28:40
75th 484 Arvīds Germovs   SV-3 01:38:45 +00:28:50
76th 385 Agnija Ādamsone Limbaži SKRIEN SS-2 01:39:20 +00:29:25
77th 1049 Andris Pommers   SV-3 01:39:50 +00:29:55
78th 519 Arnis Pokšāns Abas kreisās kājas SV-4 01:40:35 +00:30:40
79th 490 Māris Krūze   SV-3 01:42:01 +00:32:06
80th 514 Eriks Lisovskis virsotne/MARMOT SV-4 01:42:28 +00:32:33
81st 439 Ingars Bumburs Lizums_BB Team SV-2 01:42:31 +00:32:36
82nd 437 Artūrs Blūmiņš Virsotne/MARMOT SV-2 01:42:42 +00:32:47
83rd 396 Jana Romanovska Zemgales Ziņas SS-2 01:42:45 +00:32:50
84th 433 Kristofers Zabello   SV-1 01:42:48 +00:32:53
85th 513 Vilnis Liepiņš Carnikavas nafta SV-4 01:43:07 +00:33:12
86th 450 Mārcis Kārkliņš Sasodīti labs grāmatvedis! SV-2 01:43:13 +00:33:18
87th 398 Aiga Tora   SS-2 01:43:16 +00:33:21
88th 414 Līga Vībure   SS-3 01:44:02 +00:34:07
89th 522 Ģirts Vēsma ZemgalesZiņas SV-4 01:44:08 +00:34:13
90th 461 Krišjānis Pormanis Nav SV-2 01:44:10 +00:34:15
91st 397 Laura Stankuna Legs Miserables SS-2 01:44:26 +00:34:31
92nd 399 Nora Vrubļevska Surikati SS-2 01:44:30 +00:34:35
93rd 419 Valters Gajevskis   SV-1 01:44:35 +00:34:40
94th 470 Iņigo Torre   SV-2 01:44:38 +00:34:43
95th 473 Edgars Zakis   SV-2 01:45:15 +00:35:20
96th 388 Lelde Broka VSK Noskrien Vāveres SS-2 01:45:38 +00:35:43
97th 424 Andris Krūmkalns BVR SV-1 01:45:43 +00:35:48
98th 504 Māris Videmanis   SV-3 01:45:50 +00:35:55
99th 512 Andrejs Gaumigs   SV-4 01:46:04 +00:36:09
100th 493 Kaspars Lapsa Noskrien Cēsis SV-3 01:47:08 +00:37:13
101st 454 Ruslans Mamedovs Daugavpils Runners SV-2 01:48:26 +00:38:31
102nd 421 Edgars Kaminskis   SV-1 01:49:15 +00:39:20
103rd 417 Nauris Danče   SV-1 01:49:34 +00:39:39
104th 1060 Mārtiņš Krūklis   SV-1 01:49:51 +00:39:56
105th 524 Līna Dzene Taku Skrējējs SS-2 01:50:03 +00:40:08
106th 412 Anžela Šapovalova IK Auseklis SS-3 01:50:26 +00:40:31
107th 430 Nauris Sausmanis   SV-1 01:50:43 +00:40:48
108th 511 Dainis Driņķis DzSK Lokomotīve SV-4 01:51:06 +00:41:11
109th 423 Rūdolfs Krūklis K41F SV-1 01:51:45 +00:41:50
110th 390 Oksana Groma Limbaži Skrien SS-2 01:51:49 +00:41:54
111th 499 Matīss Palsāns Carnikavas nafta SV-3 01:51:51 +00:41:56
112th 477 Jānis Bārda   SV-3 01:52:41 +00:42:46
113th 376 Silva Audere   SS-1 01:52:56 +00:43:01
114th 408 Aija Loca Daugavpils runners SS-3 01:53:09 +00:43:14
115th 386 Ieva Baldiņa-Brūklīte   SS-2 01:55:10 +00:45:15
116th 462 Stanislavs Pugacovs VSK Noskrien SV-2 01:55:52 +00:45:57
117th 508 Vitālijs Žuselis Daugavpils Runners SV-3 01:56:21 +00:46:26
118th 389 Darja Damroze Suunto Team Latvia SS-2 01:56:37 +00:46:42
119th= 460 Andrejs Platacis Kvikworks SV-2 01:57:26 +00:47:31
119th= 411 Vineta Skrastiņa Noskrien C?sis SS-3 01:57:26 +00:47:31
121st 520 Raitis Puriņš Zemgales Ziņas SV-4 01:57:52 +00:47:57
122nd 448 Gunārs Grundštoks VSK Noskrien SV-2 01:58:03 +00:48:08
123rd 481 Liam Edwards   SV-3 01:59:53 +00:49:58
124th 405 Renāte Krūze   SS-3 02:00:19 +00:50:24
125th 517 Jānis Marčinkus S/K Ozolnieki SV-4 02:01:20 +00:51:25
126th 404 Evija Kļave Jaunmārupe skrien! SS-3 02:01:28 +00:51:33
127th 393 Kristīne Leja   SS-2 02:02:00 +00:52:05
128th 446 Mārtiņš Freibergs VSK Noskrien SV-2 02:02:07 +00:52:12
129th 377 Krista Bome Zemgales Ziņas SS-1 02:02:13 +00:52:18
130th 400 Ilze Zvīdriņa   SS-2 02:02:38 +00:52:43
131st 406 Lauma Lieksne   SS-3 02:02:56 +00:53:01
132nd 394 Gunita Lippe   SS-2 02:04:07 +00:54:12
133rd 403 Ieviņa Gaiziņa VSK Noskrien SS-3 02:04:25 +00:54:30
134th 1066 Kristers Krivāns Selonija SV-1 02:05:08 +00:55:13
135th 392 Aiva Kramiņa Kramiņi SS-2 02:06:09 +00:56:14
136th 486 Kaspars Kalniņš 4 brāļi SV-3 02:07:38 +00:57:43
137th 427 Andris Melnis   SV-1 02:09:28 +00:59:33
138th 402 Gunita Butāne Zemgales Ziņas SS-3 02:09:53 +00:59:58
139th 391 Daiga Igaune Bezgalīgie sajūtu stāsti SS-2 02:11:18 +01:01:23
140th 383 Lelde Spriņģe   SS-1 02:15:38 +01:05:43
141st 449 Vitālijs Jakovļevs www.endo.lv SV-2 02:39:02 +01:29:07

SUUNTO

Overall

9,4km 10m

Pos No. Name Club Class Time Behind
1st 226 Jānis Mežiels ASK Patria TV-1 00:32:48  
2nd 296 Andris Ronimoiss Inov-8 | OSveikals.lv TV-2 00:32:53 +00:00:05
3rd 242 Jānis Tamužs Ozons TV-1 00:33:00 +00:00:12
4th 229 Jānis Mūrnieks SK Tērauds/Suunto TV-1 00:34:18 +00:01:30
5th 280 Agris Krūmiņš Vecpiebalga TV-2 00:35:44 +00:02:56
6th 289 Jānis Olengovičs Priekuļu tehnikums TV-2 00:36:02 +00:03:14
7th 209 Edijs Dzalbs Inov-8 | OSveikals.lv TV-1 00:36:51 +00:04:03
8th 268 Arvis Grencbergs SK Tērauds/Suunto TV-2 00:36:55 +00:04:07
9th 284 Sergejs Maslobojevs NRC Rīga TV-2 00:37:20 +00:04:32
10th 245 Niks Zauls Limbaži Skrien TV-1 00:38:11 +00:05:23
11th 315 Janis Znotins Virsotne/MARMOT TV-2 00:38:42 +00:05:54
12th 351 Zigmunds Zauls Limbaži Skrien TV-3 00:38:43 +00:05:55
13th 332 Valts Laicāns Sporta klubs Wendi TV-3 00:38:44 +00:05:56
14th 1045 Andris Bergmanis   TV-2 00:39:20 +00:06:32
15th 263 Manuel El Chapo Sinaloa Cartel running TV-2 00:39:25 +00:06:37
16th 222 Renārs Leiskins Daugavpils Runners TV-1 00:39:45 +00:06:57
17th 247 AUSTRIS ARMANS Siguldas Maratona Klubs TV-2 00:39:50 +00:07:02
18th 51 Evita Grencberga SK Tērauds/Suunto TS-1 00:39:55 +00:07:07
19th 273 Aleksandr Judkins   TV-2 00:40:00 +00:07:12
20th 197 Inga Zālīte BBFactory TS-3 00:40:02 +00:07:14
21st 74 Anete Švilpe Inov-8 | OSveikals.lv TS-1 00:40:28 +00:07:40
22nd 248 Jānis Ābols Maratona Klubs TV-2 00:40:43 +00:07:55
23rd 336 Gatis Melgalvis Valmieras Velo Vienība TV-3 00:40:51 +00:08:03
24th 271 Artūrs Jansons Maratona Klubs TV-2 00:41:24 +00:08:36
25th 233 Mārtiņš Petrovs - TV-1 00:41:27 +00:08:39
26th 286 Māris Meļķis HONEST RENT TV-2 00:41:30 +00:08:42
27th 254 Reinis Bērziņš Virsotne/MARMOT TV-2 00:41:38 +00:08:50
28th 367 Normunds Zauls Limbaži Skrien TV-4 00:41:40 +00:08:52
29th 223 Arturs Levics BVR TV-1 00:41:43 +00:08:55
30th 217 Gundars Kokarevics   TV-1 00:41:44 +00:08:56
31st 323 Uģis Inka Vecās Kedas / VSK Noskrien TV-3 00:41:46 +00:08:58
32nd 258 Edžus Cābulis Sporta kkubs WENDI TV-2 00:41:50 +00:09:02
33rd= 327 Ritvars Klapars VSK Burkānciems &Co/ VSK Noskrien TV-3 00:41:51 +00:09:03
33rd= 253 Ainārs Bērziņš SIA KVIST TV-2 00:41:51 +00:09:03
35th 265 Aivars Fogelis   TV-2 00:41:54 +00:09:06
36th 230 Rūdolfs Naumenko   TV-1 00:42:03 +00:09:15
37th 71 Laura Savicka BBFactory TS-1 00:42:20 +00:09:32
38th 77 Baiba Vekša BBFactory TS-1 00:42:26 +00:09:38
39th 60 Agate Kristapsone Siguldas Maratona klubs TS-1 00:42:28 +00:09:40
40th 361 Valdis Tilts   TV-4 00:42:31 +00:09:43
41st 338 Andris Mežgailis LIMBAŽI SKRIEN TV-3 00:42:42 +00:09:54
42nd 227 Mikus Milgrāvis Yeti TV-1 00:42:45 +00:09:57
43rd 79 Kitija Zaula Limbaži skrien TS-1 00:42:58 +00:10:10
44th 282 Jānis Kvante Vecpiebalga TV-2 00:43:23 +00:10:35
45th 287 Gatis Miglāns Carnikavas nafta TV-2 00:43:30 +00:10:42
46th 355 Valters Freidenfelds GRASBERGS.LV TV-4 00:43:31 +00:10:43
47th 312 Miķelis Vindavs Tipu Taps TV-2 00:43:39 +00:10:51
48th 218 Edgars Krastiņš   TV-1 00:43:53 +00:11:05
49th 310 Jānis Vihlo SIA KVIST TV-2 00:43:54 +00:11:06
50th 1058 Agita Kaļva Ķegumā Spēks TS-2 00:43:55 +00:11:07
51st 184 Līga Norkus Saldus boksa klubs TS-3 00:43:59 +00:11:11
52nd= 225 Rūdis Liepiņš   TV-1 00:44:01 +00:11:13
52nd= 255 Māris Bobrovs   TV-2 00:44:01 +00:11:13
54th 307 Lauris Veidemanis   TV-2 00:44:04 +00:11:16
55th 275 Agris Kalniņš   TV-2 00:44:05 +00:11:17
56th= 288 Edgars Olengovičs Priekuļu tehnikums TV-2 00:44:14 +00:11:26
56th= 186 Zaiga Ozoliņa Kāpa TS-3 00:44:14 +00:11:26
58th 142 Kristīne Roga ASK PATRIA TS-2 00:44:22 +00:11:34
59th 241 Gatis Štulbergs Maratona Klubs/Rieksti TV-1 00:44:24 +00:11:36
60th 293 Mārti?š Podnieks   TV-2 00:44:34 +00:11:46
61st 206 Gunārs Bodnieks   TV-1 00:44:43 +00:11:55
62nd 123 Sanita Laicāne SK Tērauds TS-2 00:44:46 +00:11:58
63rd 319 Mareks Brokans VSK Noskrien TV-3 00:44:54 +00:12:06
64th 116 Iveta Kazaine   TS-2 00:45:07 +00:12:19
65th= 185 Inese Otomere   TS-3 00:45:18 +00:12:30
65th= 308 Kaspars Verdens Virsotne/MARMOT TV-2 00:45:18 +00:12:30
67th 231 Jānis Osītis Yeti TV-1 00:45:19 +00:12:31
68th= 301 Gatis Šimanskis BVR TV-2 00:45:39 +00:12:51
68th= 64 Ieva Moļņika Ni TS-1 00:45:39 +00:12:51
70th 295 Māris Puriņš Šaubu nav TV-2 00:45:41 +00:12:53
71st 203 Sandis Apenītis   TV-1 00:45:42 +00:12:54
72nd 356 Haralds Jansons Carnikavas nafta TV-4 00:45:44 +00:12:56
73rd 339 Normunds Moļņiks Ni TV-3 00:45:46 +00:12:58
74th 167 Lita Dzelme   TS-3 00:45:48 +00:13:00
75th 189 Kristīne Slikšāne Skriešanas Akadēmija TS-3 00:45:52 +00:13:04
76th 221 Kristaps Ķemme   TV-1 00:45:56 +00:13:08
77th 300 Ainārs Straubergs Limbaži SKRIEN TV-2 00:45:57 +00:13:09
78th 335 Ints Marcinkevičs Ind TV-3 00:46:10 +00:13:22
79th 281 Edgars Krūmiņš   TV-2 00:46:12 +00:13:24
80th 328 Haralds Krievs :) TV-3 00:46:13 +00:13:25
81st 291 Vladislavs Petičonoks   TV-2 00:46:16 +00:13:28
82nd= 238 K?rlis Stonka VSK Noskrien TV-1 00:46:21 +00:13:33
82nd= 348 Jānis Stūrītis SIA KVIST TV-3 00:46:21 +00:13:33
84th 365 Aivars Zaķis Maratona klubs/LSC TV-4 00:46:22 +00:13:34
85th 283 Edgars Ķirsis SIA KVIST TV-2 00:46:31 +00:13:43
86th 139 Lāsma Pometko Noskrien Cēsis TS-2 00:46:36 +00:13:48
87th= 272 Mareks Jevtuhs   TV-2 00:46:37 +00:13:49
87th= 358 Igors Kozlovs   TV-4 00:46:37 +00:13:49
89th 65 Dace Novikova   TS-1 00:47:02 +00:14:14
90th 342 Eduards Pāķis Saulkrasti SRT TV-3 00:47:05 +00:14:17
91st 294 Māris Preimats   TV-2 00:47:11 +00:14:23
92nd 314 Jānis Zīle OZO TV-2 00:47:19 +00:14:31
93rd 88 LINDA BERGA   TS-2 00:47:23 +00:14:35
94th 205 Edgars Bikse Latvijas Finieris TV-1 00:47:28 +00:14:40
95th 204 Lauris Bajaruns   TV-1 00:47:52 +00:15:04
96th 243 Renārs Vasiļjevs   TV-1 00:48:01 +00:15:13
97th 317 Kaspars Aksenoks   TV-3 00:48:08 +00:15:20
98th 1046 Edgars Mihailičš   TV-1 00:48:26 +00:15:38
99th 366 Uģis Zanders   TV-4 00:48:29 +00:15:41
100th 95 Līga Celiņa Piedzivojumi.lv TS-2 00:48:31 +00:15:43
101st 316 Artūrs Žeibe Run 4 Fun TV-2 00:48:38 +00:15:50
102nd 261 Klāvs Damsons   TV-2 00:48:43 +00:15:55
103rd 495 Artis Mincenbergs   TV-3 00:48:44 +00:15:56
104th 196 Kristīne Vilcāne   TS-3 00:48:45 +00:15:57
105th= 364 Jānis Vindavs tipu taps TV-4 00:48:47 +00:15:59
105th= 174 Rita Kļaviņa SK Magnen TS-3 00:48:47 +00:15:59
107th 85 Ieva Ārberga Noskrien Cēsis TS-2 00:48:49 +00:16:01
108th 216 Dāvis Knopkens BVR TV-1 00:49:00 +00:16:12
109th 285 Edgars Meijers   TV-2 00:49:05 +00:16:17
110th 156 Nora Baranovska Piejūras nūjotāju klubs TS-3 00:49:11 +00:16:23
111th 236 Igors Rižikovs   TV-1 00:49:12 +00:16:24
112th 349 Mārtiņš Šimis RFS fan club TV-3 00:49:21 +00:16:33
113th 228 Emīls Mūrēns   TV-1 00:49:29 +00:16:41
114th 201 Marta Luize Pētersone Matisons Runner's Club TS-Jun 00:49:38 +00:16:50
115th 127 Lolita Linde   TS-2 00:49:41 +00:16:53
116th 220 NORMUNDS KRONBERGS TUKUMS TV-1 00:49:44 +00:16:56
117th 235 Vitalijs Ribakovs JS DREAM TEAM TV-1 00:49:54 +00:17:06
118th 69 Ieva Rukšāne OK Kāpa TS-1 00:50:22 +00:17:34
119th 313 Endijs Zariņš Zemgales Ziņas TV-2 00:50:26 +00:17:38
120th 354 Dairis Bodnieks   TV-4 00:50:27 +00:17:39
121st 299 Edgars Sondors Krāsa TV-2 00:50:33 +00:17:45
122nd 115 Signe Kaupuža   TS-2 00:50:35 +00:17:47
123rd 54 Jana Marta Ivanovska   TS-1 00:50:39 +00:17:51
124th 322 Atis Ģēģeris Auseklis IK TV-3 00:50:42 +00:17:54
125th 73 Daina Stonka VSK Nokrien TS-1 00:50:44 +00:17:56
126th 244 Elmārs Vitrungs SIA KVIST TV-1 00:50:57 +00:18:09
127th 212 Arvīds Gertners   TV-1 00:51:10 +00:18:22
128th 68 Terēze Rocēna   TS-1 00:51:12 +00:18:24
129th 162 Baiba Bolgzda   TS-3 00:51:14 +00:18:26
130th 50 Elīna Gertnere   TS-1 00:51:23 +00:18:35
131st= 264 Māris Ende   TV-2 00:51:25 +00:18:37
131st= 98 Laura Ende   TS-2 00:51:25 +00:18:37
133rd 325 Jānis Kaktiņš Korte team TV-3 00:51:54 +00:19:06
134th 251 Māris Berķis pulsometrs.lv TV-2 00:51:55 +00:19:07
135th 109 Līga Jākobsone - TS-2 00:51:59 +00:19:11
136th 76 Evelīna Vasiļjeva Daugavpils Runners TS-1 00:52:01 +00:19:13
137th 145 Zane Tilta-Kūma   TS-2 00:52:02 +00:19:14
138th 302 Madars Šķipars   TV-2 00:52:03 +00:19:15
139th 164 Anda Daubure   TS-3 00:52:22 +00:19:34
140th 87 Līga Balode   TS-2 00:52:23 +00:19:35
141st= 169 Rigonda Germova   TS-3 00:52:28 +00:19:40
141st= 46 Amanda Ciguze   TS-1 00:52:28 +00:19:40
143rd 58 Beāte Anna Klepere Takši TS-1 00:52:31 +00:19:43
144th 257 Jānis Brēde Graanul Pellets TV-2 00:52:32 +00:19:44
145th 171 Ieva Jaudzeme   TS-3 00:52:35 +00:19:47
146th 278 Andis Kovaļevskis Swedbank TV-2 00:52:42 +00:19:54
147th 67 Paula Pakule Sporta klubs Wendi TS-1 00:52:50 +00:20:02
148th 318 Ikars Bogdanovs   TV-3 00:52:53 +00:20:05
149th 267 Gatis Gaņģītis eBIOpower TV-2 00:52:55 +00:20:07
150th 179 Ligita Leitlande Zemgales Ziņas TS-3 00:53:06 +00:20:18
151st 276 Gatis Kalniņš CF OLAINE TV-2 00:53:10 +00:20:22
152nd 331 Dainis Kronbergs TUKUMS TV-3 00:53:17 +00:20:29
153rd 304 Alvis Tribockis Korte team TV-2 00:53:18 +00:20:30
154th= 114 Anna Kalvāne   TS-2 00:53:24 +00:20:36
154th= 279 Viesturs Kriškalns   TV-2 00:53:24 +00:20:36
154th= 141 Zaiga Robežniece Privāti TS-2 00:53:24 +00:20:36
157th 334 Andris Mačevskis   TV-3 00:53:27 +00:20:39
158th 262 Artūrs Dunovskis   TV-2 00:53:28 +00:20:40
159th 270 Jānis Jankavs   TV-2 00:53:30 +00:20:42
160th 39 Anita Andersone   TS-1 00:53:32 +00:20:44
161st 181 Ieva Livčāne   TS-3 00:53:33 +00:20:45
162nd 1052 Normunds Freimanis MX Ādaži TV-2 00:53:35 +00:20:47
163rd 337 Kaspars Meļķis   TV-3 00:53:37 +00:20:49
164th 343 Juris Pētersons   TV-3 00:53:46 +00:20:58
165th 94 Līga Brutāne   TS-2 00:53:49 +00:21:01
166th 246 Rinalds Aļeksjonoks   TV-2 00:53:52 +00:21:04
167th= 1041 Dana Igala   TS-3 00:53:59 +00:21:11
167th= 239 Jēkabs Svarinskis   TV-1 00:53:59 +00:21:11
169th 163 Līga Brence VSK Noskrien TS-3 00:54:00 +00:21:12
170th 333 Lauris Lizbovskis LNT sports TV-3 00:54:05 +00:21:17
171st 213 Lauris Igaunis Wunder Latvia TV-1 00:54:10 +00:21:22
172nd= 180 Lana Lindermane   TS-3 00:54:12 +00:21:24
172nd= 120 Sniedze Krēgere   TS-2 00:54:12 +00:21:24
174th 359 Didzis Krīgers   TV-4 00:54:13 +00:21:25
175th 256 Agnese Kalniņa CF Olaine TS-1 00:54:21 +00:21:33
176th 326 Juris Kalniņš Olaine TV-3 00:54:30 +00:21:42
177th 135 Gunta Neija VSK Noskrien TS-2 00:54:39 +00:21:51
178th 96 Santa Cine Swedbank TS-2 00:54:41 +00:21:53
179th 93 Marika Broka - Švarca CF Olaine TS-2 00:54:45 +00:21:57
180th 129 Gerda Logina   TS-2 00:55:20 +00:22:32
181st 165 Zane Dille Noskrien Cēsis TS-3 00:55:21 +00:22:33
182nd 341 Heinrihs Otomers   TV-3 00:55:25 +00:22:37
183rd 122 Ilze Kronberga TUKUMS TS-2 00:55:28 +00:22:40
184th 357 Valdis Kļaviņš SK Magnen TV-4 00:55:35 +00:22:47
185th= 208 Bruno Deičmanis   TV-1 00:55:37 +00:22:49
185th= 146 Zane Timma   TS-2 00:55:37 +00:22:49
187th 298 Mārtiņš Sniedze Vecpiebalga TV-2 00:55:39 +00:22:51
188th 214 Dāvids Jānis Jonāns Sloth Running Crew TV-1 00:55:43 +00:22:55
189th 350 Edgars Varna   TV-3 00:55:45 +00:22:57
190th 344 Andris Riekstiņš   TV-3 00:55:46 +00:22:58
191st 372 Ernests Olengovičs Sporta Klubs Wendi TV-Jun 00:55:54 +00:23:06
192nd 292 Jānis Pētersons Engures sportam TV-2 00:56:09 +00:23:21
193rd 48 Renda Forstmane   TS-1 00:56:12 +00:23:24
194th 131 Inese Meldere   TS-2 00:56:13 +00:23:25
195th 320 Ansis Gornavs SK SIGULDA TV-3 00:56:17 +00:23:29
196th 347 Jānis Stonka   TV-3 00:56:18 +00:23:30
197th= 330 Gundars Kristapsons Ātrie vilki TV-3 00:56:21 +00:23:33
197th= 324 Vladimirs Isajevs   TV-3 00:56:21 +00:23:33
199th 345 Gaitis Rūdulis Rūdulīši TV-3 00:56:56 +00:24:08
200th 373 Jēkabs Pētersons   TV-Jun 00:56:57 +00:24:09
201st 1061 Toms Stālmans   TV-1 00:56:59 +00:24:11
202nd= 66 Sintija Ozoliņa   TS-1 00:57:02 +00:24:14
202nd= 240 KĀRLIS ŠENBERGS   TV-1 00:57:02 +00:24:14
204th 232 Madars Ozoliņš   TV-1 00:57:03 +00:24:15
205th 177 Margita Lagzdiņa   TS-3 00:57:16 +00:24:28
206th 303 Rolands Šusts   TV-2 00:57:20 +00:24:32
207th 191 Aija T?lena TRX C?sis TS-3 00:57:22 +00:24:34
208th 269 Intars Ieviņš   TV-2 00:57:37 +00:24:49
209th 370 Adrians Hildebrants   TV-Jun 00:57:48 +00:25:00
210th 252 Kristiāns Bernhards   TV-2 00:57:56 +00:25:08
211th= 202 Anna Marija Zaķe Maratona klubs/LSC TS-Jun 00:58:05 +00:25:17
211th= 81 Līga Zlaugotne   TS-1 00:58:05 +00:25:17
213th= 118 Diāna Krastiņa Pēdu nav TS-2 00:58:13 +00:25:25
213th= 1059 Arnis Meinarts Kvist TV-4 00:58:13 +00:25:25
215th 182 Oksana Meistere SIA KVIST TS-3 00:58:20 +00:25:32
216th 321 Viktors Griņevičs ABC Software TV-3 00:58:22 +00:25:34
217th 152 Inta Zīriuse VSK Noskrien / Salacgrīvas novads TS-2 00:58:28 +00:25:40
218th 101 Alīna Fisenkova Lacerta Running Team TS-2 00:58:30 +00:25:42
219th 103 Anita Galašina Global Fitness TS-2 00:58:33 +00:25:45
220th= 57 Viktorija Katarina - TS-1 00:58:34 +00:25:46
220th= 52 Marta Heringa   TS-1 00:58:34 +00:25:46
222nd 224 Artūrs Levins VSK Noskrien TV-1 00:58:42 +00:25:54
223rd 144 Līga Salmane Sporta klubs WENDI TS-2 00:58:49 +00:26:01
224th 290 Jānis Paeglis   TV-2 00:59:35 +00:26:47
225th 194 Inga Vaļska TRX Cēsis TS-3 00:59:36 +00:26:48
226th 97 Evita Dzene   TS-2 00:59:37 +00:26:49
227th 157 Gunita Barisa   TS-3 00:59:39 +00:26:51
228th 170 Anita Ieviņa   TS-3 00:59:41 +00:26:53
229th 140 Agnese Raubena   TS-2 00:59:43 +00:26:55
230th 117 Olga Korabo Sloth Running Crew TS-2 00:59:45 +00:26:57
231st 154 Kristina Žusele Daugavpils Runners TS-2 00:59:51 +00:27:03
232nd 215 Kristaps Keslers SIA KVIST TV-1 00:59:54 +00:27:06
233rd 199 Amanda Griķe Daugavpils Runners TS-Jun 01:00:15 +00:27:27
234th 63 Karīna Mamedova Daugavpils Runners TS-1 01:00:18 +00:27:30
235th 234 Guntars Priede   TV-1 01:00:27 +00:27:39
236th 219 Toms Krauklis   TV-1 01:00:36 +00:27:48
237th 149 Elīna Vilmane SIA KVIST TS-2 01:00:40 +00:27:52
238th 363 Normunds Vilūns VSK noskrien seniori TV-4 01:00:42 +00:27:54
239th 155 Tatjana Āboliņa MARATONA KLUBS TS-3 01:00:43 +00:27:55
240th 132 Malvīne Mennika pulsometrs.lv TS-2 01:00:53 +00:28:05
241st 352 John Aage Andersen   TV-4 01:01:21 +00:28:33
242nd 133 Lauma Muceniece   TS-2 01:01:24 +00:28:36
243rd 371 Marks Kornets   TV-Jun 01:01:25 +00:28:37
244th 413 Žanna Vanaga Noskrien Cēsis/VSK Noskrien TS-3 01:01:39 +00:28:51
245th 362 Māris Valtiņš   TV-4 01:01:41 +00:28:53
246th 128 Selva Ločmele Engures sportam TS-2 01:01:47 +00:28:59
247th 106 Lelde Grīnvalde   TS-2 01:01:51 +00:29:03
248th 250 Mārtiņš Bankovskis   TV-2 01:01:52 +00:29:04
249th= 134 Liene Mudrova   TS-2 01:02:02 +00:29:14
249th= 99 Valērija Fedotova   TS-2 01:02:02 +00:29:14
251st 40 Marija Bite   TS-1 01:02:07 +00:29:19
252nd 108 Aira Jaunzare   TS-2 01:02:13 +00:29:25
253rd 207 Ralfs Cimermanis   TV-1 01:02:43 +00:29:55
254th 1048 Alise Buceniece   TS-1 01:03:05 +00:30:17
255th 124 Laima Letiņa   TS-2 01:03:17 +00:30:29
256th 176 Jolanta Kravale   TS-3 01:03:29 +00:30:41
257th 193 Diāna Ulase   TS-3 01:03:36 +00:30:48
258th 1054 Kristīne Goldmane   TS-3 01:03:44 +00:30:56
259th 89 Sanda Berga   TS-2 01:03:45 +00:30:57
260th 107 Egija Gulbinska   TS-2 01:03:49 +00:31:01
261st 105 Liena Grina   TS-2 01:03:52 +00:31:04
262nd 151 Ilona Zariņa Swedbank TS-2 01:04:08 +00:31:20
263rd 1047 Pēteris Mūrnieks   TV-Jun 01:04:11 +00:31:23
264th 1053 Inga Priede   TS-3 01:04:24 +00:31:36
265th 353 Jānis Birģelis   TV-4 01:04:27 +00:31:39
266th= 91 Anta Bojane   TS-2 01:04:29 +00:31:41
266th= 188 Aira Semjonova   TS-3 01:04:29 +00:31:41
268th 43 Baiba Bule Swedbank TS-1 01:04:36 +00:31:48
269th 277 Gunārs Kepe   TV-2 01:04:52 +00:32:04
270th 175 Sanita Kokarēviča Noskrien Cēsis TS-3 01:05:10 +00:32:22
271st 159 Līga Birnbauma   TS-3 01:05:31 +00:32:43
272nd 104 Alise Griķe Daugavpils Runners TS-2 01:05:35 +00:32:47
273rd 61 Kristīne Krista Lejniece Zemgales Ziņas TS-1 01:05:45 +00:32:57
274th 178 Agnese Leiburga Zemgales Ziņas TS-3 01:05:46 +00:32:58
275th 136 Inese Ozola   TS-2 01:06:25 +00:33:37
276th 112 Sanita Junele   TS-2 01:06:28 +00:33:40
277th 82 Elza Žumbure Legs Miserables TS-1 01:07:03 +00:34:15
278th 160 Vineta Bite   TS-3 01:07:27 +00:34:39
279th 49 Marta Gernere   TS-1 01:07:28 +00:34:40
280th= 266 Juris Gailis   TV-2 01:07:35 +00:34:47
280th= 368 REINIS Gailis   TV-Jun 01:07:35 +00:34:47
282nd 260 Edgars Cirvelis   TV-2 01:07:40 +00:34:52
283rd 153 Sigita Zvaigzne   TS-2 01:08:06 +00:35:18
284th= 111 Laura Johansone Sloth Running Crew TS-2 01:08:13 +00:35:25
284th= 137 Ieva Ozoliņa Sloth Running Crew TS-2 01:08:13 +00:35:25
284th= 195 Sņežana Vesmane Sloth Running Crew TS-3 01:08:13 +00:35:25
287th 121 Kristīne Kroma-Kerstena Sloth Running Crew TS-2 01:08:14 +00:35:26
288th 192 Dace Tītmane   TS-3 01:08:17 +00:35:29
289th 83 Violeta Žusele Daugavpils Runners TS-1 01:08:29 +00:35:41
290th 360 Andis Ozoliņš Nūjo priekam TV-4 01:08:33 +00:35:45
291st 92 Gunita Brauna   TS-2 01:08:46 +00:35:58
292nd 100 Iuliia Filippovich   TS-2 01:09:28 +00:36:40
293rd 161 Sandra Bobrova   TS-3 01:09:44 +00:36:56
294th 78 Inga Zalāne Pa Vienam TS-1 01:09:53 +00:37:05
295th 210 Aigars Eglajs Pa Vienam TV-1 01:09:54 +00:37:06
296th 119 Līga Kremberga-Dunovska   TS-2 01:11:12 +00:38:24
297th 375 Artūrs Rūdulis Rūdulīši TV-Jun 01:11:14 +00:38:26
298th 143 Agnese Rūdule Rūdulīši TS-2 01:11:18 +00:38:30
299th 168 Antra Gaumiga   TS-3 01:11:34 +00:38:46
300th 110 Guna Jākobsone-Šņepste - TS-2 01:12:28 +00:39:40
301st= 102 SOLVITA GAILE   TS-2 01:12:47 +00:39:59
301st= 369 RITVARS Gailis   TV-Jun 01:12:47 +00:39:59
303rd 53 Monta Hildebrante   TS-1 01:12:55 +00:40:07
304th 1062 Terēze Stālmane   TS-1 01:14:29 +00:41:41
305th 56 Jānis Brakšs OK_Meridiāns TV-2 01:16:18 +00:43:30
306th= 172 Inna Juršēviča Noskrien Cēsis TS-3 01:17:26 +00:44:38
306th= 309 Mārtiņš Veseris   TV-2 01:17:26 +00:44:38
308th 183 Inga Melne   TS-3 01:19:01 +00:46:13
309th 374 Jānis Riža VBSS TV-Jun 01:19:10 +00:46:22
310th 1044 Gatis Pētersons   TV-Jun 01:20:34 +00:47:46
  70 Gabriela Saulīte   TS-1 w3  
  41 Ginta Bogdanova   TS-1 rtd