Klubu SafetesPr 2008.08.25 8:59
Resultscreated by OS2003 © Stephan Krämer 2007

   Pl   Stno Team                                            Time 
              Leg Name                           YB    Time 


Klubu Stafetes  (41)        

    1      6 VIGA 96                                      3:56:14 
                1   Ainārs Veģeris                      42:49 
                2-1 Uvis Soika                          37:58 
                2-2 Iveta - Brūvere Stīpiņa             37:58 
                3   Ieva Veģere                         35:02 
                4-1 Māris Ruģelis                       26:06 
                4-2 Linda Katlapa                       26:07 
                5   Arno Līcis                          23:21 
                6-1 Andris Tauvens                      31:39 
                6-2 Daumants Krastiņš                   31:40 
                7   Liniņš Ģirts                        39:19 

    2      5 Meridiāns 1                                  3:56:34 
                1   Didzis Vīksne                       43:28 
                2-1 Kristaps Magone                     39:01 
                2-2 Andris Cāns                         39:01 
                3   Vieda Lūsa                          36:18 
                4-1 Ilze Buža                           29:04 
                4-2 Aigars Leiboms                      29:06 
                5   Sandra Grosberga                    18:50 
                6-1 Emīls Dzalbs                        28:29 
                6-2 Nora Ķibilda                        28:29 
                7   Rencis Oskars                       41:24 

    3      2 Auseklis 1                                   4:00:56 
                1   Jānis Tamužs                        41:20 
                2-1 Mikus Žagata                        37:19 
                2-2 Andris Gailis                       37:12 
                3   Baiba Smila                         40:14 
                4-1 Kalvis Mihailovs                    33:02 
                4-2 Jana Voiceščuka                     33:05 
                5   Anete Gurtiņa                       24:05 
                6-1 Beata Zaļaiskalns                   29:46 
                6-2 Madara Freimane                     29:45 
                7   Žagata Zemgus                       35:10 

    4      8 A2                                           4:01:08 
                1   Guntis Arnicāns                     42:47 
                2-1 Kaspars Staņa                       38:28 
                2-2 Jānis Lazdāns                       38:30 
                3   Edmunds Zvaigzne                    32:03 
                4-1 Ineta Lapacinska                    35:39 
                4-2 Alīda Ābola                         35:39 
                5   Māris Mālkalnietis                  21:17 
                6-1 Ieva Mauliņa                        31:01 
                6-2 Ilgonis Krūmiņš                     30:59 
                7   Kārkliņš Kaspars                    39:53 

    5      4 Madonas BJSS                                 4:02:14 
                1   Mārtiņš Sirmais                     36:17 
                2-1 Jānis Sārs                          38:27 
                2-2 Andris Jubelis                      38:28 
                3   Elīna Kārkliņa                      44:01 
                4-1 Una Arama                           26:03 
                4-2 Gints Jubelis                       26:03 
                5   Dinārs Gutāns                       21:56 
                6-1 Agnese Dadzīte                      34:43 
                6-2 Klāvs Stiprais                      34:42 
                7   Sārs Dāvis                          40:47 

    6      3 Kāpa 1                                       4:04:51 
                1   Juris Ostups                        43:22 
                2-1 Rūdolfs Šadrins                     38:56 
                2-2 Kārlis Osis                         38:55 
                3   Rolands Grava Ģērmanis              30:27 
                4-1 Ruta Kukka                          35:06 
                4-2 Volli Kukk                          35:08 
                5   Ilze Laure                          22:26 
                6-1 Ieva Nāgele                         31:07 
                6-2 Anna Puriņa                         31:07 
                7   Putniņš Reinis                      43:27 

    7      1 Ogre dižā                                    4:05:38 
                1   Raivo Kivlenieks                    40:38 
                2-1 Kristaps Kaimiņš                    36:15 
                2-2 Mikus Zvirbulis                     36:15 
                3   Kārlis Kosmačevs                    36:59 
                4-1 Edgars Sparāns                      28:14 
                4-2 Ģirts Krastiņš                      28:14 
                5   Edgars Ustinovs                     33:50 
                6-1 Ilona Zacmane                       34:40 
                6-2 Gundega Demidova                    34:40 
                7   Roze Renārs                         35:02 

    8     28 OK Saldus B                                  4:08:20 
                1   Kristaps Jaudzems                   40:14 
                2-1 Atis Rešķis                         39:01 
                2-2 Rūdolfs Zērnis                      38:55 
                3   Ieva Brice                          43:24 
                4-1 Janeta Turka                        32:17 
                4-2 Rasa Brūna                          32:18 
                5   Ilze Bruce                          23:10 
                6-1 Pranis Brazdauskis                  27:10 
                6-2 Gatis Berežnojs                     27:09 
                7   Penkulis Jānis                      43:04 

    9     25 Kāpa 2                                       4:11:46 
                1   Emīls Ūdris                         45:14 
                2-1 Andris Rukšāns                      39:18 
                2-2 Ansis Šinke                         39:17 
                3   Madara Šinke                        38:17 
                4-1 Līga Apine                          33:13 
                4-2 Lauma Žilko                         33:13 
                5   Madara Šadrina                      19:49 
                6-1 Kate Dūdele                         29:25 
                6-2 Jānis Rukšāns                       29:24 
                7   Peisenieks Varis                    46:30 

   10     13 Mona                                         4:12:26 
                1   Ģirts Mamis                         42:37 
                2-1 Nikolajs Lucāns                     38:56 
                2-2 Egīls Puriņš                        38:56 
                3   Baiba Ozola                         40:41 
                4-1 Pēteris Zariņš                      33:49 
                4-2 Baiba Puriņa                        33:49 
                5   Otto Pēteris Pirtnieks              19:52 
                6-1 Iveta Miķelsone                     33:11 
                6-2 Ineta Siliņa                        33:11 
                7   Kokorišs Valdis                     43:20 

   11      9 Alūksne & Azimuts                            4:17:48 
                1   Toms Dandens                        42:33 
                2-1 Atis Dandens                        36:34 
                2-2 Vilnis Veļķeris                     36:34 
                3   Aldis Lapiņš                        36:47 
                4-1 Jānis Kūms                          30:48 
                4-2 Liene Brūvele                       30:49 
                5   Jānis Veļķeris                      39:59 
                6-1 Inese Žīgure                        31:15 
                6-2 Voldemārs Nulle                     31:15 
                7   Pauliņš Artūrs                      39:52 

   12     29 Prizma                                       4:29:43 
                1   Kallas Kaarel                       45:05 
                2-1 Jānis Buls                          40:07 
                2-2 Koit Paasma                         40:07 
                3   Andris Kosmačevs                    29:50 
                4-1 Erna Skujiņa                        47:40 
                4-2 Katrīna Kosmačeva                   47:38 
                5   Ēriks Stāmurs                       21:42 
                6-1 Andris Ozols                        36:31 
                6-2 Māra Liepa                          36:31 
                7   Putniņš Jānis                       48:48 

   13     34 VIGA 69                                      4:45:20 
                1   Artis Jansons                       42:42 
                2-1 Kaspars Kojalovičs                  39:12 
                2-2 Māris Vīlips                        39:12 
                3   Lienīte Līce                        37:03 
                4-1 Inga Grende                         42:43 
                4-2 Daila Vīksne-Pizika                 42:44 
                5   Anna Slaviņa                        25:55 
                6-1 Vita Sirica                         57:32 
                6-2 Evija Karlsone                      57:29 
                7   Krastiņš Jurģis                     40:13 

   14     27 Meridiāns 2                                  4:46:33 
                1   Dairis Magone                       42:28 
                2-1 Igors Bužs                          36:51 
                2-2 Andris Dzalbs                       36:51 
                3   Imants Lūsiņš                       43:28 
                4-1 Krista Nītiņa                       35:16 
                4-2 Juris Ķibilds                       35:14 
                5   Agnese Kārkliņa                     25:57 
                6-1 Ieva Šķestere                       34:22 
                6-2 Arta Martinsone                     34:21 
                7   Zāģere Iveta                      1:08:11 

   15     11 COK Silva                                    4:47:28 
                1   Edgars Laķis                        46:20 
                2-1 Arvis Gelbis                        52:52 
                2-2 Dāvis Dišlers                       52:52 
                3   Guntis Dišlers                      32:58 
                4-1 Gatis Šusts                         29:35 
                4-2 Harijs Lācars                       29:34 
                5   Linda Upeniece                      25:07 
                6-1 Madara Kirmuška                     48:05 
                6-2 Marga Jēkabsone                     48:06 
                7   Gelbis Ruslans                      52:31 

   16     20 Ziemeļkurzeme 1                              4:48:29 
                1   Aigars Vārna                        43:58 
                2-1 Mārtiņš Vimba                       47:04 
                2-2 Ilze Lapiņa                         47:04 
                3   Alvita Mirecka                      46:11 
                4-1 Andris Leja                         37:41 
                4-2 Eva Haberkorne-Vimba                37:41 
                5   Ojārs Leja                          26:07 
                6-1 Vaira Černiševa                     40:10 
                6-2 Vadims Černiševs                    40:10 
                7   Skrubis Ainārs                      47:18 

   17     16 RSP 1                                        4:51:28 
                1   Reinis Grende                       43:54 
                2-1 Kristīne Ruka                       58:03 
                2-2 Marģers Kietis                      58:03 
                3   Ilze Skujiņa                        43:39 
                4-1 Mārtiņš Puriņš                      39:30 
                4-2 Līga Ārniece                        39:31 
                5   Madara Brice                        25:11 
                6-1 Rūdolfs Alsbergs                    43:16 
                6-2 Diāna Marta Ruka                    43:16 
                7   Tarasovs Anatolijs                  37:55 

   18     19 Taka 1                                       4:52:43 
                1   Ingus Pētersons                     52:32 
                2-1 Jānis Turks                         54:04 
                2-2 Inese Bērziņa                       45:46 
                3   Līga Virbule                        40:09 
                4-1 Jānis Ķeza                          33:39 
                4-2 Ilze Pužule                         37:41 
                5   Anna Abersone                       24:11 
                6-1 Odeta Turka                         39:25 
                6-2 Ansis Ozoliņš                       43:18 
                7   Īvāns Pēteris                       48:43 

   19     10 Burkānciems 1                                4:53:17 
                1   Mārtiņš Vabulis                     42:31 
                2-1 Jānis Melbārdis                     45:46 
                2-2 Vilnis Gailis                       45:51 
                3   Dina Alksne                         47:51 
                4-1 Gints Trēziņš                       37:40 
                4-2 Raimonds Gailis                     32:41 
                5   Vija Vēlika                         28:25 
                6-1 Jānis Barviķis                      43:16 
                6-2 Aiga Kokenberga                     32:38 
                7   Lucāns Jānis                        47:48 

   20     24 Balta & Burkānciems                          4:55:27 
                1   Guntars Jansons                     45:32 
                2-1 Ilze Skangale                       45:51 
                2-2 Mikus Puriņš                        47:27 
                3   Rodrigo Slaviņš                     47:07 
                4-1 Agrita Pīlābere                     32:39 
                4-2 Daniils Ozoliņš                     37:36 
                5   Sarma Sīka                          31:04 
                6-1 Evija Voitkāne                      32:38 
                6-2 Roberts Eihmanis                    41:39 
                7   Kokenbergs Uģis                   1:00:36 

   21     12 Lielie aļņi                                  4:57:24 
                1   Andris Ivanāns                      45:18 
                2-1 Māris Bolšteins                     58:07 
                2-2 Ainārs Šiliņš                       58:07 
                3   Aļģirds Bolšteins                   41:48 
                4-1 Ramona Voitkāne                     38:11 
                4-2 Māra Bolšteina                      38:10 
                5   Ritvars Ritums                      22:48 
                6-1 Liene Buša                          40:17 
                6-2 Miervaldis Bušs                     40:17 
                7   Luguzs Atis                         50:55 

   22     31 Saulkrastu Kāpa                              4:59:19 
                1   Indulis Peilāns                     45:49 
                2-1 Dāvis Blankenbergs                  50:39 
                2-2 Edgars Peilāns                      50:38 
                3   Irita Puķīte                        35:17 
                4-1 Ieva Drozdova                     1:04:01 
                4-2 Guntars Lupiķis                   1:04:00 
                5   Laura Puķīte                        20:19 
                6-1 Anna Madara Pērkone                 35:38 
                6-2 Ieva Rotkovska                      35:34 
                7   Lupiķis Ainārs                      47:36 

   23     17 Sēlijas mežs 1                               5:09:05 
                1   Ainārs Brālītis                   1:09:02 
                2-1 Ingus Znotiņš                       44:03 
                2-2 Aivars Druvenieks                   44:03 
                3   Modris Teilāns                      41:52 
                4-1 Ineta Purviņa                       33:13 
                4-2 Gundega Jurāne                      33:13 
                5   Māra Šmite                          22:09 
                6-1 Līga Brūklene                       44:52 
                6-2 Niklāvs Barkovskis                  44:51 
                7   Lūkins Justs                        53:54 

   24     36 ZVOC 2                                       5:10:28 
                1   Egīls Kampuss                       42:58 
                2-1 Pēteris Liepa                       42:32 
                2-2 Māris Heinols                       42:32 
                3   Emīls Henrijs Taube                 39:49 
                4-1 Jānis Vimba                         37:28 
                4-2 Eva Rozentāle                       37:28 
                5   Atis Heinols                        32:24 
                6-1 Agnese Geduševa                     49:54 
                6-2 Anete Geduševa                      49:54 
                7   Gaigals Mārtiņš                   1:05:23 

   25     14 OK Saldus A                                  5:22:36 
                1   Māris Penkulis                    1:02:20 
                2-1 Arturs Hartmanis                    42:57 
                2-2 Andris Meļķerts                     42:58 
                3   Anda Bīriņa                         53:47 
                4-1 Anda Zepa                           38:03 
                4-2 Gatis Rešķis                        38:01 
                5   Atis Dēvits                         35:42 
                6-1 Daina Gredzena                      38:43 
                6-2 Mārtiņš Bucis                       51:27 
                7   Priedītis Gints                     51:04 

   26     26 Mazie aļņi                                   5:39:49 
                1   Gvido Griestiņš                     45:20 
                2-1 Oskars Vaitkevičs                   57:25 
                2-2 Ritvars Karpikovs                   57:24 
                3   Ivars Brants                        46:39 
                4-1 Agrita Kornejanova                  41:29 
                4-2 Daiga Rīgava                        41:29 
                5   Diāna Cabija                        24:53 
                6-1 Inta Poriķe                         40:21 
                6-2 Liene Vaitkeviča                    40:21 
                7   Kaļiņins Pēteris                  1:23:42 

   27     21 Prizma A                                     6:11:09 
                1   Edgars Mītnieks                   1:05:59 
                2-1 Jānis Skrūzmanis                  1:01:31 
                2-2 Arnolds Kučinskis                 1:01:33 
                3   Aivars Pentjušs                     42:56 
                4-1 Gunta Lebedoka                      42:50 
                4-2 Edvīns Berners                      42:49 
                5   Irēna Stāmure                       32:18 
                6-1 Imants Lindermanis                  52:03 
                6-2 Māra Putniņa                        52:02 
                7   Aprubis Jānis                     1:13:32 

   28     39 Taka 3                                       6:25:56 
                1   Māris Zaļaiskalns                   57:19 
                2-1 Arvīds Teteris                      53:11 
                2-2 Reinis Priedoliņš                   53:10 
                3   Dace Gūtmane                      1:02:09 
                4-1 Oskars Zīds                         41:24 
                4-2 Inta Abersone                       41:23 
                5   Kristaps Abersons                 1:01:33 
                6-1 Māra Zeberliņa                    1:06:43 
                6-2 Ojārs Leikarts                    1:06:43 
                7   Bethers Jānis                       43:37 

   29     32 Sēlijas mežs 2                               6:31:14 
                1   Jānis Barkovskis                  1:04:17 
                2-1 Jānis Zolbergs                    1:02:12 
                2-2 Mārtiņš Mačuks                    1:02:12 
                3   Krišjānis Jurāns                    44:20 
                4-1 Anna Brālīte                        39:00 
                4-2 Daina Brālīte                       39:00 
                5   Laima Šmite                       1:06:16 
                6-1 Ilze Īlenāne                        43:41 
                6-2 Viesturs Ivbulis                    43:41 
                7   Druvenieks Renārs                 1:11:28 

   30     35 Ziemeļkurzeme 2                              6:31:25 
                1   Andris Mireckis                     43:57 
                2-1 Gatis Žogla                         50:46 
                2-2 Imants Čaklis                       50:48 
                3   Ieva Meiere                       1:05:30 
                4-1 Artūrs Zogla                        39:20 
                4-2 Ilze Robalde                        39:20 
                5   Anna Vilka                          48:32 
                6-1 Arturs Brokāns                    1:31:42 
                6-2 Edgars Vilks                      1:31:44 
                7   Rancāns Aldis                       51:38 

   31     38 RSP 3                                        6:35:23 
                1   Normunds Leiņa                      55:23 
                2-1 Uģis Eris                         1:10:29 
                2-2 Arta Jakovela                     1:10:29 
                3   Elīna Skuja                         50:54 
                4-1 Inta Brūna                          43:15 
                4-2 Uldis Brūns                         43:15 
                5   Fricis Pirtnieks                    19:42 
                6-1 Paula Rieksta                     1:40:11 
                6-2 Miķelis Ziemelis                  1:40:12 
                7   Pirktiņš Ivars                      55:29 

   32     42 Auseklis 3                                   7:10:59 
                1   Artis Friks                         47:50 
                2-1 Valters Siliņš                    1:05:33 
                2-2 Aija Mikučane                     1:05:34 
                3   Arnis Siliņš                      1:10:39 
                4-1 Monta Mišina                        58:57 
                4-2 Mundis Mišins                       58:57 
                5   Zigmārs Lapa                        59:14 
                6-1 Mārtiņš Buršs                       44:30 
                6-2 Ģirts Siliņš                        44:30 
                7   Upmalis Zigurds                   1:24:16 

   33     41 RSP 4                                        7:59:37 
                1   Kalvis Bricis                       58:32 
                2-1 Mārtiņš Līsmanis                    43:11 
                2-2 Kristīne Kokina                     43:12 
                3   Jāzeps Rutkis                       57:23 
                4-1 Ilze Ārniece                        51:46 
                4-2 Daiga Brakmane                      51:43 
                5   Indriķis Ziemelis                   56:50 
                6-1 Linda Toča                        1:33:25 
                6-2 Līga Lamberte                       42:49 
                7   Lejniece Anete                    1:58:30 


          23 Auseklis 2                                        mp 
                1   Ints Ulmanis                        42:59 
                2-1 Zigmārs Gailis                      47:27 
                2-2 Mikus Puriņš                        47:27 
                3   Irēna Vītola                        46:58 
                4-1 Brigita Bergmane                       mp 
                4-2 Daniils Ozoliņš                     37:36 
                5   Annija Anna Zaļaiskalns             29:54 
                6-1 Alvis Reinsons                      41:37 
                6-2 Roberts Eihmanis                    41:39 
                7   Krūze Mārtiņš                       50:49 

          37 OK Saldus C                                       mp 
                1   Sproģis Jevgēnijs                   40:16 
                2-1 Ivars Valtass                       50:15 
                2-2 Madars Jansons                      50:15 
                3   Toms Grende                         51:53 
                4-1 Inga Priedīte                       36:04 
                4-2 Māra Jaunsptoģe                     36:03 
                5   Emīls Vainovskis                       mp 
                6-1 Andis Rešķis                        27:25 
                6-2 Artūrs Šķērstiņš                    52:30 
                7   Andis Brucis                          dns 

          30 RSP 2                                             mp 
                1   Jānis Salinieks                     55:03 
                2-1 Valters Āboliņš                   1:10:45 
                2-2 Līna Sondore                      1:10:45 
                3   Antra Jakovela                    1:02:50 
                4-1 Toms Riekstiņš                      36:16 
                4-2 Raivis Otto                         36:15 
                5   Dāgs Eris                           31:09 
                6-1 Liene Kaibe                            mp 
                6-2 Agita Toča                             mp 
                7   Brūns Kalvis                              

          18 Sprīdītis TSK, Dobele                             mp 
                1   Guntis Dude                         46:34 
                2-1 Kārlis Seņko                           mp 
                2-2 Ivars Prikulis                    1:47:42 
                3   Daiga Rove                          53:20 
                4-1 Indra Segliņa                       39:26 
                4-2 Normunds Narvaišs                   39:26 
                5   Edvīns Upītis                       57:26 
                6-1 Anita Biseniece                     47:54 
                6-2 Gundega Namniece                    16:27 
                7   Segliņš Jānis                       47:20 

          40 Ziemeļkurzeme 3                                   mp 
                1   Dmitrijs Skripačovs               1:04:26 
                2-1 Jānis Grīnvalds                   1:18:28 
                2-2 Jurģis Ķemlers                         mp 
                3   Ieva Kļaviņa                           mp 
                4-1 Uldis Vēciņš                        58:13 
                4-2 Ināra Kalniņa                          mp 
                5   Inese Vēciņa                        42:21 
                6-1 Guna Vilka                             mp 
                6-2 Līga Kviese                            mp 
                7   Žogla Aivars                          dns 

          15 Kāpa/RRBJSS                                     disq 
                1   Edgars Bričonoks                    40:34 
                2-1 Kārlis Baltacis                     37:41 
                2-2 Mārcis Ūdris                        37:40 
                3   Laura Vīķe                          35:47 
                4-1 Ieva Rukšāne                        28:00 
                4-2 Māra Peilāne                           mp 
                5   Edīte Bričonoka                     19:03 
                6-1 Agnese Baroniņa                     34:06 
                6-2 Zane Nāgele                         34:08 
                7   Laveiķis Andis                      41:12 

          33 Taka 2                                          disq 
                1   Rainers Meiers                    1:04:35 
                2-1 Juris Lipsnis                       48:27 
                2-2 Kārlis Lipsnis                      48:27 
                3   Aiva Baumane                      1:22:37 
                4-1 Kārlis Šēns                         55:29 
                4-2 Kristaps Ansons                     55:30 
                5   Edīte Bloka                         50:37 
                6-1 Rota Brūna                        1:22:12 
                6-2 Aina Baumane                           mp 
                7   Bērziņš Kristaps                    51:11 

           7 ZVOC 1                                          disq 
                1   Valdis Tilts                        44:02 
                2-1 Uģis Kampuss                        36:50 
                2-2 Dace Gaigala                        36:46 
                3   Valters Ļubinskis                   34:28 
                4-1 Roberts Krastiņš                    25:22 
                4-2 Jurģis Suts                         25:22 
                5   Līga Valdmane                       20:14 
                6-1 Laura Nīmante                       30:46 
                6-2 Sabīne Tilta                        30:47 
                7   Austris Krastiņš                     disq